Bıktım Tekel İşçilerinden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Kaç gündür medyada durmadan bunları izlemekten bıktım usandım...

Adamlar iş yapmayan depolarda oturarak maaş alıyorlar ve bunun devam etmesini istiyorlar...

Hükümet bunlara başka yol gösteriyor...

İnat etmişler illa bizi ya yerimizde tutun ya da diğer devlet kurumlarında istihdam edin diye... Peki o bahsettikleri diğer devlet kurumlarında iş umudu bekleyen 100 000 lerce işsiz Üniversite mezunu Lise Mezunu işsiz genç ne yapsın?

Medya da Hükümet e muhalefet edecek ya eline fırsat geçirdi kaç gündür evirip çevirip bunları gösteriyor...

Allah aşkına bu adamlar yıllardır 3 kişinin yapacağı işi 12 kişi yaptılar...

Yata yata yıllardır maaş aldılar şimdi kendilerine sunulan alternatifi beğenmiyorlar...

Şimdi konuyu bize getireceğim...

Bu ülkede Öğretmenlik sırası bekleyen 100 000 den fazla Üniversite gencinin derdini dinleyen neden yok?

Bu ülkede Ücretli Öğretmenlik adı altında yıllarca köle gibi beş kuruş paraya çalıştırılan yıllarca Üniversite bitirmek için varını yoğunu ortaya koymuş bitirdikten sonra sap gibi ortada kalmış bu gençleri neden duyan yok?

Tekel İşçilerinin beğenmediği o 4/C statüsünde çalışmak için can atacak bu ülkede kaç öğretmen adayı kaç mühendislik mezunu kaç diğer ünv bölümlerinden genç var?

Kimse neden bunları dile getirmiyor?

Arkadaşlar Tekel İşçilerine Önerilen 4/C de aylıklar 772 lirayla 938 lira arasında değişiyor buna da Hükümet ek zam yapmayı planlıyor... yani 1000 liranın üstüne çıkacak maaşlar...

Şimdi soruyorum size Öğretmenler ne kadar maaş alıyor?

Asgari ücretli ne kadar maaş alıyor?

Emekli ne kadar maaş alıyor?

Bu Tekel işçisi neyi beğenmiyor?

Yeter artık bu tekel işçilerinden bıktım artık...

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Başbakan Tekel konusunda tribünlere oynayabilirdi ama doğrusunu yaptı.

Tebrikler.

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Yüreğine sağlık çok iyi özetlemişsin.

Devleti tutumundan dolayı tebrik ederim

lostsailor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok çok haklısın devlette daha çok var yata yata maaş alanlar

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Öğretmenlik sırası bekleyen 100 000 kişi olsa iyi öpüp başımıza koyacaağız. Geçen haziranda yapılan sınava 243 000 küsür aday katıldı ve devlet bu sene taş çatlasa 40 000 tanesini işe aldı. Geri kalan 200 000 aday tekrardan kpss'ye hazırlanmaya veya çok düşük ücretle sağda solda çalışıyorlar.

recooo1903

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Harfi harfine içimden geçenleri dile getirmişsin

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Başbakan'a hak veriyorum yatarak para kazanma devri bitti artık tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeyin...

son.durak.27

Profesör
Reaksiyon puanı
11
yüregine saglık cok güzel izah etmişsin. yeter bıktık bu tekel işcilerinden bulmuşlar da bunuyorlar... başbakanı tebrik ediyorum bu dik duruşundan dolayı

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
hayret konuya siyaset etiketi yapıştırılmadı :thumbup:

aman modlara caktırmayın :cool:

mnyk46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla aklın yolu bir demekki bende tv kanalları ve bazı gasteler dışında bu adamları savunan kimseye rastlamadım

hussmen

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Sana aynen katılıyorum Elbruz. Bıktık artık TEKEL işçilerinden. Pankartlarda "hak aramak" gibi bir ibare göremedik hiç, muhalefetin uşağı olmuşlar resmen.

Öğretmenlik sırası bekleyen 100 000 kişi olsa iyi öpüp başımıza koyacaağız. Geçen haziranda yapılan sınava 243 000 küsür aday katıldı ve devlet bu sene taş çatlasa 40 000 tanesini işe aldı. Geri kalan 200 000 aday tekrardan kpss'ye hazırlanmaya veya çok düşük ücretle sağda solda çalışıyorlar.

