Yardım Bilgisayar Donma & Monitör - Klavye - Mouse Kapanma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ylcumutcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,
Bilgisayarımda 1 yıldır aniden ekran donması ardından klavye mouse kapanması sorunu yaşıyorum. Bunlar olurken kasa çalışmaya ve ışıklar yanmaya devam ediyor. Hiçbir şekilde bip sesi falan gelmiyor anakartta bir ışık yanmıyor. Bilgisayara mecbur olarak kasa düğmesinden restart atıyorum ve açılırken çok fazla fan sesi çıkıyor fakat sorunsuz açılıyor. Açıldıktan sonra da "Wattman Ayarları Sıfırladı" gibi bir hata alıyorum AMD Radeon yönetim panelinde. Bu sorun bazen oyun oynarken bazen bilgisayarı yeni açarken bazen de edge/chrome/opera gibi tarayıcılarda gezinirken bazen de video izlerken yaşıyorum. 1 Yıldır denemediğim şey kalmadı(ekran kartı voltaj düşürme / xmp kapatma / bios güncelleme / temiz kurulum vs. vs.). Bilgisayarcıya götürdüğümde önce ssd den şüphelendi m2 ssd aldım yine devam etti. Psu dan şüphelendi onu da değiştirdim yine devam ediyor. İnternette birçok yorum gördüm ramden kaynaklı diyen var anakart diyen var işlemci diyen var. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim yıllardır kafayı yemek üzereyim. Üniversiteler de online oldu sınav esnasında kapanırsa baya sıkıntı yaşayabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Gigabyte B450M S2H -> Anakart
AMD Ryzen R5 2600 3.4Ghz -> İşlemci
Hyperx Predator 3000Mhz CL15 -> Ram 8gb(Single)
Sapphire RX570 4GB OC -> Ekran Kartı (22.11.2 Sürüm)
HP EX950 512gb -> M2 SSD(Yeni)
Sharkoon SHP650 v2 650W -> PSU(Yeni)