Xiaomi Bildiğiniz Tüm Kamera Haznelerini Unutun: Mi 10 Pro+

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
Olabilir. Fakat bana çok itici geldi arka kısım. Not 20 Ultra'yı mesela beğendim. Miss gibi haznesi var. Fakat oda büyük.
Alışmak zorundayız maalesef :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Artık telefonları sorarken kamera sayısı kadar lite, s, c, pro, pro max, pro plus, ultra gibi modellerini de soracağız bu gidişle. Aklıma cmylmz diamond elite platinum plus geldi. Artık telefon modellerinin isimlendirmeleri çok uzatıldı.
Eskiden bana plus bile ilginç gelirdi, Samsung'un edge'i... şimdi unvanlar daha da önem kazandı.

İsimyok0808

Doçent
Artık telefonları sorarken kamera sayısı kadar lite, s, c, pro, pro max, pro plus, ultra gibi modellerini de soracağız bu gidişle. Aklıma cmylmz diamond elite platinum plus geldi. Artık telefon modellerinin isimlendirmeleri çok uzatıldı.
Amaç alıcıya son model telefon aldığını sanması. Mesela İphone. İphone X gibi Xr yapmadı. İphone 11 yazdı. Çünkü alıcının son model aldığını sanması için. Mesela
Alışmak zorundayız maalesef :)

Eskiden bana plus bile ilginç gelirdi, Samsung'un edge'i... şimdi unvanlar daha da önem kazandı.
Samsung Galaxy S30S Pro Max Ultra Edge Prime Plus. Böyle şeyler yakında gelir.

Fakehero

Profesör
Samsung kamera konusunda sayıyı azaltma yoluna gitti bundan sonra tüm tepe modellerinde 3lü kamera ve laser ai focus desteğini göreceğiz gibi geliyor. Google ARcore desteğini bırakabilir. Çünkü Apple kısmında bile tanıttığı AR hakkında bir gelişme yok. Ya da Apple İpad Prolardaki Lidar sensöründe başarılı olursa TOF kameralar kalkar ve AR desteği daha gelişmiş telefonlar görebiliriz.

Son düzenleme:

Andromedavor

Profesör
Fazladan bir kamera yada Note20 Ultra kameralarından daha büyük olacak. Kameraların çıkıntısız halleri gelişebilecek en son noktaya ulaştığı için çıkıntılar başladı. Daha iyi kamera için çıkıntılar şart gibi duruyor.

Cvnmrt

Profesör
Ya şu dijital zoomda 50x sonrası saçmalık çamur gibi bir görüntü oluyor zaten huawei bu konuda P40 Pro ile en iyisini yaptı samsung ve xiaomi'nin yaptığı gibi saçma bir yarışa girmedi

Cvnmrt

Profesör
Ya şu dijital zoomda 50x sonrası saçmalık çamur gibi bir görüntü oluyor zaten huawei bu konuda P40 Pro ile en iyisini yaptı samsung ve xiaomi'nin yaptığı gibi saçma bir yarışa girmedi
Gerçi şimdi hatırladım samsung Note 20 serisinde space zoom saçmalığından vazgeçmişti dijital zoomu 50x'e çekti

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
Gerçi şimdi hatırladım samsung Note 20 serisinde space zoom saçmalığından vazgeçmişti dijital zoomu 50x'e çekti
Aynen o seri için alınan en doğru bi kararlardan biri.

İlerleyen senelerde arka tarafı komple kamera yapacaklar.
Onun da ilerleyişi duracak. Eskiden "kim en ince telefonu yapacak" yarışına girdiler olan iPhone 6'ya oldu. Şimdiki cihazlarda öyle bir çaba yok mesela.

Yasiin

Profesör
Aynen o seri için alınan en doğru bi kararlardan biri.

Onun da ilerleyişi duracak. Eskiden "kim en ince telefonu yapacak" yarışına girdiler olan iPhone 6'ya oldu. Şimdiki cihazlarda öyle bir çaba yok mesela.
Birisi yapıyor diğeri ondan görüp oda yapıyor.

TheTruthHurts

Profesör
İşe yaramayan özellikler vol.1
Aslında bir şeye yarıyor da onu söylemesem daha iyi olur ahahaj

İncelik konusu cidden çok saçmaydı ama yanlış hatırlamıyorsam iphone 6’nın asıl sorunu kasanın %98’inin aluminyum olmasıydı. 6s ve 7 için o oranı azaltıp magnezyum eklediler ve sorunu çözdüler diye hatırlıyorum.

Bence Appleda hala o incelik takıntısı bitmedi. Bazıları hala 8mm’den daha ince. 8mm küsür yapıp daha kalın batarya koyabilirlerdi. İpad pro ise aşırı ince ve zayıf noktalarından dolayı da kırılması kolay

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
Aslında bir şeye yarıyor da onu söylemesem daha iyi olur ahahaj

İncelik konusu cidden çok saçmaydı ama yanlış hatırlamıyorsam iphone 6’nın asıl sorunu kasanın %98’inin aluminyum olmasıydı. 6s ve 7 için o oranı azaltıp magnezyum eklediler ve sorunu çözdüler diye hatırlıyorum.

Bence Appleda hala o incelik takıntısı bitmedi. Bazıları hala 8mm’den daha ince. 8mm küsür yapıp daha kalın batarya koyabilirlerdi. İpad pro ise aşırı ince ve zayıf noktalarından dolayı da kırılması kolay
😂😂

Sadece Apple da değil Note 7'yi çok ince yaptıkları için ve s-pen pili sıkıştırdığı için Samsung çok ciddi zarar görmüştü. Böyle firmaların bunları hesaplaması gerekiyor.
Bunun en son örneği de iPad Pro. O kadar ince yaptılar ki çantalarını içinde bile büküldü cihazlar.

TheTruthHurts

Profesör
😂😂

Sadece Apple da değil Note 7'yi çok ince yaptıkları için ve s-pen pili sıkıştırdığı için Samsung çok ciddi zarar görmüştü. Böyle firmaların bunları hesaplaması gerekiyor.
Bunun en son örneği de iPad Pro. O kadar ince yaptılar ki çantalarını içinde bile büküldü cihazlar.
Hmm. Ben Note 7 faciasının batarya şekliyle alakalı olduğunu hatırlıyorum. Bataryası tam köşeli değildi ve bu da kötü şonuçlara yol açmıştı....17,000,000,000$ zarara.

Dediğim gibi Apple’da hala incelik takıntısı var. Diğer ipadler gibi proyu da daha kalın yapıp daha büyük batarya ekleyeceklerdi. Zayıf noktaları çıkamadıkları sürece yine dayanıksız olacaktı ama en azından o iyi olan batarya ömrünü daha iyi yapacaklardı.....

Son mesajlar