Bu kavga bitmemismiydi?

Bu konuyu okuyanlar

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Sagopa - Ceza / Kolera - Ayben kavgasi bitti ise bu son albumdeki parcalarin hedefindeki kim?
Rahmetli Nejat uygur'un kulaklari cinlasin en az onun tiyatrolari kadar hararetlidi,
simdi sabahin korunde ne alakasi var?
su hexagon oyununu 7 saat bu muzik esliginde oynayamadiktan sonra ( 35'i gecemedim bir turlu )
biraz kafa dagitayim diye kolera ve sagopa icin google yapim dedim, cunku sermin ve sekerpare sarkilari baya agir gibi.
sonucta yakin zamanlarda kavga bitti filan gibi,

Iste sarkinin sozleri ve dikkatimi ceken cumleleler.

Hadi yaklaş!Kolo'nun sesiyle yarılır kaş sesindeki nakışla ağrır baş sendeki kalp değil bi taş yavrum taş gibisin inan taş Gözümün üstünde var kaşım bana karşı oyunda çekersin başı ben ektimde sen biçtin taşı sendİn o peri masalında ki umacı Hanım kız suçu atmaz ezele dağda kafa tutulmaz gazele benze taya nazar etmem güzele çirkin öldü de güzel ölmedi mi ?Somurtuyor yanımda gamzem ver 2 gamzeme de birer zemzem istemezdim olmasaydı elzem vermessen etmem mesele konu insan ol defter ol dürül konu insansan yağ ol ekmeğe sürül çağladı raplerim gürül gürül esen gül eh sen üzül

Nakarat

Israr etme gelemem senlen duymadın mı yollar kapanmış selden nem kaptın yelden hergeçen gün daha soğudum senden karakterinden asiliğinden kendiliğinden kendini yakan hep yine kendinsin sin sin sin içine sin sen ne çilesin sen biçilesin kendini yakan yine hep kendinsin sin sin sin içine sin sen ne çilesin sen biçilesin kendini yakan yine hep kendinsin

Bedenini geç kalbini kesere kimseden hayır yok ki kimseye istenmekten suratın kösele kelsen masraf etmessin kelleye
Tilki kendini kurnaz zannederdi hep aç gezer uzaya mı kurdun beylik dağdan gelmiş bağdakini kovmuş oovv bu da kedim Mira Miço
Eğlendin hadi Kolo sal gitsin ruhsatsız bi silah gibisin tescillenmiş tek dişi rapsin bazen inleyen o hannanesin.
Deli deli akanı vura vura tıkarlar o zaman 2 dinle de kul 1 söyle sessiz film çevirmeye ne gerek var sizi lindar kolo barbar
Beni kötü tanıtan bir rehbersin hey Şermin! uzanamadığın bi et daha var hadi gel birde mundar senin teklediğin şey miyav miyavvv.
Hem suçlusun hem kuyruk dimdik kör bakar mı fellik fellik ukala haya hayat çantada keklik dokunup zülfiyara eğlendik

Seker pare daha agir,
yine pesimist ep5'te Hep taarruz var birilerine birseyler gidiyor ama :)

Hakaret etmek bunlar sayesinde muzigimizde yer edindi,
neyse bilen biri varmi nedir bunlarin durumlari?

TempesTs

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Pop ve diger tüm müzik türleri için magazin programlari vardir. Oradan atip tutarlar. Rap de diss vardir. Bunlar ile dinletir kendini. Rap'i güzel yapan da disslerdir. Bitmesini ister gibi bir halin var. Diss biter ise Rap te biter bana gore.

Sonucta fanatikler bitmesini degil, en kisa zamanda agzinin payini vermesini beklerler.

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Pop ve diger tüm müzik türleri için magazin programlari vardir. Oradan atip tutarlar. Rap de diss vardir. Bunlar ile dinletir kendini. Rap'i güzel yapan da disslerdir. Bitmesini ister gibi bir halin var. Diss biter ise Rap te biter bana gore.

Sonucta fanatikler bitmesini degil, en kisa zamanda agzinin payini vermesini beklerler.

Bir album boyunca nerdeyse butun sarkilarda bak bak nasil laf koyuyor gibi muzik Rap'in ozumu oluyor?

Rap'i ben modern protest muzik olarak dusunuyordum punk gibi.

kramp34

Doçent
Reaksiyon puanı
2
+1

Ama herşey diss demek değildir. Bu işi doğru düzgün yapan bir insan underground'da her zaman sevilir ve sayılır. Birçok kişi tanıyorum bu tür şeylerden uzak durarak ismini duyurdu. :)

Yani diss atarak milletin kalbini kırmaya gerek yok. Bazı insanlar diss severler bazıları ise freestyle ama genellikle adam akıllı rap yapanların saygınlıgı daha fazladır. :)

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Rap'te mutlaka diss'ler laf koymalar olacaktır olmazsa olmaz bence sadece küfür olmayacak onuda sago artık yapmıyor ama ne yalan söyliyim bazı küfürlü raplerde mükemmel örnegin "Ceza Çok Bilinmeyenli Bir ...." bilenler bilir :) Sonra sagonun gençken yaptıgı sarkılar var en meşhuruda Hiphop'ın Askerleridir

Kavga olayına gelince bitecegini hiç sanmıyorum zaten mahkeme vardı sago açmıştı ceza kolera'ya küfür ettigi için bundan sonrada barışmaları cok cok zor bence

sakagibi09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kolera her ne kadar melankolik oldum desede önceden yediği disslerin travmasını atlatamadığı aşikar. Buna istinaden Ceza eski Ceza çizgisinden çok uzak tam bir piyasa şarkıcısı oldu çıktı , artık attığı diss ler bile tv lerde yayınlanmaz korkusu taşıyo sanki hep alttan almalı falan. Diss dinlemek istiyosanız Batı Berlin Fuat'ın Kalbüm isimli yeni albümünü ve Kalbüm parçasını dinleyin. nerdeyse herkese diss var :D

hatta albümü beklemeyin buradan dinleyin işte

http://www.myspace.com/fuatergin

sag095

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya bu diss sayılmaz ki.Saonuta birine laf atmıyor.Sadece kendisinin tescillenmiş tek dişi rap olduğunu düşünüyor.Bu pop değilki herkes kendi halinde olsun.Sonuçta rekabet var.:)

sag095

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kolera her ne kadar melankolik oldum desede önceden yediği disslerin travmasını atlatamadığı aşikar. Buna istinaden Ceza eski Ceza çizgisinden çok uzak tam bir piyasa şarkıcısı oldu çıktı , artık attığı diss ler bile tv lerde yayınlanmaz korkusu taşıyo sanki hep alttan almalı falan. Diss dinlemek istiyosanız Batı Berlin Fuat'ın Kalbüm isimli yeni albümünü ve Kalbüm parçasını dinleyin. nerdeyse herkese diss var :D

hatta albümü beklemeyin buradan dinleyin işte

http://www.myspace.com/fuatergin
Kolera istese ağızlarının payını veremez mi sanıyorsun?Disstortıon'la herkes gördü diss nasıl olur.Travma falan yok ortada arkadaşım.:)

comolince_11

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben birşey demem Sagopa daha iyi derim biter bu kadar.