Bıktım Tekel İşçilerinden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu sendikalar bu memlekette ne ise yarar bi anlamadim gitti. Her her isciden maasina gore bi gunluk para alirlar. Cok fazla. Birde boyle siyasette kullanilirlar oyuncak gibi. Ben bide sunu anlamis degilim. Onu gelen baro kurar, sendika kurar, birlik kurar ondan sonrada cikip ahkam keser, devlete kafa tutar. Kimsiniz siz ya, amaciniz ne?

Anlaşılan tekelciler malı götürmede TEKEL olarak kalmak istiyorlar oh çiftlik yata yata para kazanın hemde bu parayı beğenmeyin yuh be

Bir konuya bu kadar mı yüzeysel yaklaşılabilir?
-Dünyada adaletsizlik çok, size yapılan birazcık adaletsizliği görmemezlikten geliverin canım.
-Dünyada çalışmayan çok, siz çalıyorsunuz Allahtan daha ne istiyorsunuz.

Orta çağın en karanlık dönemine gidin, bu dönem alabildiğine karanlık osun. İnsani hiç bir değerin olmadığı bir döneme. Sonra burada “insanlar nasıl çalıştırılıyor?” sorusunu sorun.

Sonra bu güne gelin Ve adına 4-C denen sitemle karşılaştırın. Bakın bakalım onlar mı daha şanslı yoksa 4-C’liler mi?

İnsan her zaman daha iyisine razı olur. Eğer işsizseniz 4-C'ye razı olursunuz. Bu çaresizlikten ileri gelir. Verilen daha iyi olduğunu göstermez. Bu yüzden yapılan şey “en perişan” hali gösterip, birazda bununla tehdit ederek, aslında yine insani olmayan ama eskisine nazaran biraz daha iyi bir şeyler ikram etmekten ibaret. Bu şuna benzer önce “çaresiz” bırakılırsınız. Sonra yine “çaresizliğiniz” kullanılarak köleleştirilirsiniz. Bu iki şeye yarar:

1. “Size bir şeyler verdik” diye övünmelerini sağlar.

2. Size istediklerini yaptırma şansı elde edilmesini sağlar.

Milyon dolarlarca zarara sat, ondan sonra işçiler çok maaş alıyorlar diye üste çık. İlginç bir şey. Tanım bulamadım.

insanin degeri oldukten sonra anlasilirmis.(yanlis anlasilmasın tekel iscileri icin demiyom. anlayan anlamıstır)ayriyeten kafam kazan gibi.

Hayret ettim doğrusu.

Böylesine popülizme yatkın bir konuda çoğunluk akıl ve mantık ölçüsünde hareket ediyor. Bu ülkede bir şeyler yoluna girmeye başlamış demek ki..

Ayrıca forumda böyle bir konunun medeni bir şekilde tartışılmasına da sevindim. Kilit kilit diye bağıran arkadaşları da şaşırdım. Koklaşarak mı anlaşacağız? Elbetteki yazacağız...

televizyon izlerken herkesten farklı düşünüyorum sanıyodum.
nerdeyse herkes benim gibi düşünüyomuş.
bu televizyon miletin olaya bakışını hiç yansıtmıyor demekki.

Konu kapatılmıştır.

Siyasi türden konuları yasaklayalı çok oldu ve siz inadına bu tür konular açmaya devam ediyorsunuz.

Bu tür sıkıntılarını burada paylaşmayınız.

Saygılar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...