Yardım İyi bilgisayarım kötü performans

Bu konuyu okuyanlar

mehmet alp0101

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pc özellikleri;
Zotac gtx 1660Super 6GB
amd R5 3600
asus tuf gaming 144hz 1 ms
B450m-k
kıngston sa2000 m.2
8x2 kıngston 3200mhz

Arkadaşlar bir gün witcher oynuyordum herşey gayet güzeldi hatta ozaman 1 tane 16gb kıngston ram takılıydı gayet iyi oynatıyordu sonra akşam girdim oyuna baktım drop yiyorum ozaman windows update gelmişti onuda güncelledim hiçbişey değişmedi
Drop'u çözmek için yaptığım şeyler;
1- 1x16ram varken satıp 2 tane 8gb ram aldım sonucunda ise biraz daha iyi oldu pc artık durduk yere drop yemiyordum ama önüme adamlar çıkınca örneğin valorantta karagaşanın içinde yine fps drop yiyorum.
2-Stok fanı değiştirip üstüne güzel bir kasa aldım hava sirkülasyonu iyi olan yine fayda etmedi aynı. lütfen her konuyu açtığımda sıcaklık demeyin sıcaklık normal.
3-bıos update ledim bu sefer daha kötü oldu 3002 den 3202 ye update ledim yine fayda etmedi
4-bıos'u sıfırladım pilini çıkarıp taktım yine aynı
5-artık son çare anakartı veya psu yu değiştirmek kaldı ben anlamıyorum bu sorunu çözecek bir kişi bilemi yok durduk yere anlam veremediğim şekilde drop başladı o günden beri bi bitmedi sorun.

Son düzenleyen moderatör:

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Pc özellikleri;
Zotac gtx 1660Super 6GB
amd R5 3600
asus tuf gaming 144hz 1 ms
B450m-k
kıngston sa2000 m.2
8x2 kıngston 3200mhz
windows 10 pro ama ürün anahtarı crackli gezginler sitesinden
Arkadaşlar bir gün witcher oynuyordum herşey gayet güzeldi hatta ozaman 1 tane 16gb kıngston ram takılıydı gayet iyi oynatıyordu sonra akşam girdim oyuna baktım drop yiyorum ozaman windows update gelmişti onuda güncelledim hiçbişey değişmedi
Drop'u çözmek için yaptığım şeyler;
1- 1x16ram varken satıp 2 tane 8gb ram aldım sonucunda ise biraz daha iyi oldu pc artık durduk yere drop yemiyordum ama önüme adamlar çıkınca örneğin valorantta karagaşanın içinde yine fps drop yiyorum.
2-Stok fanı değiştirip üstüne güzel bir kasa aldım hava sirkülasyonu iyi olan yine fayda etmedi aynı. lütfen her konuyu açtığımda sıcaklık demeyin sıcaklık normal.
3-bıos update ledim bu sefer daha kötü oldu 3002 den 3202 ye update ledim yine fayda etmedi
4-bıos'u sıfırladım pilini çıkarıp taktım yine aynı
5-artık son çare anakartı veya psu yu değiştirmek kaldı ben anlamıyorum bu sorunu çözecek bir kişi bilemi yok durduk yere anlam veremediğim şekilde drop başladı o günden beri bi bitmedi sorun.
ısı değerleri ne ? İşlemci ram gpu kullanımları ne durumda ? yapabilirseniz oyun içinden msi afterburner ile ss atın daha rahat olur.

mehmet alp0101

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ss atamadım site hata veriyor işleme alınması için çok büyük diye ben anlatayım witcherda meydan biryere geldim işlemci kullanımı 92 sıcaklığıda 80 e geliyor yüksek ayarlarda bide eskiden ultra ayarlarda oynuyordum rahatlıkla

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,867
Windows 11 Kurulumu yap. Söylentilere göre Win 10 ve aşağı sistemlerden bile 3 kat fazla FPS veriyor oyunlarda.

mehmet alp0101

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ısı değerleri ne ? İşlemci ram gpu kullanımları ne durumda ? yapabilirseniz oyun içinden msi afterburner ile ss atın daha rahat olur.
birde valorant oyun gecikmem 7-8 ms lerde kargaşada 10-11 lere çıkıyor 144 hz monitörüm var bide en düşük ayarlarda çok fazla bu oyun gecikmesi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows 11 Kurulumu yap. Söylentilere göre Win 10 ve aşağı sistemlerden bile 3 kat fazla FPS veriyor oyunlarda.
resmi bir açıklama geldimi ki windows 11

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,867
birde valorant oyun gecikmem 7-8 ms lerde kargaşada 10-11 lere çıkıyor 144 hz monitörüm var bide en düşük ayarlarda çok fazla bu oyun gecikmesi
Mesaj otomatik birleştirildi:

resmi bir açıklama geldimi ki windows 11
Açıklama değilde Tanıtım bile yaptılar. Ama daha kararlı versiyonu yok zannimce.

Deneme aşamasında olan program işte. Ama Kullananlar sağlam çalıştığını söylüyor.
İso dosyaları mevcut internette.

mehmet alp0101

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şimdi anakart değiştirsem sorun çözülürmi acaba çünkü bios update ledim daha kötü oldu sorunun anakartta olma ihtimalı var mıdır ki