iPhone 4 İncelemem ve Merak Edilen Herşey

Bu konuyu okuyanlar

ilgicekici

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Retina ekran kullanan başka telefon var mı ?
Apple' ın kendi işlemcisi a4 işlemci kullanılıyor, nasıl başka telefon apple işlemcisi kullanabilir ?

Ekran teknolojisi olarakta, işlemcisi teknolojisi olarakta en iyisi iphone şu an. Lütfen çekememezlik yapmayın telefonu cidden güzel yapmış adamlar :p

Retina ekran Apple'in uydurduğu güzel bir isimden ibaret. IPS LCD panelin küçük boyutta ve yüksek çözünürlükte kullanılmış hali. IPS panelli bir sürü LCD monitör var. En iyi LCD teknolojilerinden birini kullandı, bir telefon için oldukça yüksek bir çözünürlük ile ama yeni bir teknoloji değil. Yeni teknoloji yani en iyisi Süper AMOLED ekran.

Ayrıca a4 işlemciyi Samsung yapıyor. Samsung Galaxy S ve Wave'de kullanıyor aynı işlemciyi. Apple isim değiştirip farklıymış gibi yansıtıyor.

Ben telefonu kötülemiyorum. Çok güzel bence de ama en iyisi diye hava atmayın. Daha iyi teknoloji kullananlar var. Güzel güzel kullanalım, en iyisi bu demek gerçeği yansıtmıyor.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Retina ekran Apple'in uydurduğu güzel bir isimden ibaret. IPS LCD panelin küçük boyutta ve yüksek çözünürlükte kullanılmış hali. IPS panelli bir sürü LCD monitör var. En iyi LCD teknolojilerinden birini kullandı, bir telefon için oldukça yüksek bir çözünürlük ile ama yeni bir teknoloji değil. Yeni teknoloji yani en iyisi Süper AMOLED ekran.

Ayrıca a4 işlemciyi Samsung yapıyor. Samsung Galaxy S ve Wave'de kullanıyor aynı işlemciyi. Apple isim değiştirip farklıymış gibi yansıtıyor.

Ben telefonu kötülemiyorum. Çok güzel bence de ama en iyisi diye hava atmayın. Daha iyi teknoloji kullananlar var. Güzel güzel kullanalım, en iyisi bu demek gerçeği yansıtmıyor.

Hava atsam ne değişecek ki forumdaki insanlar aa benim iphone um yok mu diyecekler :)

Galaxy S e göre ekranı daha iyi ip4 ün bizzat test ettim. İşlemci olayı dediğiniz gibi olabilir. Yinede IOS + Uygulamalar zirveye taşıyor.

Bir sürü kişi iphone almakla almamak arasında kalmış, her gün alsam mı almasam mı diye kafasına takılanlar var. Bende aynı şekilde düşünmüştüm. Merak edilenler hakkında bilgi vermek amaçlı açtım konuyu, iphone u aldım gayette memnunum. Apple benim firmam değil sonuçta, savunmakta bana düşmez, övmekte :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
nasıl daha iyi ekranı ya ilk galaxy kutusunu ben açtım herkezin ortak tepkisi abi samsungun ekrana bak oldu :) özellikle kontrast olarak çok iyi :) fanlığın luzumu yok beni bilen bilir zaten bende sıkı appleciyim ama objektif bakabiliyorum en azından :) ayrıca android çok fazla kişiselleştirilebilmeye sahip widget olayı mükemmel bir şey :D

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
aynen iphone henüz incelemedim ama galaxy şimdiye kadar gördüğüm en kaliteli ekran oldu gerçekten muhteşem candelesi war... videodada gayet açık ve net

[video=youtube;HODhXCfcf4c]http://www.youtube.com/watch?v=HODhXCfcf4c[/video]

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Iphone kadar IPOD görevi görebiliyor mu ? Yani ses kalitesi, müzik arayüzü, en yüksek ses gibi... Iphone tercih etmemdeki en büyük sebep kendisi. Çünkü Ipod touch alacaktım, telefonda bozulunca iphone4 alayım dedim.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
samsung a istedigin işlemciyi koy amoled 2 ekranıda olsun olsunda olsun yinede bir şeye yaramaz. onemli olan telefonu yazılımıyla, app.larıyla kullanabilmek
size bu imkanı veriyormu samsung , iphone da şuan da 1milyonu geckin app var iphone ile bilgisayar kullanmak arasında fark yok kullanımı en rahat üstünde dilediğin gibi oyanayabilecegin bir telefon ,safari ile nette sorf bir başka gelişmiş uygulamalarıyla zaten size istediginizden fazlasını veriyor. samsung ve cebimde harcamıyacagım 1000 tl arasında fark yok ikiside cebimde kalacak. ama iphonunda birşeyler daha yapması gerek bazı eksiklikleri var evet bu onu kaliteden düşürsede aslında bu bir ticaret eksikleri yazılımla hallediliyor apple da bu sayede para kazanıyor.

ilgicekici

Asistan
Reaksiyon puanı
3

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Bu linki incelersen
Samsung I9000 Galaxy S vs. Apple iPhone 4: Collision course - GSMArena.com
aralarında ki farkları ya da benzerlikleri görebilirsin. Müzik kalitesi burada yazıyor.

