BlackBerry efsanesine ne oldu?

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Arkadaşlar, geçmişte şu anın Apple'ı gibi olan BlackBerry'e ne oldu? Bir ara akıllı telefonları vardı ancak Android bir takım cihazlar çıkarmasına rağmen ilgi görmedi.

BlackBerry şu an ne durumda arkadaşlar, batışta mı?

Bilenler var mı?

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Satışı durduruldu diye biliyorum.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Satışı durdu maalesef. Bir efsane daha öldü.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Arkadaşlar, geçmişte şu anın Apple'ı gibi olan BlackBerry'e ne oldu? Bir ara akıllı telefonları vardı ancak Android bir takım cihazlar çıkarmasına rağmen ilgi görmedi.

Bilenler var mı?
Çok illet bir cihazdı normal data paketleri ile bağlantı yapamaz bb özel bb paketi almalıydın falan, son zamanlar da bu konuda esnediler ama iş işten geçmiş oldu

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
TCL ile olan 4 yıldır devam eden ortaklık ve lisans anlaşması bitti. Fakat piyasadaki telefonların garanti ve tamir işlemleri devam edecek. Bundan sonra Blackberry daha çok bireysel amaçlı ürün yerine kurumsal yazılım ve donanım işlerine kendilerini kaydırıyorlar.

kabare_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
bu kadar kaliteli bir markanın piyasadan birden silinmesine bende anlam verememiştim. gerçi hala bi kaç telefonunu görüyorum tam olarak kaldırıldımı bilmiyorum ama yazık oldu

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
bu kadar kaliteli bir markanın piyasadan birden silinmesine bende anlam verememiştim. gerçi hala bi kaç telefonunu görüyorum tam olarak kaldırıldımı bilmiyorum ama yazık oldu
Zamanında Apple'dan daha pahalı cihazları vardı.

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Telefonlarından WhatsApp gitti eski telefonları gitti bende BlackBerry 9900 vardı whatsao gitmese onu kullanicaktim diğerleri pek önemli degil ama whatsap şimdi ise girince önemli yani aslında tuşlu telefon olarak alabilirdik ama niye bitirdiler anlamadım

kmldn_cvck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Vayy be bütün efsaneler bir bir gidiyor ?

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
apple nokia ve adroid bütün platformlardan daha iyiydi işletim sistemi çok sıtabildi ama neticesinde pahalı ve popülerliği az bir telefondu bir iş telefonu olarak tasarladın ve geliştirildi o yüzden kullanıcının ihtiyaçlarını pek karşılamazdı

Tom Hardy

Profesör
Reaksiyon puanı
3,381

Bilenler var mı?
Başlığı görünce bize konuyu özetledin sandım o yüzden girdim :D

The Fisher

Asistan
Reaksiyon puanı
175
He's dead, Apple killed him in time,man.
O öldü,Apple zamanında onu öldürdü,dostum.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
He's dead, Apple killed him in time, man.
Kanka üç beş tane Türkçe kelime ekle de ceza yeme.
26-) Yazım ve paylaşım dili Türkçedir, forum içerisinde Türkçe yazmanız tavsiye edilir. Sadece Cafe SDN [English] bölümünde İngilizce kullanılabilir diğer bölümlerde Türkçe haricinde bir dil kullanmak yasaktır.

bilimdan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Bazı cihazlar kendi işletim sistemleriyle veya yazılımlarıyla geliyor. Bir bağdarlama yükleyeceğiniz zaman ücret mukabili yükleyebiliyorsunuz ve alternatifini de bulup kullanamıyorsunuz. Bu gibi kısıtlamalar sebebiyle belki bu cihazlara teveccüh az olabiliyor. Mesela androidde bazen ücretli veya reklamlı bir yazılımın birçok başka alternatifini bulmak ve yüklemek mümkün olabiliyor.