Bilgisayar SSD den sonra aşırı derecede ısınmaya başladı.

CiM...

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monster Abra A7 V1.1 laptopum var. SSD taktıktan sonra aşırı derecede ısınmaya başladı. SSD de mi sorun yoksa başka bişey mi var bulamadım. Bazı arkadaşlar SSD nin ısınmadığını söylüyor. Normal ısısı ne olmalı?

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Öncelikle cihazınızı ne kadar süredir kullanıyorsunuz bunu belirtirmenizi rica ediyorum.
Diğer bir husus ise taktığınız ssd kaç GB

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
SSD marka modeli nedir, SSD yi kullanan uygulamalar varmı fazla olarak? Görev yöneticisinden ulaşabilirsiniz. Sorun SSD den olabilir. Bunlara bakıp SSD yi iade edip etmeyeceğinize karar veririz.

CiM...

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle cihazınızı ne kadar süredir kullanıyorsunuz bunu belirtirmenizi rica ediyorum.
Diğer bir husus ise taktığınız ssd kaç GB

Yaklaşık bir buçuk sene oluyo. SSD 120 gb

- - - Mesaj Güncellendi - - -

SSD marka modeli nedir, SSD yi kullanan uygulamalar varmı fazla olarak? Görev yöneticisinden ulaşabilirsiniz. Sorun SSD den olabilir. Bunlara bakıp SSD yi iade edip etmeyeceğinize karar veririz.
Ekli dosyayı görüntüle 15283
kingston 120 gb SSD yi kullanan uygulamalara nasıl bakıyoz bilmiyorum.Ekli dosyayı görüntüle 15283

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Yaklaşık bir buçuk sene oluyo. SSD 120 gb

Cihazınızın sistemi SSD 'ye mi kurulu, SSD 'yi cihazınızın HDD slotuna mı taktınız? Bunların bilgilerini verrebilirseniz eğer daha detaylı yardımcı olabiliriz

CiM...

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazınızın sistemi SSD 'ye mi kurulu, SSD 'yi cihazınızın HDD slotuna mı taktınız? Bunların bilgilerini verrebilirseniz eğer daha detaylı yardımcı olabiliriz

Sistem SSD de kurulu. Başka bi slota taktım.

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Öncelik olarak cihazınızda 2 adet HDD slotu yok ise eğer benim yaptığım gibi bir dvd hdd çeviri alın ve SSD nizi HDD'nizin olduğu 3.0 girişene bağlayıp HDD'nizi dvd çevirici ile kullanınız.Eğer SSD bozuk değil ise sorununuz ortadan kalkacaktır.

CiM...

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Deniycem teşekkürler...

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Şuan 2011 yılında aldığım notebook'da 240GB kingston hyperx savage SSD ve 500GB HDD kullanıyorum hiç bir şekilde ısınma donma ve kasma ile karşılaşmadım.Sistemim gayet stabil ve hızlı çalışıyor.
Ek bilgi olarak belirtmeyelim ki cihazınızın anakartında bulunan HDD girişene yani sata 3 girişene SSD yi taktığınızda SSD nizin tam performansını kullanırsınız.
HDD niz için alacağınız kızak için bilgi vermek gerekir ise, pahalıya kaçmayın gayet uygun bir fiyata 20-30 TL'ye kaliteli bir kızak alabilirsiniz.

dadaserz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop'un SSD'si yanıyor neden olabilir, internette gezinirken bile 67 derecelerde oyun vs açmadığım halde..

Ekli dosyalar

• Ek Açıklama.png
    Ek Açıklama.png
    420.9 KB · Görüntüleme: 877

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
Laptop'un SSD'si yanıyor neden olabilir, internette gezinirken bile 67 derecelerde oyun vs açmadığım halde..
ssd yi sıfır mı aldınız? ilginç olan sizinki de monster bilgisayar... aşırı ısı ssd lerin ömründen yer diye biliyorum.

dadaserz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pc sıfır aldım SSD içindeydi hdd'yi sonradan alıp kendim taktım.

dadaserz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 yıldır kullanıyorum ilk günden beri ısınıyor ama hep işlemci ve ekran kartından sanıyordum yeni bugün program yükleyip baktım sorun SSD ..

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
2 yıldır kullanıyorum ilk günden beri ısınıyor ama hep işlemci ve ekran kartından sanıyordum yeni bugün program yükleyip baktım sorun SSD ..
Sistem ssd ye mi yüklü hdd ye mi ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bir de ssd sata 3 mü yoksa m2 nwme mi ?

Son düzenleme:

dadaserz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet sistem ssd ye yüklü.
m.2 ssd küçük olanlardan

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
garanti bitmiş olmalı ...? Bilgisayarın marka ve modelinin ismini tam yaz ki bi araştırma yapalım, cihazın genel bilinen bir üretim sorunu var mı diye..?
Sorunun ssd olması biraz ilginç, özellikle monsterlarda olması daha da bi ilginç.

dadaserz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef garanti bitti :) "Monster Abra A7 V5.4"
SSD İntel marka 240gb