Pc kendiliğinden reset atıyor ve windows hata veriyor

Bu konuyu okuyanlar

reloq12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba arkadaşlar. Yeni masaüstü pc topladım. Pc yi yeniden başlattığımda veya ilk açarken bazen geç açılıyor. Bazen ise daha açılmadan kendiliğinden 1-2 defa reset atıyor. Bazen de açıldıktan sonra resetliyor. Normalde pc 10 saniyede açılıyor ama bu sorunu gösterdiğinde yaklaşık 2-3 dk sürüyor açılması. Bu sorunu her zaman tekrarlamıyor ama yaptığı zamanda beni çileden çıkartıyor. Bu sorunu gösterdiği zaman bazen masaüstü gelmeden direk bi mavi ekran geliyor ve ''windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor'' diyor. Pc ye yeniden windows temiz kurulum yaptım olmadı. Daha sonra format attım yine de düzelmedi. Acaba sistemle alakalı bir sıkıntı mı var? Lütfen yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olsun. Teşekkür ederim..

Pc bileşenleri
Anakart:asus rog strix b450 f gaming
İşlemci:ryzen 5 3600
Ekran kartı:asus rog strix rx5700 xt
Ram:2*8 3200mhz corsair delta rgb pro
Güç kaynağı:cooler master mwe 80+ 750w
Kasa: dark guardıan pro

Son düzenleyen moderatör:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,985
Birde HDD testi yapmanız iyi olur :)

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Herkese merhaba arkadaşlar. Yeni masaüstü pc topladım. Pc yi yeniden başlattığımda veya ilk açarken bazen geç açılıyor. bazen ise daha açılmadan kendiliğinden 1-2 defa reset atıyor. Bazen de açıldıktan sonra resetliyor. Normalde pc 10 saniyede açılıyor ama bu sorunu gösterdiğinde yaklaşık 2-3 dk sürüyor açılması. Bu sorunu her zaman tekrarlamıyor ama yaptığı zamanda beni çileden çıkartıyor. Bu sorunu gösterdiği zaman bazen masaüstü gelmeden direk bi mavi ekran geliyor ve ''windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor'' diyor. Pc ye yeniden windows temiz kurulum yaptım olmadı. daha sonra format attım yine de düzelmedi. Acaba sistemle alakalı bir sıkıntı mı var? Lütfen yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olsun. teşekkür ederim..
PC BİLEŞENLERİ
ANAKART:ASUS ROG STRİX B450 F GAMİNG
İŞLEMCİ:RYZEN 5 3600
EKRAN KARTI:ASUS ROG STRİX RX5700 XT
RAM:2*8 3200MHZ CORSAİR DELTA RGB PRO
GÜÇ KAYNAĞI:COOLER MASTER MWE 80+ 750W
KASA: DARK GUARDIAN PRO
Öncelikle başlığın ya da mesajın tamamını büyük harflerle yazmayın. Ayrıca bu sistem yeni ise mavi ekranın sebebi RAM’drn kaynaklı olabilir.

reloq12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Birde HDD testi yapmanız iyi olur :)
Hdd yok sistemde ssd var. 512 gb. Deneyeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

yeni pc kurulumlarında mavi ekran sorunu genellikle kusurlu ram veya başka ram sorunlarından kaynaklı olur...
dediğiniz gibi ram testi yaptım hocam ama herhangi bir hata vermedi sistem. başka önerebileceğiniz bir şey var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle başlığın ya da mesajın tamamını büyük harflerle yazmayın. Ayrıca bu sistem yeni ise mavi ekranın sebebi RAM’drn kaynaklı olabilir.
ram testi yaptım ama herhangi bir hata vermedi. başka önerebileceğiniz bir şey var mı?

Son düzenleme: