Bilgisayarım mavi ekran veriyor ve kendini kendini yeniden başlatıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Kullanıcı 3698

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Bilgisayarımı yeniden başlatmak üzere kapatmıştım, açılırken mavi ekran geldi ve Bad System Config Info hatasını verdi. (0x00000074) Bu hatayı almanın ardından çözüm yollarına başvurdum, ancak bulamadım. F8'e basıp Windows Onarma (Recovery) kısmından komut istemini açmaya çalışıyorum. Windows Onarmayı ilk 2-3 açışımda karşıma 5 tane seçenek geliyordu, hepsini denedim. Şu an açtığımda ise yalnızca bir tane seçenek geliyor, Windows'u onar seçeneği. F8'deki neredeyse bütün seçenekleri denedim, ama bilgisayar Windows başlatılıyor deyip tam Windows başlayacakken kendini kapatıyor ve bir daha açıyor. Güvenli modda açamıyorum, güvenli modda aç dediğim zaman bazı dosyaları indirirken filan yarıda donuyor, sonra yeniden bilgisayar kapanıyor. Ne yapacağım bir türlü bulamadım, foruma sorayım dedim. Ne yapmalıyım?

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Sizi gördüğüm ilk konuda adam sistem toplayacak 10400f var sen diyorsun b450 anakart al yanlış bilgi veriyorsun
2. konuda adam chrome 7 tane açılıyor 1 kere basınca diyor sen diyorsun 6sını kapat 1 kaldı.
3. konuda bura adam diyor mavi ekran yiyor bilgisayarda problem var sen diyorsun tokat at mesaj kasmak vb. şeyler için boş ve gereksiz mesaj atmanı tavsiye etmem

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Merhaba. Bilgisayarımı yeniden başlatmak üzere kapatmıştım, açılırken mavi ekran geldi ve Bad System Config Info hatasını verdi. (0x00000074) Bu hatayı almanın ardından çözüm yollarına başvurdum, ancak bulamadım. F8'e basıp Windows Onarma (Recovery) kısmından komut istemini açmaya çalışıyorum. Windows Onarmayı ilk 2-3 açışımda karşıma 5 tane seçenek geliyordu, hepsini denedim. Şu an açtığımda ise yalnızca bir tane seçenek geliyor, Windows'u onar seçeneği. F8'deki neredeyse bütün seçenekleri denedim, ama bilgisayar Windows başlatılıyor deyip tam Windows başlayacakken kendini kapatıyor ve bir daha açıyor. Güvenli modda açamıyorum, güvenli modda aç dediğim zaman bazı dosyaları indirirken filan yarıda donuyor, sonra yeniden bilgisayar kapanıyor. Ne yapacağım bir türlü bulamadım, foruma sorayım dedim. Ne yapmalıyım?
Her ihtimale karşın live cd ile hdd yedeğini al ve format at sonrasında en temizinden... Çünkü bazen princin taşını ayıklamak baya zordur...

Batuhantrkgl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
format tek çare sistem dosayaları bozulmuş değiştirirseniz farklı bir yerinde sorun çıkar büyük ihtimalle