Bilgisayarıma Trojan bulaştı

Bu konuyu okuyanlar

Yusuf GARİP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar benim bilgisayarıma trojan yani truva atı virüsü bulaştı. Biri demişti ki malwarebytes ile tara demişti. Onu indirdim fakat çare bulamadı. Daha demin kaspersky'ı indirmeye çalıştım. İndirdim de fakat bu truva atını yöneten hacker bu dosyaya bir şeyler yapıyor ve dosyayı kurmaya çalıştığımda dosya bulunamadı hatası veriyor. Ve tam bu sırada kenardaki bildirim çubuğundan Windows defender mesaj gönderiyor, mesaj içeriği şöyle: bazı kişiler kaspersky adlı dosyaya erişim istiyor ; bu kişinin erişimi engellendi. diye mesaj geliyor. Arkadaşlar lütfen bir çare bulun çok mağdurum her yolu denedim, bir tek format atmak kaldı. Onu da nasıl yapılır bilmiyorum.
eğer tek çare formatsa lütfen nasıl yapılır yazın. Eğer format at dersenizde benim bilgisayarımda CD var ama bozuk bu sebepten dolayı sadece flash disk ile format atabilirim haberiniz olsun.

Albatheusxd

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Teknik Servis İlgilenirmi Bilemem ama, bir Yolunu Bulup Acil Format Attırman Şart.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Kanka öncelikle çok geçmiş olsun bir virüs varsa önce bazı arkadaşlar gülebilir ama Windows tuşu ile X tuşuna basın ve yayımcı olmayan şeyleri kaldırın o da olmazsa tek çare format
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teknik Servis İlgilenirmi Bilemem ama, bir Yolunu Bulup Acil Format Attırman Şart.
Teknik servis ilgilenmez

Albatheusxd

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Kanka öncelikle çok geçmiş olsun bir virüs varsa önce bazı arkadaşlar gülebilir ama Windows tuşu ile X tuşuna basın ve yayımcı olmayan şeyleri kaldırın o da olmazsa tek çare format

Teknik servis ilgilenmez
o zaman sokak arası bir bilgisayarcıda yaptırması gerekiyor. Başka Çözüm Yolu yok

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Uygulamalar ve özellikler diye bir şey var en üstte ona bas ve tara ne var ne yok Windows 10 ise c+++ filan olcak onlara dokunma

Bize ss at ben sana söyliyim hangisinin virüs oldğunun

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
başlık full büyük olamaz raporladım.

judhem

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Arkadaşlar benim bilgisayarıma trojan yani truva atı virüsü bulaştı. Biri demişti ki malwarebytes ile tara demişti. Onu indirdim fakat çare bulamadı. Daha demin kaspersky'ı indirmeye çalıştım. İndirdim de fakat bu truva atını yöneten hacker bu dosyaya bir şeyler yapıyor ve dosyayı kurmaya çalıştığımda dosya bulunamadı hatası veriyor. Ve tam bu sırada kenardaki bildirim çubuğundan Windows defender mesaj gönderiyor, mesaj içeriği şöyle: bazı kişiler kaspersky adlı dosyaya erişim istiyor ; bu kişinin erişimi engellendi. diye mesaj geliyor. Arkadaşlar lütfen bir çare bulun çok mağdurum her yolu denedim, bir tek format atmak kaldı. Onu da nasıl yapılır bilmiyorum.
eğer tek çare formatsa lütfen nasıl yapılır yazın. Eğer format at dersenizde benim bilgisayarımda CD var ama bozuk bu sebepten dolayı sadece flash disk ile format atabilirim haberiniz olsun.
format attırın başka çare yok

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
İnterneti keserek kurun.