Detaylı olarak inceleme yapılmış ama samsunga biraz torpil geçilmiş gibi :)

Şekil olarak iphone gerçekten çok daha hoş duruyor samsung a göre ancak samsung un hafif olması çok güzel, elime aldığımda telefonu ne kadar hafif bu demiştim. Ekranı büyük ama fazla büyük gibi geliyor bana.

32gb hafızalı iphone aldım benim için büyük bi önem taşıyor kapasitesi mp3 arşivi yapacağım için.

Arayüz olarak kesinlikle iphone gözüme daha iyi geldi, samsung siyah telefonda koyu renk arayüz kullanmış fazla sevmedim. Sanırım sarjı daha fazla gitsin diye.

Samsungunda sevdiğim yanları var baya bi, iphone unkileri yazdım sadece. Zaten kararsız kalmıştım iki telefon arasında. Yinede iphone umla çok mutluyum. İsteklerimi karşılıyor mu o önemli.

İphone da çift ses çıkı, radyo, divx desteği (vlc ile gelecek), ücretsiz iyi bir gps isterdim açıkcası. Bir rahatsız olduğum yanıda kulaklık girişi telefonun üst kısmında, altta olsa daha hoş dururdu. Ipod nano dan öyle alışmışım belkide.

---------- Post added at 09:58 ---------- Previous post was at 09:54 ----------

samsung a istedigin işlemciyi koy amoled 2 ekranıda olsun olsunda olsun yinede bir şeye yaramaz. onemli olan telefonu yazılımıyla, app.larıyla kullanabilmek
size bu imkanı veriyormu samsung , iphone da şuan da 1milyonu geckin app var iphone ile bilgisayar kullanmak arasında fark yok kullanımı en rahat üstünde dilediğin gibi oyanayabilecegin bir telefon ,safari ile nette sorf bir başka gelişmiş uygulamalarıyla zaten size istediginizden fazlasını veriyor. samsung ve cebimde harcamıyacagım 1000 tl arasında fark yok ikiside cebimde kalacak. ama iphonunda birşeyler daha yapması gerek bazı eksiklikleri var evet bu onu kaliteden düşürsede aslında bu bir ticaret eksikleri yazılımla hallediliyor apple da bu sayede para kazanıyor.

Iphone da keşfedilmesi gereken çok şey var gerçekten, özellikle yazılım konusunda. En az kullanacağım özelliği telefonla konuşmak gibi :)

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
samsung galaxy s i9000 müzik konusunda daha başarılı hemde bariz biçimde iphonede en sinir olduğum olay hem itunese bağımlı kalmak hemde flacları oyatamaması bence çok büyük eksilik şimdi müziklerim hep flac inanılmaz berrak çıkıyor sesler. iphone da bluetooth kulaklık kullanacaksanız saçınızı başınızı yolabilirsiniz ses inanılmaz vasat çkıyor anlayamadım :( ve tuşları kullanamıyorsunuz gerçi 4.1 ile düzeltilecek dendi ama şu anda durum nedir bilmiyorum. Tema konusunda samsung daha doğrusu android çok daha iyi özellikle kişiselleştirilebilmesi açısından mükemmel diyebilirim. ekran konusunda zaten tecrübelerimi yazdım samsung bariz üstün videolara aldanmayın gidin gözünüzle görün :D bende toplam 40 gb hafıza var yetiyor zaten en üst sınır :D dizilerimi felan içine atıyorum isterseniz tv ye bağlayıp filmlerinizi izlersiniz birde kablosuz görüntü aktarma teknolojisi mevcut :D pil konusuna değinecek olursak iphonede 3gs te her gün şarz ediyorken samsungu 2-3 günde bir şarz ediyorum :) ve sağlık için sar değerinin 0.2 w/kg olması iphone 0,74 w/kg :)

cycloner

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Onu bunu bilmem. Androidden soğudum. Çünkü geçen sene htc hero aldım. Android 2.1 çıkacak dediler ha bekle ha bekle derken 10 ay sonra çıktı 2.1 eclair.Yeni telefonlar çıktıkça eskilerin yazılım güncellemelerini sallamaya başlıyorlar.

Iphoneda öyle değil ama 3-5 telefon olduğu için yok donanım uyumsuzluğu, yok ram işlemci uyumsuzluğu olur, yazılım sorunları olur diye bir derdi yok. Sırf bu yüzden Iphone alınır. Adamlar işin biliyor.