O Öğretmenlik sırası bekleyen kişilerden biri de benim. Ama malesef KPSS'den 100 de alsam atamam çıkmıyor çünkü bölümümde kadro fazlası var.
___
TEKEL işçilerinin o beğenmediği 900 TL maaş asgari ücretin 1,5 katı ve özel sektörde çalışanların yarısı bu maaşı göremiyor bile.
___
Ayrıca TEKEL işçileri 2 yıldır çalışmadan maaş alıyorlardı, iş yapmadan para almaya alışmış adamlar, herhalde karşı çıkacaklar. Burada hükümet bence biraz suçlu. Çünkü adamları tembelliğe alıştırmadan, 2 yıl önce çıkarmalıydı :glare:

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Çok iyi söyledin arkadaş.Bende bıktım bu Tekel işçilerinden.Reklam yapmak mı istiyorlardır nedir.

Zaten ülke karışık bir durumda birde bunlar iyice karıştırıyor.

Can-ı gönülden Helal olsun Başbakana...

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Dün haberlerde yine aynı konu çıkınca başka şeylerle ilgilenmeye başladım. Yanlış anlamedıysam Türk iş grev yapacakmış.

Adamlardaki akılabak ( tabi varsa) buradaki sayılı kişi için gerv yapacağına mademki sözde işçinin yanımdayım diyorsun
ASGARİ ÜCRET için grev yapta hiç olmazsa milyonlar sevinsin.
Çoğu yerde asgari ücret ev kirasını karşılamıyor

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Merak etmeyin, çok kısa süre içinde yine başka bir şey çıkar ve TEKEL'de unutulur gider. Aynı şekilde bende çok sıkıldım.

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
yazı süper olmuş başbakanı destekliyorum bence hepsi işten cıkartılmalı zaten paraları yatmış bankaya

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Allah Tekel işçisinin durumuna düşürmesin demek isterdim ama Tekel işçisinin durumunu anlamanız için sizin ya da ailenizin o duruma düşmesi gerek anlaşılan, inşallah düşersiniz ne diyeyim.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Hak aranmasına karşı değiliz...

Sözleşmeli Öğretmenlerin şikayetlerini çok iyi biliyorum...

Ücretli öğretmenler zaten köle...

Hak aranacak elbet...

Ama bir de gerçekler var...

1. Gerçek devlet ekonomide bir aktör değil ekonomiyi denetleyen bir yapıdır...

Tekel in özelleştirilmesi tamamen konumuz dışında...

2. Yıllardır asgari ücret yerlerde sürünürken, emekli maaşları komik ücretlerden oluşurken, ömrü okullarda kalem tutmakla geçmiş 23-27 yaşlarına gelmiş gençlerin işsizlik yüzünden gelecek umutlarını kaybetmesi, çoğunun eğitim aldığı alan dışında üç beş kuruşa hiç layık olmadıkları işleri yapıyor olması durumu varken 11 000 KİŞİNİN ÜLKENİN TEK SORUNU GİBİ GÖSTERİLİP BUNCA SORUN ARASINDA TEK GÜNDEM HALİNE GETİRİLMESİNE ÜLKENİN DİĞER SORUNLARININ BUNLARIN ARKASINDA GÖLGESİNDE KALMASINA VE BUNUN TEKEL İŞÇİLERİ İÇİN DEĞİL SADECE MUHALEFET PARTİLERİNİN TEKEL İŞÇİLERİNİ RANT KAPISI OLARAK GÖRDÜKLERİ İÇİN BUNUN BÖYLE GÜNDEMDE TUTULMASINADIR İSYANIM...

100 000 lerce eğtim görmüş yetişmiş Öğretmen adayından daha mı kıymetli 11 000 tekel işçisi?

11 000 tekel işçisine 900 lira alternatif var...

100 000 lerce öğretmen adayına tek alternatif var KPSS KURSLARINA 1000 lerce lira verip Sınava hazırlanmak...

Binlerce mühendislik bitirmiş gence alternatif mühendis olduğunu gizleyip asgari ücretle işçi olarak çalışma alternatifi dışında alternatif yok...

Asgari ücretle çalışan MİLYONLARCA kişiye alternatif yok...

