Bilgisayar ilk açılışta kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

keremdartar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, benim yeni aldığım kasada problemim var. Günde 1 kere ya da 2 günde bir oluyor. PC'de işimi görürken 1-2 saniyelik donma ardından ekran siyah ekrana geçiyor ama kasaya baktığımda ışıkları ve fanları hala çalışıyor. Klavyenin ve Mouse'ın ışıkları sönüyor. Yeniden başlatmak zorunda kalıyorum haliyle PC'yi. Bu sorunun ısınma problemi olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar yeni açıldğında YouTube ya da chrome girdiğim zaman hatta windows yüklenirken gerçekleşebiliyor. Ekran kartı ve diğer donanımları yüksek yük altına soktuğumda herhangi bir kapanma veya aşırı ısınma problemim yok. Bir de, ekran karardığı zaman arka plandaki oyun falan ses kalmıyor yani sadece monitör kapanmıyor her şey gidiyor. Pc Kapandığında kontrol ettim ekran kartının fanı da, işlemci fanı da sorunsuz çalışıyor. Pc ilk açıldıktan sonra bu sorunla karşılaşmazsam bida kapanmıyor 2-3 saat oyun oynuyorum hiçbir problem yok. Yaparsa ilk açılışta yapıyor. Şifre ekranında bile kapandığı oldu. Garip bi şekilde format attıktan sonra 1 hafta 10 gün kadar bir sorun olmuyor sonra yine başlıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Amd ryzen 5 2600

ASUS RX 580 8GB(OC)

Crucial 8GB Ballistix 3000MHz

Asus Prime B450M-K Anakart

Rampage X-horse 600W 80 plus

Toshiba 250GB SSD

WD Blue 1TB 64MB SATA 7200 RPM

Son mesajlar