Bilgisayar açılmıyor siyah ekranda kalıyor

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
onboard derken :D cahillimi mazur gör ama onboard neresi onu bilmiyorum ekran kartının aşağısında kalan bölüm mü ?

Estağrufullah.

o7k4pmg.png

Buraya takacaksınız. Ama ekran kartınızı çıkaracaksınız yoksa görüntü alamazsınız.

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Estağrufullah.

o7k4pmg.png

Buraya takacaksınız. Ama ekran kartınızı çıkaracaksınız yoksa görüntü alamazsınız.
Benim ekran kartı zaten hep oraya takılıydı zaten ama yukarıda bi tane daha giriş varmış onu gördüm :D :D ona taktım bip sesleri normal bilgisayar açıldı ama ekranda görüntü yok ve mavi led yanmıyor
(mavi led yanıyormuş ama görüntü yok )

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Benim ekran kartı zaten hep oraya takılıydı zaten ama yukarıda bi tane daha giriş varmış onu gördüm :D :D ona taktım bip sesleri normal bilgisayar açıldı ama ekranda görüntü yok ve mavi led yanmıyor
(mavi led yanıyormuş ama görüntü yok )

Anlamadım ekran kartınız nasıl işaretlediğim yere takılıydı ?

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Anlamadım ekran kartınız nasıl işaretlediğim yere takılıydı ?
Zaten en alttaki girişe takılıydı üsttede anakarta doğru bir giriş farkettim ona taktım bu sefer herşey normal ama görüntü gelmiyor
AjRKfyEWJo6uHtu23IxEMl-tV8bfkZHIfkTMrypImj13.jpg

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Zaten en alttaki girişe takılıydı üsttede anakarta doğru bir giriş farkettim ona taktım bu sefer herşey normal ama görüntü gelmiyor
AjRKfyEWJo6uHtu23IxEMl-tV8bfkZHIfkTMrypImj13.jpg

Kardeş ekran kartını çıkarmadan görüntü alamazsın. Ekran kartını çıkarıp denemelisin.

klyRLpB.png

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kardeş ekran kartını çıkarmadan görüntü alamazsın. Ekran kartını çıkarıp denemelisin.

klyRLpB.png
Nasıl yani ben şimdi ekran kartını çıkaracağım ve monitörde anakarttaki yere mi bağlı olacak ?

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Saat 3 yönündeki iğnenin teki yamulmuş onu dikkatlice düzelt ve iğnelerin vga giriş yerine girdiğinden emin ol
hocam şu anda pc yi açtım normal açıldı hiçbirsorun yok ancak ekran kartı yok tabi o işi ne yapcağız SANA BUNU YAZARKEN GENE EKRAN GİTTİ :D simsiyah oldu kalvye falan pasife düştü

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
hocam şu anda pc yi açtım normal açıldı hiçbirsorun yok ancak ekran kartı yok tabi o işi ne yapcağız SANA BUNU YAZARKEN GENE EKRAN GİTTİ :D simsiyah oldu kalvye falan pasife düştü

Şimdi ekran kartını tak ve vga kablosunu ekran kartına tak anakartına değil

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Şimdi ekran kartını tak ve vga kablosunu ekran kartına tak anakartına değil
gene başa döndük ama durduk yere ekran gitti :D klavye yok yeniden başlattım aynı fanlar açık dvdrom açık ama gene görüntü yok fare klavye pasifte

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
gene başa döndük ama durduk yere ekran gitti :D klavye yok yeniden başlattım aynı fanlar açık dvdrom açık ama gene görüntü yok fare klavye pasifte

Şuan kasanın arkasının resmini çeker misiniz ?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
AqKKZNmKhzAXhBDKo5aLJq5Hjlp43W2GcxXzPcsii_gm.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ve bilgisayar kendini tekte açamıyor en az 5 defa deniyor sonra zar zor açılıyor

Kasanın bütün bağlantılarını kes sadece vga kablosuyla güç kablosu takılı kalsın. Öyle çalıştır bakalım

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
aynı hocam ya ilk başta normal 10 saniye sonra kendi kendi kapanıyor virüsmüdür donanımsal birşeymidir çakamadım çünkü 1 hafta önce virüs yüzüden format atmıştım pc yi sıfırlamıştım ama donanımsal daha ağır basıyor gibi duruyor