Samsung Galaxy der durursunuz bu aralar. 6 ay sonra yeni donanımlı bir android telefon çıkınca pabucu dama atılacaktır. Ama o zaman da bu telefon Iphone 4 ile kıyaslanacaktır. Diyeceklerim bu

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
HTC VE NOKIA dan gerisi yalan yalan :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Sorunları bitmek bilmeyen cep! - CHIP Online Haber

şunu okuyunca iyiki iphone tercih ettim dedim, samsung da da yeterince problem var :)

bana hiç inceleme gibi gelmedi iddia ederim ki bunu yazan kişi samsung u eline bile almamıştır :) ne gps sorunum var ne pil sorunum gün sonundayım ve daha pilim %58 i gösteriyor :) bu süre boyunca 1' 28" konuşma yapmışım msn ve facebook arka planda sürekli açık 1 buçuk saat kadar internette gezindim ki vodafone gibi bol flashlı bir sitede 30 dk den fazla zaman harcadım. scrubs tan 1 bölüm izledim (20 dk kadar sürüyor) ve bunları yaparken aktif olarak bluetooth açıktı :) ilk çıktığında biraz sorunları vardı ama yazılım güncellemesiyle düzeldi :) 6 ay sonra üstü çıkar demişsiniz 6 sonra bu cihazda en fazla işlemci hızı arttırılır diğer türlü kullanılan ekran teknolojisi video kayıt özellikler gelişmiş kablosuz özellikler olsun ileriye dönük bir cihaz :) yani daha üst versiyonu çıksa bile eski kullanıcılarına fazla koyacak bir durum söz konusu olmayacaktır :) en azından benim düşüncem bu bilinçlü bir tüketici ne istediğini ve ne alacağını bilen kişidir :D

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
bana hiç inceleme gibi gelmedi iddia ederim ki bunu yazan kişi samsung u eline bile almamıştır :) ne gps sorunum var ne pil sorunum gün sonundayım ve daha pilim %58 i gösteriyor :) bu süre boyunca 1' 28" konuşma yapmışım msn ve facebook arka planda sürekli açık 1 buçuk saat kadar internette gezindim ki vodafone gibi bol flashlı bir sitede 30 dk den fazla zaman harcadım. scrubs tan 1 bölüm izledim (20 dk kadar sürüyor) ve bunları yaparken aktif olarak bluetooth açıktı :) ilk çıktığında biraz sorunları vardı ama yazılım güncellemesiyle düzeldi :) 6 ay sonra üstü çıkar demişsiniz 6 sonra bu cihazda en fazla işlemci hızı arttırılır diğer türlü kullanılan ekran teknolojisi video kayıt özellikler gelişmiş kablosuz özellikler olsun ileriye dönük bir cihaz :) yani daha üst versiyonu çıksa bile eski kullanıcılarına fazla koyacak bir durum söz konusu olmayacaktır :) en azından benim düşüncem bu bilinçlü bir tüketici ne istediğini ve ne alacağını bilen kişidir :D

Detaylı kullanmadım samsung u ama aynı şey iphone um içinde geçerli. Sabahın 8 inden beri oyun oynuyorum, mp3 dinliyorum, wifi açık, resim çekiyorum şarjı %47 de. Bence gayet iyi bir değer, tüm gün kullandım çünkü. Çekme problemi vs.. zerre kadar yaşamıyorum, bırakın konuşma kesilmesini, bar düşmüyor normal kullanımda. Wifisi deseniz mükemmel çekiyor, notebooklarla yarışıyor diğer iphonelara oranla kat kat iyi. Ekran sarımsıymış vs.. hiç biri yok bunların benim telefonumda.

Ama biri gelip diyor, 1 bar zor çekior o telefon, her 2 konuşmanın 1 inde hat gidiyor, ekran sapsarı.. bu yazılanlarla alakası yok telefonun...

Galayx S i bi ara gidip iyice inceleyeceğim merak ettim.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
maalesef benim şansımamıdır nedir aldığım iphone 4 ile 2 dk lık konuşma yapamadım sinirlendim geri iade edip bi hışınla samsung aldım :) gözüm dönmüş bir kere ama şükür pişman ettirmedi samsung :D bleach bölümlerini atıp gece yatarken oradan izliyorum çok zevkli oluyor :D

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
benim merak ettiğim konuyada değinmişsin. teşekkürler. ama avrupada falan kabul görmeyen bu ürünlerin türkiyede satılmasını tasvip etmiyorum. duyduğum kadarıyla iphone4 anten tasarımında değişiklik yapılıyormuş. bu ne kadar doğru bilmiyorum ama. otoriteler mevcut sıkıntının çözüldüğünü bildirmden bu telefonu almayı düşünmüyorum.

otd2010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tercih meselesi evet hardware olarak çok iyi bir cihaz değil..Ne istediğini bilmek aslında önemli,iphone sadece Telefon ile konuşmak için almamalısınız nede kaliteli fotoğraf çekebilmek için..İphone yazılımları programları ile bu kadar değerli bence.
yaşayacağım sıkıntıları biliyorum dolayısıyla artıları tolere ettiğinden tercihim iphone
syg