Haber Beşiktaş Tribünleri: "Türkiye'de Mülteci İstemiyoruz"

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Öyle bir demişsin ki sanki İngilize kucak açmışım. Zaten Peygamber torunları Kerbela'da kesilirken de İngilizler kışkırtılmıştı. Hırsızın hiç mi suçu yok?

Yaa şuan dünyada 300 Milyon Arap var neredeyse. Kerbelada Peygamber torumlarını 30 kişimi 40 kişimi öldürdü ? 30 kişi yüzünden 300 Milyona nefret kusuyon bu normal mi.... Hadi Suriyelileri flanda sayalım 3-4 milyon 3 milyon üstünden 300 Milyona Nefret duymak gerçekten garip.

Gerçekten ağızından çıkanı kulağın duymuyor gibi geliyor bana. Alenen Irkçılık yapıyon ben bu ırktan nefret ediyom demek nedir ya... Sözde forumda ırkçılık yasak.

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,169
Eğer mülteci istememek ırkçılık ise en büyük ırkçı benim kabul ediyorum. Genel olarak Arap ırkından da nefret ederim. Tarihe baktığın zaman peygamberin torunlarını katleden bir toplum bunlar. Türklere bir kere yararları dokunmamıştır. Ben bundan 25-30 yıl sonra kızım sokağa çıktığı zaman aklımın onda kalmamasını tercih ederim, her gün hır-gür çıkaran mültecileri değil. Bu ülkedeki psikopat ve cahillerin sayısı bu ülkeye yeter zaten. Fazlasına ihtiyacımız yok.
Peygamber Torununun katledilmesini Arap Irkına neden bagliyorsun? tek kişinin suçu neden ırkın suçu oluyor? ve ırkçılık İslam'da haramdır. dediğinin zerre gram ile alakası yok tarihtir şudur budur vs.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Kanli gecmisinden bahsettim. Cunku gecmislerine gore Araplardan nefret edeceksek eger Avrupa'danda etmeliyiz bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yedigim onumde yemedigim arkadamda. İnternetim, gitarim, bilgisayarim var. Rahatim yani.
Araplar asla TÜRKLER'ile kardeş DEĞİLLERDİR.
1-Sen rahatsın ama açlık sınırı şu an (4 Kişilik)
2,865 TL (Asgari Ücret 2.825TL)
Ve Yoksulluk Sınırı:9.332TL

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
O dediğin Orta Çağ dönemi içindi ki evet o zamanlar gerçekten barbar ve çok katı dini kurallara sahiplerdi. Şu an için aynısını söyleyemem Fransızlar hariç. Onlar halen kaba bir millet genel olarak.

Arap durumu farklı. Onlar senin sözde din kardeşin, düşmanın değil. Ancak her fırsatta hançerlerini arkadan saplamayı iyi bilirler.
Ortada vallahi dinlik durum yok. Ben sadece Turk halki oylamsina gore karar verilmedir yazdim. Cunku ben isterim ama baskasi istemez.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Yaa şuan dünyada 300 Milyon Arap var neredeyse. Kerbelada Peygamber torumlarını 30 kişimi 40 kişimi öldürdü ? 30 kişi yüzünden 300 Milyona nefret kusuyon bu normal mi.... Hadi Suriyelileri flanda sayalım 3-4 milyon 3 milyon üstünden 300 Milyona Nefret duymak gerçekten garip.

Gerçekten ağızından çıkanı kulağın duymuyor gibi geliyor bana. Alenen Irkçılık yapıyon ben bu ırktan nefret ediyom demek nedir ya... Sözde forumda ırkçılık yasak.
Irkçılık asla %0 olmaz.Şunu anlayın artık.

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,169
O dediğin Orta Çağ dönemi içindi ki evet o zamanlar gerçekten barbar ve çok katı dini kurallara sahiplerdi. Şu an için aynısını söyleyemem Fransızlar hariç. Onlar halen kaba bir millet genel olarak.

