Yardım Ssd Alsam Kasma Sorunu Çözülürmü?

Bu konuyu okuyanlar

User735

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İ3 2.nesil işlemci 4gb Ram 500gb hdd 1.7gb İntel grafik kartı mevcut. Bilgisayar aldığımda w10 yüklüydü windows çok yavaş açılıyordu normal kullanımda hafif kasmalar oluyordu. Eski bi online mmorpg oyun indirdim açtım kasıntısız açılıp kasıntısız oynatıyordu. Sonra sistemi w7 döndürdüm bilgisayar kasmaya başladı oyuna girerken loading ekranı 20 saniyede yüklenmesi gerekiyorsa 2-3 dk da yükleniyordu.

Tekrar w10 yükselttim ilki gibi açılırken yavaş açılıyordu ama bu sefer genel kullanımda rahatdı sistem kasmıyordu fakat oyun girdikten sonra loading ekranı yine çok geç açılıyor ve oyunda çok kasıyordu karakter ilerlemicek derecede.
Sonra yereldisk c yi 2 ye bölmeye karar verdim sanırım c ye az alan bıraktığım için sistem çöktü, c ye 180gb alan bıraktım kalan kısmı yeni e diskine verdim bu diske oynamak istediğim oyunu attım sadece ama kasıntı düzelmedi. Oyuna girerken, kopyalama yapıştırma işlemlerinde falan hdd nin görev yöneticisinde %100 kullanıma çıktığını gördüm herhangi bi iş yapmayınca %3-10 arası gibi oluyor. Sistem nasıl oldu çöktü bilmiyorum şuan aldığım hata aşağıda.
SSD alsam windows açılma hızı hızlanır mı bide oyuna girebilirmiyim oynatır mı? Windows 10 mu kurayım windows 7 mi bana windows 10 daha iyi gibi geldi
Aldığım hata 8x66gzj.jpg

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Hdd varsa w10 kurma. W7 ye dön. Bende akrabamın bilgisayarını aldım. W10 kurulu disk kullanımı %100 den aşağı düşmüyor. Foruma sordum emperyalist oyunlarmış. W10 da ssd istiyor. Hdd de disk kullanımına bağlı kasıyor. Akrabama bilgisayarı geri vericem ama ona söyleyip w7 kurulumu yaptırıcam