Barzani'den Türkiyeye ucuz gaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
10,325
Türkiye'ye 250 dolarlık Kürt gazı

turkiyeye_250_dolarlik_kurt_gazi_h19484.jpg

Türkiye Kuzey Irak ile yaptığı 'sabit fiyat' anlaşması sonucunda Rusya ve İran'dan aldığı gazdan daha ucuz gaz alımını gerçekleştirecek.

Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetimi kontrolündeki doğalgazla ilgili sevindirici yeni bir haber geldi. Kürt Yönetimi'ne yakın iş çevrelerine göre, Kuzey Irak'tan Türkiye'ye gelecek doğalgazla ilgili 20-25 yıllık dönemi kapsayacak biçimde 'sabit fiyata' denk gelecek alım ve satım kontratı yapıldı.

Bu aşamada taraflar arasında anlaşmaya varılan doğalgaz fiyatı konusunda rakam verilmiyor. Ancak, her bin metreküp doğalgaz için 250 dolar düzeyi konuşuluyor.

20 MİLYAR METREKÜP
Kürt bölgesinde çok ciddi bir doğalgaz rezervi bulunuyor. Türkiye'nin yıllık doğalgaz tüketimi 45-50 milyar metreküp. Kuzey Irak'ta üretilecek doğalgaz, 2017 yılından itibaren Türkiye'ye ihraç edilecek. 4 milyar metreküp ile başlayacak ihracatın, zaman içinde 20 milyar metreküpe kadar çıkması hedefleniyor.

SABİT FİYATLA KONTRAT
Edinilen bilgiye göre, Kuzey Irak'tan Türkiye'ye gelecek doğalgazla ilgili 20-25 yıllık dönemi kapsayacak 'sabit fiyata' denk düşecek doğalgaz alım ve satım kontratı yapıldı. Fiyat, kontratdöneminde değişmeyecek. Kuzey Irak'tan ithal edilecek gazın fiyatı, rakip ülkelerden (Rusya ve İran gibi) alınanlardan daha ucuz olacak. Bu aşamada taraflar arasında anlaşmaya varılan doğalgaz fiyatı konusunda rakam verilmezken bin metreküp doğalgaz için 250 dolar düzeyi telaffuz ediliyor.

TANKERLERLE PETROL
Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi , son 1.5 yıldır tankerlerle dünyaya petrol satıyor. Günde 20-30 bin varillik petrol sevkiyatı yapılıyor . Şu ana kadar 10 milyon varil petrol satıldı. Bunun piyasa değerinin yaklaşık 1 milyar dolar olduğu belirtiliyor. Bu taşıma işlemlerini Singapur merkezli PowerTrans şirketi gerçekleştiriyor.

IRAK'TA PETROL ÇIKARMANIN MALİYETİ 4.5 DOLAR
Kaynaklara göre, dünyada petrol çıkarmanın en ucuz olduğu ülke Irak. Irak'ta petrol çıkarmanın maliyeti 4.5 dolar düzeyinde bulunuyor. 4.5 doları ilgili petrol şirketleri alıyor. Geriye kalan 90-95 doların tamamı devletlerin kasasına gidiyor. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) ve Amerikan Jeoloji Kurumu verilerine göre Irak'ın sahip olduğu petrol ve doğalgaz rezervi tahmin edilenin çok üzerinde. Rezervlerin Suudi Arabistan'dan bile fazla olduğu düşünülüyor. Dolayısıyla Irak'ın geleceği, petrol üretim kapasitesi ve ihracat gücü hem dünya ekonomisi hem de OPEC açısından büyük önem taşıyor.

KaynaK

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Uzerime %5000 vergi koyup suan ki fiyattan daha kazıkli katmerli fiyata sunarlar bize

Reaksiyon puanı
10,325
Uzerime %5000 vergi koyup suan ki fiyattan daha kazıkli katmerli fiyata sunarlar bize
[MENTION=35568]-Hewal-[/MENTION], üzme tatlı cancağızını be yeğenim, gaz 2017'de gelecekmiş, kim öle kim kala, daha köprünün altından ne sular akacak kim bilir? bakarsın sam amca bir alicengiz oyunu oynar, biz de bu zam'dan kurtulmuş oluruz, demi ama! :D

yahu şaka bi yana da, şu gözlüklerinizin camını merak ettim, galiba taktınız siyahi güneş gözlükleri ruhunuzu da karartmış...