Arap durumu farklı. Onlar senin sözde din kardeşin, düşmanın değil. Ancak her fırsatta hançerlerini arkadan saplamayı iyi bilirler.
LAKDOSODN arkadan sapladiklari dediklerin Araplar ile birlikte Çanakkale de birlikte savaştık. O Suriyeli kardeşlerimiz ile Birlikte de Çanakkale de savaştık. eğer sırf bir kaç kişinin şeyini bütün ırk çekiyorsa şöyle örnek vereyim. feto bize ihanet etti fetonun ırkı da Türk. senin mantığına ( mantık dışı) göre Türkler de bu durumda kötü oluyor? evet şimdi saçma geldi dediklerinin.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Peygamber Torununun katledilmesini Arap Irkına neden bagliyorsun? tek kişinin suçu neden ırkın suçu oluyor? ve ırkçılık İslam'da haramdır. dediğinin zerre gram ile alakası yok tarihtir şudur budur vs.
Ben tek bir olaya bağlamıyorum. Bunun gibi çok fazla olay var. Tarihi herkesin önüne kitaplardan değil de biraz daha detaylı araştırırsan bunu çok net görürsün zaten. Ben sadece mülteci istemiyorum, Arapları da tarihteki rolleri sebebiyle sevmiyorum dedim. Başka bir ırkla herhangi bir problemim yok.

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,169
Ben tek bir olaya bağlamıyorum. Bunun gibi çok fazla olay var. Tarihi herkesin önüne kitaplardan değil de biraz daha detaylı araştırırsan bunu çok net görürsün zaten. Ben sadece mülteci istemiyorum, Arapları da tarihteki rolleri sebebiyle sevmiyorum dedim. Başka bir ırkla herhangi bir problemim yok.
istediği kadar olay olsun? olayları ırka bağlayamazsın. Türk ırkınin yaşadığı olaylar yok mu? ve o isyan eden Araplara karşı savaşan Araplar yokmuydu? yahu bir ırk tarihte olan olaylara göre söylenemez.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
1-Sen rahatsın ama açlık sınırı şu an (4 Kişilik)
2,865 TL (Asgari Ücret 2.825TL)
Ve Yoksulluk Sınırı:9.332TL
Ben kardes yada farkli bir arguman kullanmadim ki senle @Görkem Say bunu belirtiyorsun. Ben en basindanz. Turk halkinin oylama yapmasi gerekliydi dedim.

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
Avrupa huzur içinde yaşasın diye hiçbir T.C. vatandaşı o kadar sıkıntının içinde mülteci sorunu yaşamak zorunda değil.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
fazla boş konuşuyorsun hakaret niteliğinde cevap vermişsin. Araplar da benim kardeşimdir
Sen arap mısın kardeşim ? Bizim,coğrafi konumdaki tek dostumuz ve kan kardeşimiz Azerbaycan'dır.
Araplar Türkler'in KARDEŞİ değildir.

fazla boş konuşuyorsun hakaret niteliğinde cevap vermişsin. Araplar da benim kardeşimdir
İster dolu konuşur,ister boş.Burası forum.Herkes istediğini belirtebilir.

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,169
Sen arap mısın kardeşim ? Bizim,coğrafi konumdaki tek dostumuz ve kan kardeşimiz Azerbaycan'dır.
Araplar Türkler'in KARDEŞİ değildir.
benim illa biriyle kardeş olmam için aynı ırktan olmam gerekmiyor. Kur'an da Mümin Müminin kardeşidir diyor

