Bilgisayarım kilitleniyor

Bu konuyu okuyanlar

mFUzun81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar bir problemim var ve nasıl çözücem bilgim yok. Bilgisayarımı açıyorum ve uygulamaları çalıştırıyorum. Bi süre sonra ilk olarak çalışan uygulamalar akabinde Windows görev çubuğu ve komple masaüstü donuyor ve tamamıyla kilitleniyor. 3 dakika civarında çalışıp mavi ekran veriyor. Ve tekrar başlatılıyor ama açılırken daha ilk 10 saniyede kilitli kalıyor. Güç tuşuna basınca anında kapanıyor. Bios menüsünü falan açabiliyorum. Mavi ekran 2 saniye civarında görünüp hızlıca kayboluyor ve beni çileden çıkartıyor. Ne yapmalıyım?

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Ülkedeki virusler bilgisayarada sıçradı sanırsam temiz bi format at olmassaa büyük ihmille chipset gitti

Hasan Burus

Sadece bildiğim konular hakkında yazarım.
Reaksiyon puanı
108
Mavi ekran verdiği anda ekranın fotoğrafını çekmen faydalı olacak. Çünkü yaşanan sorunla ilgili orada bir açıklama bulunuyor. Ama bana olay ekran kartından olabilir gibi geldi. Bu tür sorunlar genelde ekran kartı nedeniyle oluyor.

mFUzun81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mavi ekran verdiği anda ekranın fotoğrafını çekmen faydalı olacak. Çünkü yaşanan sorunla ilgili orada bir açıklama bulunuyor. Ama bana olay ekran kartından olabilir gibi geldi. Bu tür sorunlar genelde ekran kartı nedeniyle oluyor.
Anladım mavi ekranın fotoğrafını almayı çok kez denedim. Adeta pusuya yattım ama çok hızlı görünüp kayboluyor.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Selamlar bir problemim var ve nasıl çözücem bilgim yok. Bilgisayarımı açıyorum ve uygulamaları çalıştırıyorum. Bi süre sonra ilk olarak çalışan uygulamalar akabinde Windows görev çubuğu ve komple masaüstü donuyor ve tamamıyla kilitleniyor. 3 dakika civarında çalışıp mavi ekran veriyor. Ve tekrar başlatılıyor ama açılırken daha ilk 10 saniyede kilitli kalıyor. Güç tuşuna basınca anında kapanıyor. Bios menüsünü falan açabiliyorum. Mavi ekran 2 saniye civarında görünüp hızlıca kayboluyor ve beni çileden çıkartıyor. Ne yapmalıyım?

5-6 yıldır bilgisayarların içindeyim teknik servisler , IT ofisleri vs.. böyle mavi ekran görünce hiç uğraşmıyorum içindeki verilerimi alıp basıyorum formatı ! çünki bir dosya isyan çıkardıysa öbürlerinide pusulamıştır , onu düzeltseniz öbürünü düzeltemeyeceksiniz format at gitsin . servisin attığı formattan hayır bekleme onlar OEM sistemi basıp geçiyorlar arkaya bilgisayar üreticisinin hiçbir işe yaramayan 5 kr etmez programlarıda yükleniyor onlar sistemi yoruyor :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bilgisayarınızın sistem özelliklerini yazmalısın, ramler ve psu ile ilgili ilk şüphelerim ama bunu destekleyici testler yapmalı... ramler overclocklu ise yine sorun yaratabilir. Biosa girebiliyorsa biosda sistem özelliklerinden gördüğü donanımların listesi ve sıcaklıkların olduğu ekrandan foto atman iyi olabilir.

Yine windowsu güvenli kipte çalıştırmayı dene, eğer güvenli kipte reset atmaz ise donanımların sürücülerinden kaynaklıdır sorun yüksek ihtimal...

Reaksiyon puanı
85
Hocam sorun donanımsal değil ise USB formatının kesin çözmesi lazım sorunu diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir bilene bilgisayarınızın donanımlarını kontrol ettirtin eğer sorun yoksa USB formatı ile sorundan kurtulun. Herhangi bir internet kafe ye gidip 50TL ye yaptırtabilirsiniz, formattan sonra Windows'u son sürüme güncellemeyi unutmayın.

Son düzenleme: