Bildiğiniz Tüm Kamera Haznelerini Unutun: Mi 10 Pro+

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Güncelleme: Tanıtım tarihi 11 Ağustos.

20200803_172645.jpg
Mesaj otomatik birleştirildi:

S20 ultra nın kamera tasarımı ve kamera çıkıntısı gerçekten çok çirkin. Özellikle 100X space zoom yazısı.
Bunda da muhtemelen o yazıyı görebiliriz.

Xiaomi öyle bir şey yapmaz bence. Bir şey yazmaz. Ama eğer yazarsa direk çöp

Düşünsenize 4k 60 fps de tüm lensleri, ön kamerayı hdr olarak pürüzsüz çekebilse...
100x yazıyor diye çöp mu olacak?

Reaksiyon puanı
6,381
100x yazıyor diye telefon çöp olmayacak, tasarım çöp

4k60Fps de hdr çalışırsa sonunda video performansında iPhone 11 Pro nun rakibi çıkmış olur.
Keşke olsa. Şu yazılım yapamayan android üreticileri yüzünden sd865 gibi işlemcilerin adı kirleniyor. Hele sd865plus... O işlemci 3.1 gibi bir frekansta çalışıyor.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
O kamera boşluğu ne öyle ? ben 12x optik zoom ve yeni game turboyu merak ediyorum

Daha bu fragman ?
Xiaomi-All-around-Screen-Smartphone-Patent-5G-108MP-Camera-02-1068x705.jpg

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ekli dosyayı görüntüle 110807
Az önce Ben Geskin tarafından paylaşılan bu kılıf Xiaomi'nin yakında tanınacak olduğu Mi 10 Pro Plus modeline ait. Forum dahil (ben de) bir çok kişi ilk önce iPhone 11 Pro'ya, S20 Ultra'ya ve Note 20 Ultra'nin kamera haznesi hakkında olumsuz yorumlar yapmıştı. İşte telefonun nerdeyse yarısını kaplayan ve 100x Infinity Zoom adlı teknolojiyi de içinde bulundurarak Xiaomi Mi 10 Pro Plus'un devasa kamera haznesi :)

Cihazın Muhtemel Özellikleri

• İşlemci Snapdragon 865
• 108mp Ana Kamera, 12x Optik Zoom ve 100x Infinity Zoom
• Qualcomm ve Xiaomi'nin ortak ürünü olan Game Turbo. Bu özellik sayesinde GPU'nun frekansı dahi değiştirilebilecek.
• 120 HZ 6.67 inç FHD+ AMOLED Ekran
• 60W Hızlı Şarj

Muhtemel Tanıtım Tarihi

Eğer tarih doğruysa Mi 10 Pro Plus ve yeni Xiaomi kablosuz kulaklık 11 Ağustos'da tanıtılacak.

Ekli dosyayı görüntüle 110827
Şaka gibi.Yakında 3 kameralı telefonlara bile burun kıvıracağız.???

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,106
Artık suyunu çıkarmaya başladılar. Beğenmedim arka kısmını.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,106
Yarış haline geldi biraz bu iş. Ama eğer en iyi kamera performansı sunarsa o hazne kabul edilebilir.
Olabilir. Fakat bana çok itici geldi arka kısım. Not 20 Ultra'yı mesela beğendim. Miss gibi haznesi var. Fakat oda büyük.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Artık telefonları sorarken kamera sayısı kadar lite, s, c, pro, pro max, pro plus, ultra gibi modellerini de soracağız bu gidişle. Aklıma cmylmz diamond elite platinum plus geldi. Artık telefon modellerinin isimlendirmeleri çok uzatıldı.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Olabilir. Fakat bana çok itici geldi arka kısım. Not 20 Ultra'yı mesela beğendim. Miss gibi haznesi var. Fakat oda büyük.
Alışmak zorundayız maalesef :)

Artık telefonları sorarken kamera sayısı kadar lite, s, c, pro, pro max, pro plus, ultra gibi modellerini de soracağız bu gidişle. Aklıma cmylmz diamond elite platinum plus geldi. Artık telefon modellerinin isimlendirmeleri çok uzatıldı.
Eskiden bana plus bile ilginç gelirdi, Samsung'un edge'i... şimdi unvanlar daha da önem kazandı.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,106
Amaç alıcıya son model telefon aldığını sanması. Mesela İphone. İphone X gibi Xr yapmadı. İphone 11 yazdı. Çünkü alıcının son model aldığını sanması için. Mesela
Alışmak zorundayız maalesef :)

Eskiden bana plus bile ilginç gelirdi, Samsung'un edge'i... şimdi unvanlar daha da önem kazandı.
Samsung Galaxy S30S Pro Max Ultra Edge Prime Plus. Böyle şeyler yakında gelir.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Samsung kamera konusunda sayıyı azaltma yoluna gitti bundan sonra tüm tepe modellerinde 3lü kamera ve laser ai focus desteğini göreceğiz gibi geliyor. Google ARcore desteğini bırakabilir. Çünkü Apple kısmında bile tanıttığı AR hakkında bir gelişme yok. Ya da Apple İpad Prolardaki Lidar sensöründe başarılı olursa TOF kameralar kalkar ve AR desteği daha gelişmiş telefonlar görebiliriz.

