Bu mavi ekranın kaynağı nedir donanımdan mı yazılımdan mı?

Reaksiyon puanı
2,146
Hata Windows Başlatılıyor dedikten sonra geliyor arada bir, yani her zaman yapmıyor, resmi biraz bulanık çektim tekrar çekeyim dedim hatayı alamadım bi daha, ama yine karşıma çıkacak belli.

CUUYI.jpg

fJKRr.jpg

CbIHTON

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Diskinizde Bad Sector var herhangi bir tool ile bad sectorleri kapatın

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Direk bir şey söylemek çok zor hocam.

Bunu deneyerek bulman lazım.

Reaksiyon puanı
2,146
Bi harddisk taraması başlatıyorum o zaman sonucu söylerim.

bebeto59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her hangi bir donanim hatasi yapabiliyor ornegin bozuk usb aygiti bu flah bile olabilir. Butun ek cihazlarinizi cikarip deneyin pcnizi eger devam ediyorsa anakarttan suphelenin once mavi ekran cikmasi o donanimin durduguna ve bu sekilde devam edilemeyecegine isarettir.

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Driver yüklediniz mi ?
Eğer yüklediyseniz Güvenli modda PC'yi açın ve Driveri silin.
Driver hatası gibi görünüyor.
----------------------------
Yada hata bad sectordendir. HDTune ile tarama yap. CMD'ye shutdown komutunu dene.Çalışıyor mu diye.

Reaksiyon puanı
2,146
harddisk temiz, driver olsa başından beri olur sonradan çıkan bir sorun bu, pc benim olsa daha net bilgi verebilirdim ama driver falan yüklediğini sanmıyorum

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kolay gelsin , mavi ekran hatalarının bir çok nedenleri yazılımsal veya donanımsal olabiliyor.
Yapacağınız şey ilk olarak anakart üzerindeki ram, ekran kartını vb bağlantılarını kontrol edin.
Daha sonra sorun devam ediyorsa yazılımsal olarak ele alalım linkte vereceğim programı indirin ve driverleri güncelleyin link:http://www.tamindir.com/device-doctor/
Ayrıca vereceğim ikinci linkteki yönergeleri uygulayın : http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/Check-a-drive-for-errors
Eğer sorun devam ederse söyleyin tekrar bakalım.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bu tür problemlere karar vermek çok zor oluyor pcnin sahibine en son ne yaptığına göre işlem yapın derim ama bana hatalı windows gibi geliyor :)

Reaksiyon puanı
2,146
en iyisi format atıp önce yazılımdan olup olmadığına karar vermek sanırım, devam ederse garanti varsa yollamasına yardımcı olurum bitmişse açar bakarım artık buradan yapacaklarımı sorarım

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
atmadan şunu denesene işletim sistem dvdni tak ve onarmayı dene en azından aklında kalmaz (=