birisini dövmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Blades

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dövmek değil, kendini savunması gerekir. Kendimden örnek vereyim.

Lise 1'i okurken (herkesin bildiği gibi)cuma günleri haftanın sonu geldi oh be koşusu oluyor. Zil çaldı mı herkes topuk. Sınıftaki en yaramaz çocuk ben çıkarken kulağıma vurmuştu ve basınç kulağımın zarını zedelemişti. Bunu dershane sonrası fark ettik. Çocuk polisi geldi bizimkiler şikayetçi oldu karakol-savcı derken mahkeme kararı çıktı. Çocuğun annesi kanserden ölmüş ve bizde acıyıp şikayeti geri çektik. Sağlık sorunu olarak doktorla görüştük zamanla geçer dediği için çok üstelemedik, nitekim geçti. Sonra bir daha lise zamanı öyle karışan olmadı. Bir kere delirdiğimi hatırlarım tüm okulu ayağa kaldırmıştım :)

Siz siz olun kendinizi savunun, kimseye kendinizi ezdirmeyin. Kalabalıklarsa okul yönetimine şikayet edin. Dahada ileri giderlerse ailenizi alın yanınıza dava açsınlar. Öyle kavgayla daha da okul hayatınız zindana dönebilir.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
5. sınıftayız birisi beni sinir etti kavgalıız buna fena küfür ediccem halla yazıyo allahsız dövmek istiyorum 6 sınıfı sana zindan edicem diyo napıcam dövüyimi
Kavga etmek işin en basit yolu.Sen onu döversin o adam toplar senin canını yakar,sonra sinirine yenik düşer senin onun canını yakarsın.Bunun sonu yok en iyisi müdüre şikayet et bu konuyu kapat.Şunu unutma kavga sana fayda değil zarar getirir.

Reaksiyon puanı
769

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
5. sınıftayız birisi beni sinir etti kavgalıız buna fena küfür ediccem halla yazıyo allahsız dövmek istiyorum 6 sınıfı sana zindan edicem diyo napıcam dövüyimi
En basiti deki çıkışta 1v1 gel sen ona vur o sana vursun rahatlarsınız

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Kavga ettiğiniz zaman sorun çözülecek mi hayır normal dille önce sorun neden böyle diyorsun diye okul zamanı gelip yine rahatsız ederse tekrar uyarırsınız yine mi yaptı bu sefer anladığı dilden konuşursunuz ve sizde muhatap olmayın arkadaşınızla ileride üniversite okuyup işe gireceksiniz sicilinizde en ufak bir uyarı sıkıntı yaratabilir bunu da göz önüne alarak düşünün. Bir de arkadaşınızla muhatap olmayın şikâyet ettiğiniz zaman siz haklı olursunuz hiç bir şey yapmadığınız halde rahatsız etti diye savunmanız olur yine de kendinizi ezdirmeyin

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Kavga etmelerini destekleyen mesajlar atmayın yaşı daha küçük şakayı anlamaz felan.
Liselerde ortaokullarda ciddi yaralanan öğrenciler dolu. Oyun oynarken bile birbirlerine zarar verebiliyorlar.

Dovecem derken dayak yiyen de çok olur ağzı burnu gözü moraran patlayan. Sonra okula bile gitmek istemezsin.
Kavgayla çözüm olmaz başka gün 2 3 kişi gelirler yok sen gidersin uzar durur.
Hayatının en büyük pişmanlığı bile olabilir.

Reaksiyon puanı
2,554
Ben 30 yaşındayım hayatım boyunca kimseyle kavga etmedim bu yüzden hem özgüvensiz oldum hem de gittiğim her yerde benim istediğim herşeyin tersi oldu birini ne kadar dövmezseniz sabrınızı o kadar daha fazla sınıyor en son maskarası bile oluyorsunuz kavga etmek gerekli çoğu zaman.Ortamda 1 kişiyi çok sağlam dövdüğünüz zaman bir daha kimse size karışmaya cesaret edemiyor şimdiye kadar tersini görmedim.Herşeyi geçtim insana bi özgüven veriyor.Konuyu açan arkadaşın yaşında olsam doğrudan dövüş kursuna yazılır hayatım boyunca bırakmazdım her türlü tekniği öğrenir gerektiği yerde de uygulardım hatta yetinmez savaş sanatları ve silah eğitimi de alırdım böylece bıçak sopa vs tarzı şeylere karşı da boş olmazsın.
Hayatının en büyük pişmanlığı nedir diye sorarsanız işte budur bütün ortamlarda kavga gibi şeylerden uzak durduğum için bugün özgüven yok bu yüzden hayatımın kontrolü benim elimde değil.

Reaksiyon puanı
769
Ben 30 yaşındayım hayatım boyunca kimseyle kavga etmedim bu yüzden hem özgüvensiz oldum hem de gittiğim her yerde benim istediğim herşeyin tersi oldu birini ne kadar dövmezseniz sabrınızı o kadar daha fazla sınıyor en son maskarası bile oluyorsunuz kavga etmek gerekli çoğu zaman.Ortamda 1 kişiyi çok sağlam dövdüğünüz zaman bir daha kimse size karışmaya cesaret edemiyor şimdiye kadar tersini görmedim.Herşeyi geçtim insana bi özgüven veriyor.Konuyu açan arkadaşın yaşında olsam doğrudan dövüş kursuna yazılır hayatım boyunca bırakmazdım her türlü tekniği öğrenir gerektiği yerde de uygulardım hatta yetinmez savaş sanatları ve silah eğitimi de alırdım böylece bıçak sopa vs tarzı şeylere karşı da boş olmazsın.
Hayatının en büyük pişmanlığı nedir diye sorarsanız işte budur bütün ortamlarda kavga gibi şeylerden uzak durduğum için bugün özgüven yok bu yüzden hayatımın kontrolü benim elimde değil.
Hocam ben aynı şeyi düşünmüyorum bugüne kadar hiç dayak yemedim her şeyi alttan aldım sonuna kadar kavgayı başlatan ben olmadım ama ne zaman kavga başlasa ilk yumruğu vurup karşı tarafı paket etmişimdir ama bunun özgüvensizlikle bir alakası yok yetiştirilme tarzıyla alakası var. Hayatınızın kontrolünü kavga ederek elinize alamazsınız ancak etrafınızdaki kişilerin sizden korkmasını sağlarsınız.