Ekli dosyalar

• images (22).jpeg
    images (22).jpeg
    37.9 KB · Görüntüleme: 53

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
benim illa biriyle kardeş olmam için aynı ırktan olmam gerekmiyor. Kur'an da Mümin Müminin kardeşidir diyor
Dogru bir soz ama burada kocaman bir topluluk soz konusu TR. O yuzden ben, basta bir oylama yapilmasi gerektigini dusunuyorum. Cunku isteyen olur isteyen olmaz.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Şimdi suriyelilerin size ne zararı var derseniz..
Adamlar bayram için ülkelerine gidiyo. Aaaaaaaa ama ülkelerinde savaş vardı, demekki yokmuş. Savaş olduğunu bile bile oraya gitmez kimse. Gidiyorsada zaten mülteci değildir. Bide utanmadan türkiyeye geri dönğyolar bİz mÜlTeCiYiz bizE sAhİp çıKın derler. YOK ÖYLE BİŞEY.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Tarih okumayan adamlarla gece gece tartışmaya girip laf anlatacak halim yok. Adam daha Arabistan'ın nasıl özerklik kazandığını, bugün tüm Arabistan'ın ABD'den çıkacak iki lafa baktığını, Arap prenslerinin halkı din kisvesi altında uyutup Avrupa'da çıplaklar plajında parti verdiğini bilmiyor. Herkese hayırlı geceler.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Halifeliğin tekrar araplara gelmesi için çok çabaladılar.Türkler'i sevmediler ve İngilizlerin oyuncağı haline geldiler.

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,169
Tarih okumayan adamlarla gece gece tartışmaya girip laf anlatacak halim yok. Adam daha Arabistan'ın nasıl özerklik kazandığını, bugün tüm Arabistan'ın ABD'den çıkacak iki lafa baktığını, Arap prenslerinin halkı din kisvesi altında uyutup Avrupa'da çıplaklar plajında parti verdiğini bilmiyor. Herkese hayırlı geceler.
aynen tek tarih sen okudun sen biliyorsun xd cidden komik. şu an ki Arabistan ile tüm Arapları bir tutman ayrı komik.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
bu forumda gelip hakaret niteliğinde mesaj yazmasın herif resmen alttan alttan hakaret ediyor forumda milleti kışkırtıcı mesaj yazmak var mı?
Hakaret değil dostum.O zaman sende hakaret etmişsin boş konuşma diyerek.
Ben sadece istediğini yapabileceğini ve kısıtlayamayacağını söyleyerek uyardım.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Türkler'in Araplarla tanışması Talas savaşına dayanır. Bunda da yıl 751 Bu tarihten sonra Türkler Müslüman olamaya başlamış ve sürekli kurulan bütün Türk devletleri Araplarla sınır veya iç içe olmuştır.

1071'de Anadoluya geliyor yıl olmuş 2021. Yani bir aslında 1270 yıldır Araplarla iç içeyiz. Ve son yıllarda sürekli bir Arap ve Müslüman düşmanlığı pompalamanın bu ülkeye hiç bir faydası yok. Basma kalıp Cümlelerle Araplar bizi sattı deyip Arap düşmanı oluyor insanlar.

Tarihte bize Rusya'nın İngilterenin Fransanın Avusturya-Macaristan'ın hatta İran'ın attığı kazıkların haddi hesabı yok. Hatta Amerika'nın son 100 yılda yaptıklarının. Yunanistan ve Ermenistanın yaptıklarının 10'da birini yapmamıştır Araplar. Ama kimse onlara düşman olmaz. İngiltere yanımızda gibi durup bizden Mısır'ı almıştır Kıbrıs'ı almıştır. Rusya bizle ittifak halindeyken çoğu toprağımızı almıştır. Bir çok kez donanmamızı yakmıştır. İngiltere Orta doğunun tamamını kışkırtıp yıllarca sömürmüştür. Öldürdükleri askerimizin haddi hesabı yoktur. Ama bunlar göze batmaz... Sadece kastılı olarak Arap ve Müslüman düşmanlığı pompalanır.

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,169
Hakaret değil dostum.O zaman sende hakaret etmişsin boş konuşma diyerek.
Ben sadece istediğini yapabileceğini ve kısıtlayamayacağını söyleyerek uyardım.
ben kısıtlama değil herif evine al o zaman kardeşten diyor. tam olarak hakaret etmedim zaten alttan alttan dedim

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Tamam ama biri Arabistan, digeri Suriye. Cok uzaklar birbirine (her anlamda) ve su an gecmise takilmanin bir anlami yok bence.

