Bilgisayarım aralıksız Reset atıyor! çözüm nedir?

batuhan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba benim 2 pc war ana pcde yanlıslıkla soundmax ı sildim bida ses gelmedi onn içn bende format atcaktım (ilk kez) cd sini taktım xp yi kur dedim seri no yazdım sonra yaptı bisiler yeniden basladı sonra 1 sürücü sectim c yani sonra kur dosyaları kopyalanıo diye 10 dk bekletti sonra reset attı sonra da gene gene gene pc m asus o ilk reklam gibi bisi war o acılıo sonra bi cizgi war o beklio sonra windows xp yazısı cıkıo bekliyom acılmasını sonra 1 saniyeden az sürede mavi ekran cıkıyo ve gene resetliyo o mavi şeyde ne yazdıgını bilmiyorm yardım plss

okuduğunuz için teşekkür ederim ...

---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

yeniden baslatmayı kapadım o mavi ekranda şu yazıo:
sorun şu dosyadan kaynaklanıyor gibi görünüyor: nv4_mini.sys
bla bla
sorun devam ederse yeni yüklenen tüm donanım veya yazılımları devre dışı bırakın veya kaldırın önbelleğe alma veya gölgeleme gibi BIOS bellek seceneklerini devre dışı bırakın bileşenleri kaldırmak veya devre dışı bırakmak için güvenli modu kullanmanız gerekirse pc nizzi yeniden baslatın f8 tusuna basarak önce gelismis baslatma seceneklerini sonra güvenli modu secin

Reaksiyon puanı
66
isimsiz yardımsever bir mod veya süper mod olaya müdahale etmiş:)

Reaksiyon puanı
66
sorun devam ederse yeni yüklenen tüm donanım veya yazılımları devre dışı bırakın veya kaldırın önbelleğe alma veya gölgeleme gibi BIOS bellek seceneklerini devre dışı bırakın bileşenleri kaldırmak veya devre dışı bırakmak için güvenli modu kullanmanız gerekirse pc nizzi yeniden baslatın f8 tusuna basarak önce gelismis baslatma seceneklerini sonra güvenli modu secin

bunu siz mi yazdınız?

batuhan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayır yani evet de pc m de yazıodu yeniden acılınca cıkan ekranın fotosnu cektim 1 sn sürüo kapanıo

---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

sorunum devam edio yani

---------- Post added at 18:52 ---------- Previous post was at 18:50 ----------

pc habire reset

---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:52 ----------

yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

mehmet_497

Asistan
Reaksiyon puanı
0
anakart veya sabit disk bozulmuş. başıma gelmişti ikisinede değiştirmişti servis.

batuhan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ohaa ama kardesim ben bozucak bisi yapmadımki .sss peki kaç lira tuttu?

mehmet_497

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla benim bilgisayarda 0'dı! para falan vermedim garanti vardı.

batuhan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internette baktım cook pahalı ya babam beni gebertcek :D sendeki problem tam olarak neydi?

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Ses gelmedi diye bilgisayara format mı atılır? bilgisayara format atmak en son çözüm olmalı, ilk çözüm değil.
Sorununa gelince madem kuruluma geçtin önce dosyaları sil tam format at, C, D artık ne varsa sil hepsini, boşalt sonra dosayaları kur. Eğer öyle yapıyorum diyosan, geçmiş olsun.

batuhan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olmuyo işte pc habire reset atıyo

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

o cizginin oldugu yerde esc ye basıyorm kur gelmio orda f8 e basıp güvenli mod yapıyom bu seferde kur güvenli modda çalışmaz bilgisayar şimdi yeniden baslıcak diyo

gokmernes84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım birşey sorucam.kullandığın windows cd si kopyamı yoksa orjinal mi?yok eğer kopyaysa orjinal bir windows cd kullan yada daha yavaş bi hızda başka bi cd yazdır.kopya cd ise çok hızlı yazdırılmış olabilir o yüzden eksik olabilir dosyalar.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Önceki mesajlarda da dendiği gibi format cdni takıp yeniden kur. Bilmiyorsanda götür bir servise ya da int cafeye 10-20 tl ye atarlar senin yerine.

batuhan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olmuyo işte anlatamıyorum bilgi sayar xp yazısından sonra reset atıyo masa üstünü falan da göremiyom cd side takılı

---------- Post added at 19:37 ---------- Previous post was at 19:30 ----------

cd de orjinal

Reaksiyon puanı
66
işim çıkmıştı:p İsterseniz bi' kasayı açın. tozunu alın fanların çalıştığından emin olun. Tekrar format attın sisteminiz iyiyse birde win7 kurmayı deneyin.

Nuri.alco.

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Format at mı dedik biz ona. :D Başta gelicekti.Benim dediğimi yapıcaktı kafa rahat olcuaktı.Aynısı bende de oldu.Az sövmedim.Sonra dediğimi yaptım şuan takır takır çalışıyor. :)

batuhan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nasıl ya.s

---------- Post added at 15:20 ---------- Previous post was at 15:18 ----------

güvenli moda gectiğimde kur güvenli modda çalışmaz şimdi bilgisayar yeniden baslıcsk diyo :S

Reaksiyon puanı
66
nasıl ya.s

---------- Post added at 15:20 ---------- Previous post was at 15:18 ----------

güvenli moda gectiğimde kur güvenli modda çalışmaz şimdi bilgisayar yeniden baslıcsk diyo :S

daha sorunu çözmedin mi? 1 hafta oldu:D

Bence sen bi' temizlik yap sonra yine format at. sistemin iyise win7 tavsiye ediyorum.

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
biraz araştırdım da sorunun altından hep nvidia nın çıktığını gördüm.galiba nvidia 7000,8000 serilerine yeni sürücü falan kurunca çıkıyor bu sorun.genellikle kutudan çıkan cd driver ı ile çözüyolar bunu.ama anlamadım gitti.ne acayip sorunmuş yahu.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Nvidia Driver guncellemesı yap muhtemelen duzelır

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hiren boot CD indir. Önce harddiski söküp ram testi yaptır. (Dos programs> testing tools > memtest86) sonra video stress test yap dos programs dan. Ardından harddiski takıp harddisk testini yaptır sonuclarını yazarsan destek olabılırız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1 nci seçenek.
Hard Diski çıkar, 2 nci disk olarak başka bir Bilgisayar tak, otomatik olarak chkdsk yapacaktır, bittiğinde kendi Bilgisayarına yeniden tak.

2 nci seçenek.
Sistem yine yeniden başlatıyor ve sorun düzelmedi ise yeniden Hard Diski 2 nci disk olarak başka bir Bilgisayara tak ilk Diskin sistemi açılsın, başlat, çalıştır, cmd enter, problemli olan diske gel (örnek c:\users\test>cd.. enter c:\users>cd.. enter c:\>d: enter) d:\>chkdsk /r/f enter bastıktan sonra sistem chkdsk yapacak bittiğinde Diski çıkar ve kendi Bilgisayarına tak.