Emekliye alternatif hiç yok...

Herkes haddini bilecek...

Birileri bir yerlerden siyasi rant devşirecek diye bir ülkenin tüm sorunlarından daha öne çıkarılmaz belli bir grubun sorunu...

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Sana aynen katılıyorum Elbruz. Bıktık artık TEKEL işçilerinden. Pankartlarda "hak aramak" gibi bir ibare göremedik hiç, muhalefetin uşağı olmuşlar resmen.

O Öğretmenlik sırası bekleyen kişilerden biri de benim. Ama malesef KPSS'den 100 de alsam atamam çıkmıyor çünkü bölümümde kadro fazlası var.
___
TEKEL işçilerinin o beğenmediği 900 TL maaş asgari ücretin 1,5 katı ve özel sektörde çalışanların yarısı bu maaşı göremiyor bile.
___
Ayrıca TEKEL işçileri 2 yıldır çalışmadan maaş alıyorlardı, iş yapmadan para almaya alışmış adamlar, herhalde karşı çıkacaklar. Burada hükümet bence biraz suçlu. Çünkü adamları tembelliğe alıştırmadan, 2 yıl önce çıkarmalıydı :glare:

işte bir örnek daha.

2009 kpss birincisi çocuk fizik öğretmenliği mezunu 99 küsür puan aldı ve devlet fizik öğretmeni ataması yapmıyor.

bykonfizik

Asistan
Reaksiyon puanı
3
onlara 4Clilere tanınmadığı şartlar tanında lakin bende desteğimi çektim zira olay direnişten çok siyaset arenasına döndü pankartlarda yazanları görünce aklım gitti birileri geliyor ellerine pankartları veriyor ve gidiyor...

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Hak aranmasına karşı değiliz...

Sözleşmeli Öğretmenlerin şikayetlerini çok iyi biliyorum...

Ücretli öğretmenler zaten köle...

Hak aranacak elbet...

Ama bir de gerçekler var...

100 000 lerce eğtim görmüş yetişmiş Öğretmen adayından daha mı kıymetli 11 000 tekel işçisi?

Herkes haddini bilecek...

Birileri bir yerlerden siyasi rant devşirecek diye bir ülkenin tüm sorunlarından daha öne çıkarılmaz belli bir grubun sorunu...

Bundan önceki aldıkları rızıklarıda siz veriyordunuz değil mi?
Şimdikilere müdahale edip daha da düşürmek istediğinize göre...

Tekel içki-sigara üretiyor diye kapattınız siyasi rantınız buydu, şimdi mağdur ettiklerinizin vebali sizin boynunuzda duruyor farkındasınız umarım...

Dünyada Türk tütünü diye bir kavram vardı,dişarıya ithal edilen bitirdiniz helal olsun size...Tarım diye kavramları bitirmek üzeresiniz pirinci buğdayı dışardan ithal eder olduk...Yakında ithal ekmek gelecek siz fakir getirenler zengin olmaya devam edecek...

Şu şu kadar alıyor bu bu kadar alıyor diye birbirinizin maaşına göz diker duruma gelmişsiniz ya zaten istenilen bu...Daha da aşağıya çekerler maaşları bekleyin...

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
elbruza aynen katılıyorum, elbruz arkadaş ne demek istedi önce onu anlıyabilmek için yaptığı yorumu baştan sona kadar okuyun ondan yorum yapın.

bu cevabım 2 tane olumsuz cevap yazan üyeleredir, bu konuya siyaset falan girmezsin.

ismailceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
elbruz46 sonuna kadar haklısın herkes çalıştığının karşılığını alsın yatarak para kazanma devri bitsin artık

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Forumda siyaset yasaklanmıştır arkadaşlar...!

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
beyazad arkadaşıma aynen katılıyorum 4-C statüsü artık TÜRK-İŞ tarafından iyice sulandırılmaya başlandı, burda tekel çalışanlarını kullanıyorlar burda en büyük suçlu TÜRK-İŞ`dir. TÜRK İŞ ne çabuk unuttu işçilerin paraları ile yurt dışında tatil yaptığını, onlar ilk önce bunun hesabını versinler, 4-c statüsü en çok TÜRK-İŞ sendikasının işine yarıyacak güzel para koparacaklar bu onların bu oyunudur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...