Soru Arch Linux çok gereksiz uygulama yüklü geldi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
43
Arch linux kurmayı denedim ama daha önce her hangi bir kurulum aracı olmadan kurmamışdımbende şu web sitekileri aynısını yaptım
ama giriş yöneticisi olarak gdm masaüstü ortamı olarak gnome yükledim ama ben yüklemesemde "Konsol" adında bir terminal geldi sistem izleyiciden süreç adına baktığımda "kgx" yazıyordu bende pacman -R kgx yazdım böyle bir paket yok dedi ve aynı zamanda bu uygulamalar yüklü geldi
  • Avahi SSH Sunucu Tarayıcısı
  • Avahi Zeroconf Tarayıcısı
  • Avahi VNC Sunucu Tarayıcısı
  • Hardware Locality sstopo
  • Qt V41.2 test Utility
  • Qt V41.2 video capturez Utility
adında uygulamalar yüklü geldi ben bunları istemiyorum kurulumda yüklü gelmesini nasıl engellicem?

Son düzenleme:

Marhleste

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Arch linux kurmayı denedim ama daha önce her hangi bir kurulum aracı olmadan kurmamışdımbende şu web sitekileri aynısını yaptım
ama giriş yöneticisi olarak gdm masaüstü ortamı olarak gnome yükledim ama ben yüklemesemde "Konsol" adında bir terminal geldi sistem izleyiciden süreç adına baktığımda "kgx" yazıyordu bende pacman -R kgx yazdım böyle bir paket yok dedi ve aynı zamanda bu uygulamalar yüklü geldi
  • Avahi SSH Sunucu Tarayıcısı
  • Avahi Zeroconf Tarayıcısı
  • Avahi VNC Sunucu Tarayıcısı
  • Hardware Locality sstopo
  • Qt V41.2 test Utility
  • Qt V41.2 video capturez Utility
adında uygulamalar yüklü geldi ben bunları istemiyorum kurulumda yüklü gelmesini nasıl engellicem?
size ne gibi zararı oluyor? yani bi sıkıntı çekiyormusunuz bu uygulamalar yüzünden belki indirdiğiniz program için önemli dosyalardır bunlar eğer size sıkıntı çıkartmıyorsa ve alan kaplamıyorsa masaüstünden silin geçin

Reaksiyon puanı
43
size ne gibi zararı oluyor? yani bi sıkıntı çekiyormusunuz bu uygulamalar yüzünden belki indirdiğiniz program için önemli dosyalardır bunlar eğer size sıkıntı çıkartmıyorsa ve alan kaplamıyorsa masaüstünden silin geçin
Tamamda yinede gereksiz yere yer kaplamasın.

Reaksiyon puanı
43
bence riske atmayın uğraşmayın 50 mb fln zaten denildiği gibi alın bir yeni klasör e
Gnome da masaüstü boş uygulamalar uygulamalar menüsünde gözüküyor ve kullanmıyosam gereği yok bilgim olsun diye sordum bunlar nasıl yüklenmiş diye ve hala cevap alamadım keşke biri cevap verse.

Son düzenleme: