Bildiğiniz Tüm Kamera Haznelerini Unutun: Mi 10 Pro+

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
20200803_155134.jpg

Az önce Ben Geskin tarafından paylaşılan bu kılıf Xiaomi'nin yakında tanınacak olduğu Mi 10 Pro Plus modeline ait. Forum dahil (ben de) bir çok kişi ilk önce iPhone 11 Pro'ya, S20 Ultra'ya ve Note 20 Ultra'nin kamera haznesi hakkında olumsuz yorumlar yapmıştı. İşte telefonun nerdeyse yarısını kaplayan ve 100x Infinity Zoom adlı teknolojiyi de içinde bulundurarak Xiaomi Mi 10 Pro Plus'un devasa kamera haznesi :)

Cihazın Muhtemel Özellikleri

• İşlemci Snapdragon 865
• 108mp Ana Kamera, 12x Optik Zoom ve 100x Infinity Zoom
• Qualcomm ve Xiaomi'nin ortak ürünü olan Game Turbo. Bu özellik sayesinde GPU'nun frekansı dahi değiştirilebilecek.
• 120 HZ 6.67 inç FHD+ AMOLED Ekran
• 60W Hızlı Şarj

Muhtemel Tanıtım Tarihi

Eğer tarih doğruysa Mi 10 Pro Plus ve yeni Xiaomi kablosuz kulaklık 11 Ağustos'da tanıtılacak.

20200803_172645.jpg

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ekli dosyayı görüntüle 110807
Az önce Ben Geskin tarafından paylaşılan bu kılıf Xiaomi'nin yakında tanınacak olduğu Mi 10 Pro Plus modeline ait. Forum dahil (ben de) bir çok kişi ilk önce iPhone 11 Pro'ya, S20 Ultra'ya ve Note 20 Ultra'nin kamera haznesi hakkında olumsuz yorumlar yapmıştı. İşte telefonun nerdeyse yarısını kaplayan ve 100x Infinity Zoom adlı teknolojiyi de içinde bulundurarak Xiaomi Mi 10 Pro Plus'un devasa kamera haznesi :)

Cihazın Muhtemel Özellikleri

• İşlemci Snapdragon 865
• 108mp Ana Kamera, 12x Optik Zoom ve 100x Infinity Zoom
• Qualcomm ve Xiaomi'nin ortak ürünü olan Game Turbo. Bu özellik sayesinde GPU'nun frekansı dahi değiştirilebilecek.
• 120 HZ 6.67 inç FHD+ AMOLED EKRAN
• 60W Hızlı Şarj
12x optik zoom varsa S20 ultra nın 100x zoom daki performansından çok daha başarılı olması gerekiyor. Mi10 Plus tam bir canavar ? .

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Tasarımsal olarak çok absürt durmaz ve kullanımda sorun çıkartmazsa arka kapağın tamamını çevreleyen bir kamera sistemi bile kullanabilirler.
Eğer çıkıntı çok olmazsa o kadar absürt durmaz ama çıkıntı fazlaysa kesinlikle durur ben şahsen S20 Ultra'ya bile hala alışamadım.
Tek el kullanıllımda engeller diyeceğim ama cihazı tek elde kullanmak da imkansız gibi.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Eğer çıkıntı çok olmazsa o kadar absürt durmaz ama çıkıntı fazlaysa kesinlikle durur ben şahsen S20 Ultra'ya bile hala alışamadım.
Tek el kullanıllımda engeller diyeceğim ama cihazı tek elde kullanmak da imkansız gibi.
Bu çıkıntı meselesi ilerleyen zamanlarda telefona gömülebilir.
Gelişen teknoloji ile beraber cihazlar gitgide incelmeye devam ederse milimetrik kalınlıklar çok da göze batmaz.
Batacak olsa bile kamera performansının verimi bunu göz ardı eder.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bu çıkıntı meselesi ilerleyen zamanlarda telefona gömülebilir.
Gelişen teknoloji ile beraber cihazlar gitgide incelmeye devam ederse milimetrik kalınlıklar çok da göze batmaz.
Batacak olsa bile kamera performansının verimi bunu göz ardı eder.
Katılıyorum. Bu boyuttaki haznelerin içindeki kameraların performansları da göz doyurucu olursa zaten pek de önemsemez gibi geliyor bana.
Ama bu iş rekabet haline de geldi sanırım.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Katılıyorum. Bu boyuttaki haznelerin içindeki kameraların performansları da göz doyurucu olursa zaten pek de önemsemez gibi geliyor bana.
Ama bu iş rekabet haline de geldi sanırım.
Bu tasarımsal işlerde aklıma direkt çentik olayı geliyor.
Kullanıcıların çoğu karşı çıkmıştı fakat Apple tarafından gelen açıklama ile herkes yerine oturdu.
Hatta bir süre sonra şikayet edilen noktalar sevilir hale geldi :)
Verim isteniyorsa bazı şeylere katlanmak, ayak uydurmak zorundayız.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Kullanıcıların çoğu karşı çıkmıştı fakat Apple tarafından gelen açıklama ile herkes yerine oturdu.
Bence de. Ben de şahsen çentiği ilkten hiç beğenmemiştim ama o küçücük yerin içindeki teknolojileri görünce nedense bir güzel gelemeye başladı :)
Gerçi Apple'ınki biraz da markalaşma yönelik bir adımdı. Eskiden iPhone'lar home tuşu ile tanınıyordu şimdi de çentik.

Reaksiyon puanı
6,381
Apple ne açıklaması yaptı ki?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Apple ne açıklaması yaptı ki?
iPhone'ları diğer modellerden ayırt eden bazı noktaları değiştirme kararı almıştı diye hatırlıyorum.
Özetle Apple da bu konuya değişime ayak uydurmak zorundasınız dercesine bir karşılık vermişti.
Ve herkes değişime ayak uydurdu :)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
S20 ultra nın kamera tasarımı ve kamera çıkıntısı gerçekten çok çirkin. Özellikle 100X space zoom yazısı.

Reaksiyon puanı
6,381
S20 ultra nın kamera çıkıntısı gerçekten çok çirkin. Özellikle 100X space zoom yazısı.
Xiaomi öyle bir şey yapmaz bence. Bir şey yazmaz. Ama eğer yazarsa direk çöp
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düşünsenize 4k 60 fps de tüm lensleri, ön kamerayı hdr olarak pürüzsüz çekebilse...

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Xiaomi öyle bir şey yapmaz bence. Bir şey yazmaz. Ama eğer yazarsa direk çöp
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düşünsenize 4k 60 fps de tüm lensleri, ön kamerayı hdr olarak pürüzsüz çekebilse...
4k60Fps de hdr çalışırsa sonunda video performansında iPhone 11 Pro nun rakibi çıkmış olur.