Bellek Sorunu Ne Yapmam gerekiyo

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar geçen sene Gıgabyte P31/DS3L anakart aldım ve Kıngston 1 GB 800Mhz 1 tane RAM taktım Biraz Kullandım Sonra OCZ Fatal1ty 2*1Gb 1066Mhz Ram lerden iki paket aldım kıngston u çıkardım ve 4 adet ocz yi taktım ama bilgisayar açılmadı. Bıos u felan güncelledim yine işe yaramadı. ama 2 tane takınca açılıyo. anakart 4 GB 1066Mhz destekliyor. garantiye götrdüm sorun yok diye verdiler ama sorun hala devam ediyor.
Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım edin..:confused1:

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
32 bit işletim sistemi kullanıyorsan en fazla 3 gb ye kadar destekliyor zaten . Farklı farklı ramlari deneyip 2 gb de açılıyorsa 64 bit işletim sisteminde dene derim .!

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Kınston ile ocs yi dene dim slot1 kıngston diğer 2 ve 3 slot a ocz taktım okudu ama sistem özelliklere bakınca 2 GB gösteriyo. ayrıca kingston u 2 veya 3. slota takınca hiç açılmıyor..

Ugur.pc

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ne yapmışsın sen hocam katmış karıştırmışsın :) sorun donanım olduğu kesin ama

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
slotta problem var heralde

Garantiye götürdüm problem yok kontrol ettik dediler verdiler.
heralde işletim sistemi 32Bit olduğu için olabir. Bide 64 bit denicem bakalım olacakmı :)

Yardımlarınız için teşekkürler..

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Garantiye götürdüm problem yok kontrol ettik dediler verdiler.
heralde işletim sistemi 32Bit olduğu için olabir. Bide 64 bit denicem bakalım olacakmı :)

Yardımlarınız için teşekkürler..

Sen Ramlari Götürmedin Servise . Sorun anakart Ram Slotlarındanda olabilir ki Pek ihtimal vermiyorum . ! 64Bit işletim sistemi ile dene bakalım Sonucu yazarsın

Kolay Gelsin

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Ram'lerin takılış biçimi de önemli arkadaşlar
slotlar genelde kırmızı - sarı - kırmızı - sarı şeklinde dir veya renkler farklıdır ama diziliş böyledir bir ram'i kırmızıya diğerini sarı ya takarsanız olmaz ikisinide sarı ya veya kırmızıya takacaksınız :)bu yöntemlerle tüm ram'ler çalışıyor mu öğrenebilirsin