Son düzenleme:

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Fazladan bir kamera yada Note20 Ultra kameralarından daha büyük olacak. Kameraların çıkıntısız halleri gelişebilecek en son noktaya ulaştığı için çıkıntılar başladı. Daha iyi kamera için çıkıntılar şart gibi duruyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İsmi Mi 10 ultra olacakmış. Sızıntılara göre haznesi o fotoğraftaki kadar devasa değilmiş.

06109BF6-5B41-498F-8AAC-771FA6DCC0D1.jpeg

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Ya şu dijital zoomda 50x sonrası saçmalık çamur gibi bir görüntü oluyor zaten huawei bu konuda P40 Pro ile en iyisini yaptı samsung ve xiaomi'nin yaptığı gibi saçma bir yarışa girmedi

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ya şu dijital zoomda 50x sonrası saçmalık çamur gibi bir görüntü oluyor zaten huawei bu konuda P40 Pro ile en iyisini yaptı samsung ve xiaomi'nin yaptığı gibi saçma bir yarışa girmedi
İşe yaramayan özellikler vol.1

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Gerçi şimdi hatırladım samsung Note 20 serisinde space zoom saçmalığından vazgeçmişti dijital zoomu 50x'e çekti

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
İlerleyen senelerde arka tarafı komple kamera yapacaklar.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Gerçi şimdi hatırladım samsung Note 20 serisinde space zoom saçmalığından vazgeçmişti dijital zoomu 50x'e çekti
Aynen o seri için alınan en doğru bi kararlardan biri.

İlerleyen senelerde arka tarafı komple kamera yapacaklar.
Onun da ilerleyişi duracak. Eskiden "kim en ince telefonu yapacak" yarışına girdiler olan iPhone 6'ya oldu. Şimdiki cihazlarda öyle bir çaba yok mesela.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Aynen o seri için alınan en doğru bi kararlardan biri.

Onun da ilerleyişi duracak. Eskiden "kim en ince telefonu yapacak" yarışına girdiler olan iPhone 6'ya oldu. Şimdiki cihazlarda öyle bir çaba yok mesela.
Birisi yapıyor diğeri ondan görüp oda yapıyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İşe yaramayan özellikler vol.1
Aslında bir şeye yarıyor da onu söylemesem daha iyi olur ahahaj

İncelik konusu cidden çok saçmaydı ama yanlış hatırlamıyorsam iphone 6’nın asıl sorunu kasanın %98’inin aluminyum olmasıydı. 6s ve 7 için o oranı azaltıp magnezyum eklediler ve sorunu çözdüler diye hatırlıyorum.

Bence Appleda hala o incelik takıntısı bitmedi. Bazıları hala 8mm’den daha ince. 8mm küsür yapıp daha kalın batarya koyabilirlerdi. İpad pro ise aşırı ince ve zayıf noktalarından dolayı da kırılması kolay

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aslında bir şeye yarıyor da onu söylemesem daha iyi olur ahahaj

İncelik konusu cidden çok saçmaydı ama yanlış hatırlamıyorsam iphone 6’nın asıl sorunu kasanın %98’inin aluminyum olmasıydı. 6s ve 7 için o oranı azaltıp magnezyum eklediler ve sorunu çözdüler diye hatırlıyorum.

Bence Appleda hala o incelik takıntısı bitmedi. Bazıları hala 8mm’den daha ince. 8mm küsür yapıp daha kalın batarya koyabilirlerdi. İpad pro ise aşırı ince ve zayıf noktalarından dolayı da kırılması kolay
??

Sadece Apple da değil Note 7'yi çok ince yaptıkları için ve s-pen pili sıkıştırdığı için Samsung çok ciddi zarar görmüştü. Böyle firmaların bunları hesaplaması gerekiyor.
Bunun en son örneği de iPad Pro. O kadar ince yaptılar ki çantalarını içinde bile büküldü cihazlar.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
??

Sadece Apple da değil Note 7'yi çok ince yaptıkları için ve s-pen pili sıkıştırdığı için Samsung çok ciddi zarar görmüştü. Böyle firmaların bunları hesaplaması gerekiyor.
Bunun en son örneği de iPad Pro. O kadar ince yaptılar ki çantalarını içinde bile büküldü cihazlar.
Hmm. Ben Note 7 faciasının batarya şekliyle alakalı olduğunu hatırlıyorum. Bataryası tam köşeli değildi ve bu da kötü şonuçlara yol açmıştı....17,000,000,000$ zarara.

Dediğim gibi Apple’da hala incelik takıntısı var. Diğer ipadler gibi proyu da daha kalın yapıp daha büyük batarya ekleyeceklerdi. Zayıf noktaları çıkamadıkları sürece yine dayanıksız olacaktı ama en azından o iyi olan batarya ömrünü daha iyi yapacaklardı.....

Son mesajlar