Yusuf GARİP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
İnterneti keserek kurun.
rover kardeş sen pro sun sen bilirsin ne yapayım

Uygulamalar ve özellikler diye bir şey var en üstte ona bas ve tara ne var ne yok Windows 10 ise c+++ filan olcak onlara dokunma

Bize ss at ben sana söyliyim hangisinin virüs oldğunun
buyur kardeşim

Ekli dosyalar

• ss 1.jpg
    ss 1.jpg
    50.6 KB · Görüntüleme: 320
  • ss 2.jpg
    ss 2.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 299
  • ss 3.jpg
    ss 3.jpg
    42.2 KB · Görüntüleme: 306
  • ss 4.jpg
    ss 4.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 301
  • ss 5.jpg
    ss 5.jpg
    43.3 KB · Görüntüleme: 284
  • ss 6.jpg
    ss 6.jpg
    44.3 KB · Görüntüleme: 301
  • ss 7.jpg
    ss 7.jpg
    37.5 KB · Görüntüleme: 317
Reaksiyon puanı
427
Orjinal olsaydı böyle olması lazımdı diye biliyorum.

Ayrıca sizdeki 4.17mb yanında + var altında çince veya japon dilini bilmediğim yazı var normalinde microsoft corporation ve 144kb olur.

Ekli dosyalar

• sfsfsfs.png
    sfsfsfs.png
    3.7 KB · Görüntüleme: 295

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Hocam kaspersky yükleyin ve professional sürümün deneme sürümünü başlatın. İnterneti kestikten sonra bilgisayarınızı güvenli modda başlatın. Kasperskyin ana menüsünden diğer araçlara girin. Bir mod vardı açıklamasında is başladığında virüsten ağır hasar görmüş bir bilgisayarı onarır yazıyordu. Ona tıklayın bilgisayarı yeniden başlatınca o temizlemeye başlayacaktır. Sonrada ne olur ne olmaz malwarebytes'a yine taratın.

Yusuf GARİP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hocam kaspersky yükleyin ve professional sürümün deneme sürümünü başlatın. İnterneti kestikten sonra bilgisayarınızı güvenli modda başlatın. Kasperskyin ana menüsünden diğer araçlara girin. Bir mod vardı açıklamasında is başladığında virüsten ağır hasar görmüş bir bilgisayarı onarır yazıyordu. Ona tıklayın bilgisayarı yeniden başlatınca o temizlemeye başlayacaktır. Sonrada ne olur ne olmaz malwarebytes'a yine taratın.
güvenli modda nasıl başlatılır

Thicc Boi

Asistan
Reaksiyon puanı
205
Format atmanın nesi zor ya? Bilgi kirliliği yaratmayın. İhtiyacın olan bir USB ve başka bir bilgisayar. İnternetten Rufus ile Format atmayı araştır sonra da.

Hesap makinesinin altındaki Japonca yazıyı net bir şekilde ekran görüntüsü alıp gönderir misiniz?

Son düzenleyen moderatör:

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
güvenli modda nasıl başlatılır
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeniden başlata tıklarken shifte basılı tutun. Kurtarma ekranı gelene kadar shifte basılı tutun. Sonra gelen ekrandan güvenli modu seçeceksiniz.

1609750426829.png

Şu ekranda okla gösterilen yere basın ve gelen yerden güvenli modu seçin.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Modemi kapat. Güvenli moda geç. Kaspersky ile tara.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
Şu başlıkları büyük harflerle yazmayın konunuz kapatılacak

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362
AdwCleaner - Free Adware Cleaner & Removal Tool Bunu Denle Ben Bunla Kurtuldum Virüsten Olmasa Panda Dome İndir

Orjinal olsaydı böyle olması lazımdı diye biliyorum.

Ayrıca sizdeki 4.17mb yanında + var altında çince veya japon dilini bilmediğim yazı var normalinde microsoft corporation ve 144kb olur.
Sıkıntı Var Heralde Virüs Kendini Gizliyor Hesap Makinesi Diye

Profilimdeki 300.Mesaj OLEY !

Son düzenleme:

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Arkadaşım hiç temizlemeye uğraşma çak formatı. İnternette birsürü format videosu var. Onlardan yararlanabilirsin. Eğer format istemiyorsan Kaspersky Rescue Diski flaşa yazdır, ondan önyükleme yaparak tarama yap.

Son mesajlar