Yardım Bilgisayara reset atmadan görüntü gelmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

Cuneyt546

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar bu problemi en az 3 aydır yaşıyorum bilgisayarı başlatıyorum anakartım ASUS ROG B550-E bu arada anakartımın üzerinde hataları gösteren bir ekran var. Neyse PC'yi başlattığım zaman anakartın ışığı ilk önce kırmızı yanıyor ve sonra sabit turuncuda kalıyor PC'nin bütün ışıkları yanıyor fakat görüntü gelmiyor reset atınca tekrardan anakart kırmızı yanıyor ardından hemen beyaz ışığa geçiyor ve açılıyor PC yani reset attıktan sonra normal açılıyor + bu şekilde PC'yi açtıktan sonra eğer monitörün ve kasanın güç kablolarını çekmezsem normal reset atmadan açabiliyorum PC'yi ama çekersem yine reset atarak başlatıyorum. İnternette bakındımda bir arkadaş BIOS sıfırlayarak çözdüğünü söylemiş bende PC'yi enerjiden çekip biraz bekledikten sonra BIOS pilini söktüm yine bir 5 dk bekledim sonra taktım BIOS sıfırlanmıştı öyle 1 gün denedim normal açılıp kapandı PC fakat doğal olarak BIOS'u sıfırladığım için RAM frekans ayarları da sıfırlandı RAM'lerim G.Skill Trident Z 3600 MHz CL 16 RAM'lar 8x2 şeklinde BIOS sıfırlanınca 2133MHz de çalışıyor anakarttan D.o.c.p den hazır profili ayarladığım zaman yine PC reset atılarak çalışıyor işin içinden çıkamadım daha önceden de D.o.c.p profili ile kullanıyordum 3600 MHz'de niye böyle oldu anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.