Ben vallahi cocuklara ve kadinlara aciyorum aslinda. Digerleri hic umrumda degil. Onlarin gelecegi onemli.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Türkler'in Araplarla tanışması Talas savaşına dayanır. Bunda da yıl 751 Bu tarihten sonra Türkler Müslüman olamaya başlamış ve sürekli kurulan bütün Türk devletleri Araplarla sınır veya iç içe olmuştır.

1071'de Anadoluya geliyor yıl olmuş 2021. Yani bir aslında 1270 yıldır Araplarla iç içeyiz. Ve son yıllarda sürekli bir Arap ve Müslüman düşmanlığı pompalamanın bu ülkeye hiç bir faydası yok. Basma kalıp Cümlelerle Araplar bizi sattı deyip Arap düşmanı oluyor insanlar.

Tarihte bize Rusya'nın İngilterenin Fransanın Avusturya-Macaristan'ın hatta İran'ın attığı kazıkların haddi hesabı yok. Hatta Amerika'nın son 100 yılda yaptıklarının. Yunanistan ve Ermenistanın yaptıklarının 10'da birini yapmamıştır Araplar. Ama kimse onlara düşman olmaz. İngiltere yanımızda gibi durup bizden Mısır'ı almıştır Kıbrıs'ı almıştır. Rusya bizle ittifak halindeyken çoğu toprağımızı almıştır. Bir çok kez donanmamızı yakmıştır. İngiltere Orta doğunun tamamını kışkırtıp yıllarca sömürmüştür. Öldürdükleri askerimizin haddi hesabı yoktur. Ama bunlar göze batmaz... Sadece kastılı olarak Arap ve Müslüman düşmanlığı pompalanır.
Ben size Ermenilerle,Yunanlarla kardeşiz dedim mi acaba ? Ben sadece kardeşimiz değil demek istedim.Şöyle düşünün.
Siz aynı mahalleden komşusunuz.=(Orta Doğu)
Ama Anne ve Babalarınız Aynı Değil.Sonuçta sadece komşusunuz.Kardeş değilsiniz.

ben kısıtlama değil herif evine al o zaman kardeşten diyor. tam olarak hakaret etmedim zaten alttan alttan dedim
Dostum forumda yinede hakaret olarak geçebilir ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Şimdi suriyelilerin size ne zararı var derseniz..
Adamlar bayram için ülkelerine gidiyo. Aaaaaaaa ama ülkelerinde savaş vardı, demekki yokmuş. Savaş olduğunu bile bile oraya gitmez kimse. Gidiyorsada zaten mülteci değildir. Bide utanmadan türkiyeye geri dönğyolar bİz mÜlTeCiYiz bizE sAhİp çıKın derler. YOK ÖYLE BİŞEY.

Bu muhabbette son zamanlarda çok dilendiriliyor ama içi boş bir söylem :(

Bayramda memleketine giden Suriyeli sayısı 25-30 bin Civarı 3-4 milyonda 25-30 bin oran olarak yüzde 1 bile yapmıyor. Ve bu gidenler Türkiye'nin koruduğu bölgeye gidebiliyor. Esad'ın olduğu Şam ve çevresine gidemiyor ki. Bilip bilmeden konuşuyorsunuz. Bizim Türk askerinin koruması altında gidip dönüyorlar TSK ordan çıksa başını çıkaramazlar.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ben size Ermenilerle,Yunanlarla kardeşiz dedim mi acaba ? Ben sadece kardeşimiz değil demek istedim.Şöyle düşünün.
Siz aynı mahalleden komşusunuz.=(Orta Doğu)
Ama Anne ve Babalarınız Aynı Değil.Sonuçta sadece komşusunuz.Kardeş değilsiniz.
Senin kulturun bile Araplardan gelme kanki. İstersen daha fazla konusma derim. Her noktada onlarla birlesiyoruz biz.