Kasanın bütün bağlantılarını kes sadece vga kablosuyla güç kablosu takılı kalsın. Öyle çalıştır bakalım
sencede donanımsalmıdır yoksa virüs filanmıdır bu işini içinden çıkamayacağız gibi

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Belki de bilgisayar sana bozuktur :)
Yedek pc varsa power supply degiltirmeyi dene

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
aynı hocam ya ilk başta normal 10 saniye sonra kendi kendi kapanıyor virüsmüdür donanımsal birşeymidir çakamadım çünkü 1 hafta önce virüs yüzüden format atmıştım pc yi sıfırlamıştım ama donanımsal daha ağır basıyor gibi duruyor

sencede donanımsalmıdır yoksa virüs filanmıdır bu işini içinden çıkamayacağız gibi

Donanımsal sorun. Uzay montaj yolu gözüktü. Tabi yapabilir misin orası aynı. Parçalarını tek tek denemen gerekiyor. Anakartının üzerinde sadece ram işlemci PSU güç pinleri takılı olsun vga kablosunu onboarda bağla harddiski dvdrom falan bağlama. Öyle çalıştırmayı dene bakalım

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Donanımsal sorun. Uzay montaj yolu gözüktü. Tabi yapabilir misin orası aynı. Parçalarını tek tek denemen gerekiyor. Anakartının üzerinde sadece ram işlemci PSU güç pinleri takılı olsun vga kablosunu onboarda bağla harddiski dvdrom falan bağlama. Öyle çalıştırmayı dene bakalım
Hocam emin ol içinden hiç o kadar anlamıyorum artık karlar çekildiğinde ilk işi işi uzmanına götürmek donanımsal olarak daha o kadar eğitim görmedim ama yardımların için çok teşekkür ederim uğraştın benim için çok sağol olsa daha iyi olurdu ama bakalım her işte bi hayır vardır bi götüreyim

sorma y zaten bi anlık lag sorunu var bu cihazın deli etti beni şu olayla zaten :D

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741

Aynen sorun powersupplyde olabilir. Ama bence sen fazla kurcalama tanıdığın teknik servise git ama güvenilir birisi olsun.

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Aynen sorun powersupplyde olabilir. Ama bence sen fazla kurcalama tanıdığın teknik servise git ama güvenilir birisi olsun.
bakıcağız artık şu karlar bi erisinde götüreceğim haydi size de kolay gelsin iyi akşamlar

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Hocam en sonunda bugün götürebildim sorun ramlerdeymiş ramler değişti sanada yardımların için teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende o sorunu yaşadım garantiye gönderdim ekran kartını gitmiş..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar bilgisayarım acer marka bir laptop isletim sistemim vista bilgisatarımı son kapatmamdan sonra power tuşuna bastığımda sadece siyah ekran vardı 5saniye sonra kendiliğinden kapandı ve 1saniye sonra ise kendiliğinden açıldı fan çalışıyor ama sadece ve sadece siyah ekran var bilgisayarı güvenli mod da acabileceğim bir durum dahi yok ortada hiç bir şeyi aktif edemiyorum bilgisayarı sadece powerdan kapatabiliyorum bir arkadaşım bios kitlenmesi dedi ama çozumunu bilmediğini söyledi yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok memnun olurum

cemre635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar oyun oynarken mavi ekran hatası aldım ve pc kapandı, ardından açmak istedim ve açılmadı, şu anda hala açılmıyor, asus logosu geliyor ama sonraki adıma gelirken siyah ekranda kalıyor, windowsu yükleyemiyor, format cd sinden başlatmak istedim ama oda aynı, yine siyah ekranda takılıyor, hdd den şüpheleniyorum, ama detaylı olarak test yapamadım şu an, yarın yapıcam, sizlerinde fikirlerini almak isterim, acaba problemin kaynağı nedir? Bu arada pc aşırı ısınıyordu ve hdd bazen 50-55 dereceyi bulabiliyordu, yine o kadar ısınıp aşırı sıcaktan zarar görmüş olabilirmi diye düşünüyorum, ama o sıcaktan başka bi parça etkilenmişte olabilir..