Bilgisayar çalışıyor fakat monitör, klavye ve fareye sinyal gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

murat0623

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, kısaca özetliyim;

Bilgisayarımda 12 gb ddr4 mhz 2400 ram mevcut vatan bilgisayarda topladım, görev yöneticisinden baktığımda 8 gb olarak gördüm ve 4 gb donanıma ayrılmış yazıyordu bende ram silgi temizliği ve slot değişikliği yaparak sorunu halletim şu an 12 gb. (Ayrıca 8 gb olan ram 2133 mhz olarak gözüküyor buda bios ayarıyla yapılıyor gerek varmıdır değiştirmeme sorun yaratır mı ? Bios ayarlarıyla oynamak istemiyorum açıkçası. )

Gelelim asıl soruna son zamanlarda bilgisayarı açarken sinyal yok hatası alıyorum, herşey normal çalışıyor fanlar ışıklar vs sadece monitöre ve klavye/fareye sinyal gelmiyor.

Konuyla alakalı benzer çözümler denedim hatayla karşılaşanlar için muhtemel çözümler ;

* Statik elektrik atma power tuşuna uzun süre kabloları çıkartıp basarak , bios sıfırlama pil sökme, ram ve ekran kartını silgiyle temizleme ve ram slot değişikliği, ekran kartını dahili anakart üzerinden bağlama, işlemci sökme ve termal macun yenileme ( işlemci hassastır anlamayan bulaşmasın yanlış takarsanız yönünü tırnakları eğersiniz) akla ne gelirse denedim evde ve ekipmansız olarak fakat sonuç yine aynı ekranda görüntü yok...

Sonunda bilgisayarı açmayı başardım çözüm yolum şudur, Psu (power supply) ile kasa arasındaki power kablom psu girişindeki 3 pin'e temassızlık yapıyordu ilk takarken cızırtı elektrik sesi ufak da olsa geliyor akabinde iyice ittirdim ve ekrana klavye mausa da görüntü geldi. Bu nasıl mümkün olabilir psu ya power kablosunu iyice ittirince nasıl ekran geldi bunun cevabını merak ediyorum.

Power kablosu oturmazsa ya hiç açılmaz yada tam olarak açılır herşey yanlış mı düşünüyorum ?

Toxic Caveman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu çözebildiniz mi? Aynı problemi yaşamaktayım şuanda.

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Son zamanlarda vatandan alınan bilgisayarlarda nedense çok fazla sorun çıkıyo

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
4 gb donanıma ayrılmış yazıyordu bende ram silgi temizliği ve slot değişikliği yaparak sorunu halletim
Öncelikle donanıma ayrılan RAM'e dokunmayın, grafik birimi için kendisi otomatik olarak alıyor orayı.
Bu nasıl mümkün olabilir psu ya power kablosunu iyice ittirince nasıl ekran geldi bunun cevabını merak ediyorum.
Aklıma gelen fikirlerden biri o kablonun tam olarak oturmaması ve kullanıcının itmesi ile yerine gelmesi.

kaijean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
16GB 3000 mhz RAM
ASUS B450M-K S2H DDR4 3200MHZ anakart
READEON RX570 GDDR5 8GB ekran karti
RYZEN 5 2600 islemci var bende de 1 haftadır yapmıyordu yine yaptı ara ara bunu yapıyor sorun yukarıdakilerin hiç birisi değil bence, yanda durduğunda oldu dik de durduğunda oldu ve hep ben oyun oynarken alt tab yaptığım sırada bu sorunla karşılaşıyorum. bu durumu çözebilenede rastlamadım halen pc yi parça parça bozcam en son yada yukarıdaki gibi sistem de bir uyumsuzluk sorunu var..

msylg27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Noktasina kadar aynı sorunu yaşıyorum ne görüntü var ne klavye.. her elektrik gittiğinde bunu yaşıyorum bu arada güç kablosunu kasaya takarken bende de hafif cızırtı geliyor bu temassizlik olduğu için mi oluyor? Eve gidince bende bi iyice ittireyim bakalım kabloyu olmadı başka bir kablo ile denerim. Sen tekrar yaşadın mı aynı sorunu?