Reaksiyon puanı
2,554
Hocam ben aynı şeyi düşünmüyorum bugüne kadar hiç dayak yemedim her şeyi alttan aldım sonuna kadar kavgayı başlatan ben olmadım ama ne zaman kavga başlasa ilk yumruğu vurup karşı tarafı paket etmişimdir ama bunun özgüvensizlikle bir alakası yok yetiştirilme tarzıyla alakası var. Hayatınızın kontrolünü kavga ederek elinize alamazsınız ancak etrafınızdaki kişilerin sizden korkmasını sağlarsınız.
Hocam insanların anlamadığı nokta şu olaylar zincirleme gelişiyor
Öncelikle ben zaten zayıf yapılı biriyim vücut tipim öyle üstüne de hiç dövüşmediğin için mantıken ne yapacağını bilmiyorsun da o yüzden biri sana bişi yapsa bile harekete geçemiyorsun sen bişi yapmadıkça o cesaret almaya devam ediyor üstüne daha çok geliyor zamanla çevredeki herkes seni ezme girişimine sebep oluyor sende kendini ezik hissediyorsun ve kontrolü kaybediyorsun.Bu durumda en iyisi burdan kaçmak diyorsun ama hayatın kaçmakla geçiyor.Zıt fikir belirtemiyorsun çoğu zaman insanların suyuna gitmek zorunda kalıyorsun.Onlar her istediğini yaparken senin de hiçbir istediğin olmuyor ve sonuçta mutsuz oluyorsun yani hayatının kontrolü sende olmuyor.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
instagramını falan hacklemeye çalış ben malım diye falan story paylaş onun hesabından

Reaksiyon puanı
769
Hocam insanların anlamadığı nokta şu olaylar zincirleme gelişiyor
Öncelikle ben zaten zayıf yapılı biriyim vücut tipim öyle üstüne de hiç dövüşmediğin için mantıken ne yapacağını bilmiyorsun da o yüzden biri sana bişi yapsa bile harekete geçemiyorsun sen bişi yapmadıkça o cesaret almaya devam ediyor üstüne daha çok geliyor zamanla çevredeki herkes seni ezme girişimine sebep oluyor sende kendini ezik hissediyorsun ve kontrolü kaybediyorsun.Bu durumda en iyisi burdan kaçmak diyorsun ama hayatın kaçmakla geçiyor.Zıt fikir belirtemiyorsun çoğu zaman insanların suyuna gitmek zorunda kalıyorsun.Onlar her istediğini yaparken senin de hiçbir istediğin olmuyor ve sonuçta mutsuz oluyorsun yani hayatının kontrolü sende olmuyor.
Bende bunları birebir yaşadım ama lise'ye geçtikten sonra hak edene dişlerimi göstermeye başladım. Bende zayıf yapılı birisiyim 60 kilo bile gelmem arkamda güvenebileceğim kimse yok karşımda 3 kişi bile olsa tek başıma giriştim en azından "Bu çocuk 3 kişiden dayak yedi" değil "Bu çocuk 3 kişiye girişti" diye anıldım ama genede kavga ettiğim her kişiden özrümü diledim.Kısacası kavgayı zorunda kalınmadığı sürece onaylamadım.

Reaksiyon puanı
2,554
Bende bunları birebir yaşadım ama lise'ye geçtikten sonra hak edene dişlerimi göstermeye başladım. Bende zayıf yapılı birisiyim 60 kilo bile gelmem arkamda güvenebileceğim kimse yok karşımda 3 kişi bile olsa tek başıma giriştim en azından "Bu çocuk 3 kişiden dayak yedi" değil "Bu çocuk 3 kişiye girişti" diye anıldım ama genede kavga ettiğim her kişiden özrümü diledim.Kısacası kavgayı zorunda kalınmadığı sürece onaylamadım.
Yani buna katılıyorum zorunda kalmadıkça başvurmamalıyız ama ben zorunda kalınca da başvuramadım o kötü oldu.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Gidip saldırma (dövme). Sen hayatına devam et, saldırırsa sen de karşılık ver, ilk o saldırırsa sen dövsen bile haklı olursun. Hem ahlaki açıdan hem de yasal açıdan dediğim şekilde yapmanda fayda var. Buna anayasada meşru müdafaa deniyor.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
5. sınıftasın sana naptıda bu kadar sinirlisin yada sen onu küfür ettirecek kadar ne yaptın ?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Boş verin gitsin bu konuyu, zaten cevap ortada. :)

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bizde bir tabir vardır havlayan köpek ısırmaz. (=

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Öyle gereksiz insanlarla uğraşmaya değmez bende zamanında ilkokul ve ortaokulda falan gördüm hiç bulaşmadım.Yani onlarla kavga edeceğine çalış iyi yerlere gel daha iyi olur.

Son mesajlar