Bayram Hatırası

Bu konuyu okuyanlar

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Sene 1965, bir genel müdürlükte özel kalem müdürü yardımcısıyım. Bayrama 10 gün var.
Benim müdür hastalandı. İşe gireli iki hafta olmuş olmamış. Genel müdür bey
çağırttılar;
- Tebrik kartları hazır mı?
- Hangi kartlar efendim?
- Aman evladım, Şükrü Bey sana söylemedi mi? Bayram geldi tebrik kartları şimdiye kadar hazır olmalıydı. Tüh tüh çabuk hemen hazırlayıverin.
- Emredersiniz efendim.
Genel Müdür Bey bütün kartları çini mürekkebiyle ve en güzel
yazımla yazmamı istediler.
2000 tanesini "alt"takilere yazacaktım;
"Bayramını kutlar gözlerinden öperim".
1000 tanesi de "üst makamdakiler" e olacaktı:
"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz
ederim".
Sabaha kadar 3000 kart yazacağım düşünebiliyor musunuz? Kolları sıvadım:
"Bayramını kutlar gözlerinden öperim."
1, 5, 10, 18, 28, 58, 108, 188, 558, … yazıyorum, yazıyorum bitmiyor. Nasıl sıkıntı bastı !! 738, 918,… İkibuçuk paket Samsun’u bu arada bitirmişim. Öyle işkence çekiyorum ki, ekmek parası olmasa bırakıp kaçacağım. Sıra 2000. karta geldiğinde şafak söküyordu. Bende bitmişim ama önümde hala yığınla duruyor. 1000 tanede "üst makamlar" a yazılması gereken var. 4 paket sigarayla birlikte.
"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim" diye yazmaya başladım.
1,5,9,19,39,109,…
"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim".
Boyuna yazıyorum göz kapaklarım iyice ağırlaştı, takoz koysam gene de kapanacak. 209, 529, 689,… yaz babam yaz… ama artık kalemi parmaklarımın arasında tutamaz oldum. Ben kaleme değil kalem bana hakim.
"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim."
"Niyaz ederim başarılı günler sizinle eşinizin bayramını kutlarken"
"Kutlarken eşinizin bayramını saygıyla, sıhhatli günler diler Niyazi ile beraber ederim."
"Niyazi ile birlikte sizin ve eşinizin bayramını kutlarken ayrıca sıhhatle ederim."
“Önce bayramınızı eder sonra eşinizle Niyazi’ye başarılı günler dilerim."
“Sizinde eşinizin de Niyazi’nin de bayramını saygıyla eder, sıhhat
dilerim."
"Sıhhatli eşinizin bayramını saygıyla kutlarken Niyazi’ye başarılar diler aynı zamanda ederim."
"Bayramınıza etmeden önce eşinizi saygıyla kutlar, Niyazi’nin gözlerinden öperim."
"Sizinde eşinizin de Niyazi’nin de bayramını da, tatilini de, gelmişini de, geçmişini de… saygıyla ederim" Sabah tam mesai saatinde gözlerim kan çanağı kartları yetiştirdim. Genel Müdür bir ikisine şöyle bir baktı.
"Aferin dedi. Güzel yazmışsın. Hemen postalayın."

Hemen Postaladık.
Üç gün sonra bizim Genel Müdürü, ondan sonrada bendenizi postaladılar!

XaqaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güzelmiş :icon_: Eline sAğlıK

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
copy paste yokdu tabi ozamanlarda :p

Son mesajlar