Bu linux sürücüsü nasıl kurulur.

Bu konuyu okuyanlar

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
demekki bilen biri online değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve biraz etiket eklersen insanlar konuyu bulabilir

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
xorg / driver / xf86-video-ati bu nasıl kurulur sabahtam beri yazdım cevap veren yok ?
@Ram_kafasi
Madem birini etiketleyeceksin özel mesaj atarsın ona.

1610693466923.png

Buradan indir sonra içeriden kurulumunu yapabilirsin.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
indi fakat nasıl kurulacak ?
Linux dağıtımında derleme yapman gerekli.

Terminali açıp aşağıdaki kodu giricen
Bu PPA, Radeon, Intel ve Nvidia donanımı için güncellenmiş X (2D) ve mesa (3D) ücretsiz grafik sürücüleri sağlar. Kaynak

Ayrıca forumda yapılan paylaşımlara başkalarını etiketlemen bence kötü bir davranış. Hiç hoşuma gitmedi. Bilgine. Özellikle o adamdan yardım istiyorsan mesaj atarsın!

İyi forumlar.

Son düzenleme:

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Sorun halledilmiştir:
Sürücüler yüklenip düzgünce ayarlanmıştır.
İyi günler dilerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@mychar276 Neden herkese kızgın atıp durduğunuzu sorabilir miyim? Rahatsız edici olmaya başladı bu artık.

Son düzenleme:

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
Sorun halledilmiştir:
İyi günler dilerim.
Forumun kullanma amacı aynı sorunu daha sonra insanlar yaşarsa google da aratınca çözüme ulaşabilmeleridir.
"Sürücüler yüklenip düzgünce ayarlanmıştır."
Böyle bir çözüm sunulmaz. İşlem nasıl yapıldıysa detaylı anlatılır ki bundan sonra aynı sorunu yaşayan insanlar tekrar konu açmadan sorununu çözülsün. Kişisel rant yapmak için buraya gelip sorunun sadece çözüldüğünü yazmanız yanlış. Detaylandırmanız gerektiğini düşünüyorum...

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Forumun kullanma amacı aynı sorunu daha sonra insanlar yaşarsa google da aratınca çözüme ulaşabilmeleridir.
"Sürücüler yüklenip düzgünce ayarlanmıştır."
Böyle bir çözüm sunulmaz. İşlem nasıl yapıldıysa detaylı anlatılır ki bundan sonra aynı sorunu yaşayan insanlar tekrar konu açmadan sorununu çözülsün. Kişisel rant yapmak için buraya gelip sorunun sadece çözüldüğünü yazmanız yanlış. Detaylandırmanız gerektiğini düşünüyorum...
Neyse ben daha cevap vermek istemiyorum,dalga mı geçiyorsunuz artık ne yapıyorsanız yapın ne diyeyim.Zaten burada yazılan çözümü o kişiye uyguladık o kadar.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
Neyse ben daha cevap vermek istemiyorum,dalga mı geçiyorsunuz artık ne yapıyorsanız yapın ne diyeyim.Zaten burada yazılan çözümü o kişiye uyguladık o kadar.
O zaman ilgili mesajı alıntılayarak "yukarıdaki çözümü uyguladık ve sorun çözüldü" gibi bir mesaj yazmanız beklenir. Biraz daha kibar olup eksiğinizi kabullenerek saygı çerçevesinde cevap vermenizi de beklerdim. İyi forumlar.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
O zaman ilgili mesajı alıntılayarak "yukarıdaki çözümü uyguladık ve sorun çözüldü" gibi bir mesaj yazmanız beklenir. Biraz daha kibar olup eksiğinizi kabullenerek saygı çerçevesinde cevap vermenizi de beklerdim. İyi forumlar.
Neyse,ne biliyorsanız onu yapın siz madem,bu gereksiz tartışmayı devam ettirmeyin yeter.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
Sorunları özelden paylaşıp çözmek yerine burada konuşup çözelim. Başkaları da bu sayede gelip sorunlarını çözebilir.
Haklısınız
Bazı arkadaşlarımız özellden arkadaşlara yardımcı oluyorlar sağolsunlar
sonra gelip
Sorun halledilmiştir:
İyi günler dilerim.
Yazıyorlar, ne çözüm uyguladıkları, neyi nasıl yükledikleri vs. hakkında bilgi vermiyorlar. Verilmediğine tepki gösterince de aşırı sinirlenerek kırıcı mesajlar atıyorlar.
Olmaması gereken davranışlar, çok doğru.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Haklısınız
Bazı arkadaşlarımız özellden arkadaşlara yardımcı oluyorlar sağolsunlar
sonra gelip

Yazıyorlar, ne çözüm uyguladıkları, neyi nasıl yükledikleri vs. hakkında bilgi vermiyorlar. Verilmediğine tepki gösterince de aşırı sinirlenerek kırıcı mesajlar atıyorlar.
Olmaması gereken davranışlar, çok doğru.
Sizin dediğiniz şeylerden çok üslubunuzdan dolayı bunu söylediğimi anlamanızı beklerdim,@GNU or NOT'ın dediklerine zaten bende katılıyorum, ayrıca aşırı sinirlendiğim falanda yok,sadece şu konuşmayı kapatın yeter bence.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
Sizin dediğiniz şeylerden çok üslubunuzdan dolayı bunu söylediğimi anlamanızı beklerdim,@GNU or NOT'ın dediklerine zaten bende katılıyorum, ayrıca aşırı sinirlendiğim falanda yok,sadece şu konuşmayı kapatın yeter bence.
Adamın sorununu ("herkesin katkısıyla?") çözüldü. Tartışmayı uzatmanın alemi yok. Herkese iyi forumlar.

Son mesajlar