Soru Bugün Ne Yediniz?

Bu konuyu okuyanlar

Toki4182

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Soğan + ekmek, çikolata + ekmek, ayran çorbası

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Türk Lokumu enerji deposudur böbrek hastalıkları tedavisinde kullanılan bir tatlıdır

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Dondurma Yüksek miktarda şeker içerir kan şekerinin yükselmesine, hormon dengesinin bozulmasına ve kilo almaya sebep olabilir.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Konuyu açan arkadaş beni affetsin ama çok saçma buldum. İnsanların ne yediklerinden, ne içtiklerinden bize ne yahu.. Ama,

İkinci şıktaki sualin için bütün benliğimle alkışlıyorum. Erkeklerin mi, kadınların mı aşçılıkta daha başarılı olduğu konusundaki tartışma fikri çok güzel ve yerinde...

Bu durumda fikrimi de söyleyim bari... Erkekleri daha başarılı bulsam da bir kadın elinden çıkmış yemeği her zaman tercih ederim. Bana sanki daha lezzetli gibi gelir.

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
325
Üstteki mesaja katılıyorum konu biraz gereksiz olmuş. Ne yediğime gelirsek bugün üç arkadaş AVM’ye gittiğimizden iskender yedik.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Dolma, Balkan, Güney Kafkasya, Orta Asya, Akdeniz, Ege ve Orta Doğu mutfaklarında yeri olan bir yemek çeşididir. Biber, domates, soğan, patlıcan ve kabak gibi sebzelerden yapılmaktadır.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Şiş kebabı, Adana Kebabı ile birlikte özellikle Güney illerinde gündelik hayatı tüketim maddesi haline gelmiştir. Bugün Adana
Hatay, Mersin, Gaziantep,
Kahramanmaraş Malatyada
hızlı bir tüketim yemeğidir.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Aslen bir Akdeniz bitkisi olan zeytin 16.yy'da Hıristiyan misyonerler tarafından Meksika, Arjantin, Peru ve Şili'ye götürülmüş, 18.yy'da da Kuzey Amerika'da zeytinlikler kurulmaya başlanmıştır.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Yufka ekmeği eskiden köyde çok yerdik,şuan hâlâ yapılır kilo aldırmaz,katkısız ve doğal olup sadece un ve sudan yapılır

The Fisher

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Tavuklu Pilav + Çoban Salatası.

Birazdan gargara yapacağım, ağzımın kokusunu anlayamazsınız.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Semiz otu çorbasının yöresel adı pirpirim çorbası olup güzel bir çorbadır. kavrulmuş soğan, domates salçası, biber salçası, nohut, yarma bulgur ile yapılır ve orjinalinde yoğurt, buğday bulunmaz alışanlar için en güzel çorba çeşididir

organickmadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bugün değilde dün akşam tortellini 3 peynirli makarna yedim :D Sürekli master chef üzerinde görüyor ama üşengeçlikten yapamıyordum. Hazır paket olarak bulunca direk alıp denedim. Açıkçası bu kadar kaliteli bir sonuç almayı beklemiyordum. Üşengeçliğimi yenip ilk fırsatta kendim yapıp ikisi arasındaki farkı görmek istiyorum :D Merak edenler varsa linki aşağıda.

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
Evet sofranızda hangi yemek menüsü var ve bugün ne yediniz bizlen birlikte yediğiniz yemeğin fotosunu paylaşıp ismini söylermisiniz

Peki size bir soru erkekler mi daha güzel yemek yapar yoksa kadınlar mı aşçılık erkek mesleğimidir kadın mesleği mı o halde bu beyefendiler niçin evde yemek yapmazlar
3 dilim ekmek domatesli biber Fustea