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] genel anlamda yorumlarınızı ve tespitlerinizi beğensemde hali hazırda açık ve net bir şekilde ayan beyan görülen olaylara tatlı limon yorumları biraz absürd kaçıyor gibi yine söylüyorum yine söylüyorum dediğim olmazsa bu lafimi geri alır tenkit etttigim kişileri taktir etmesini de bilirim ama görünen köy Klavuz istemiyor çok değil bir iki gün önce asgari ücret zammı açıklandı %5 sunu da belirtmekte fayda var kendilerine %100 yapmışlardı bu güne gelince her şeye zam

whiskers

Asistan
Reaksiyon puanı
10
[MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] Sırf yorumunuz için uzun aradan sonra giriş yaptım. Siz hangi ülkede yaşıyorsunuz merak ettim sadece?

Reaksiyon puanı
10,325
Kürt petrolü Ceyhan'a ulaştı!

kurt-petrolu-ceyhan-a-ulasti.jpg

Türk enerji sektörünün gelişmesine katkı sağlayacak olan projelerden olan ve ortadoğunun en büyük enerji politikalarınından biri olan Kuzey Irak ile yapılan anlaşma meyvelerini vermeye başladı. Yapılan ilk sevkiyat ile ilk petrol Ceyhan'a ulaştı.

Enerji piyasasındaki gelişmeleri değerlendiren Enerji Bakanı Taner Yıldız, ocak ve şubat aylarında 4 santralin özelleştirmede teklif bekleyeceğini söyledi. Kömür yatırımları için Çin, Japonya ve Katar'la görüşmelerin olduğunu belirten Yıldız, 2013'te devreye giren kurulu güç miktarının 6985 megavata çıktığını ifade etti.

KUZEY IRAK'TAN SEVKİYAT BAŞLADI
Elektrik üretiminde doğalgazın payının yıldan yıla düşüş gösterdiğini kaydeden Yıldız, kurulu güçte özel sektörün payının yüzde 63'e yaklaştığını söyledi. Yıldız, BOTAŞ'ın nüfusu 10 bini aşan ilçelere doğalgaz taşımasına yönelik düzenleme kapsamında bugüne kadar 202 ilçeden 9'unun başvuruda bulunduğunu belirterek, "Son Bakanlar Kurulu toplantısında, bu konuda 6 ay süre uzatımı yönünde karar aldık. İlçeler müracaat edebilirler" dedi.

Ceyhan'dan Avrupa'ya herhangi bir petrol sevkiyatının söz konusu olmadığını belirten Yıldız, buna karşılık K. Irak'tan Ceyhan'a sevkiyatın başladığını söyledi. Yıldız, "Irak'tan Ceyhan'a petrol akıtılmaya ve tanklara doldurulmaya başlandı" dedi.

Doğalgaz fiyatlarında 2013'te bir değişim yaşanmadığını kaydeden Yıldız, "İran'dan gaz sevkiyatının azalmasında teknik nedenler etkili oldu. İran'dan gelen doğalgaz miktarı günlük 28 milyon metreküpten 20 milyon metreküpe kadar geriledi. Doğalgaz depolama kapasitesinin ise 40 milyon metreküpe çıkarılması gerekiyor" dedi

KaynaK

- - - Mesaj Güncellendi - - -

@|SeYYaH| Sırf yorumunuz için uzun aradan sonra giriş yaptım. Siz hangi ülkede yaşıyorsunuz merak ettim sadece?

bu kadar uzun bir aradan sonra bir arkadaşımızı buraya çekebilmişsek bundan herhal mutluluk duymalıyız diye düşünüyorum. Ben Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyorum dostum, ülkem burası benim çünkü. haberin muhtevası doğrultusunda içimden geldiği gibi yazarım. bir mahzuru mu var? eğer yorumum ile haber arasında bir tezat gördüyseniz bunu yazsaydınız izah ederdim size.

Bence muz cumhuriyeti...

edep dediğin böyle bişey olmalı!!!

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Kürt petrolü Ceyhan'a ulaştı!

kurt-petrolu-ceyhan-a-ulasti.jpg

Türk enerji sektörünün gelişmesine katkı sağlayacak olan projelerden olan ve ortadoğunun en büyük enerji politikalarınından biri olan Kuzey Irak ile yapılan anlaşma meyvelerini vermeye başladı. Yapılan ilk sevkiyat ile ilk petrol Ceyhan'a ulaştı.

Enerji piyasasındaki gelişmeleri değerlendiren Enerji Bakanı Taner Yıldız, ocak ve şubat aylarında 4 santralin özelleştirmede teklif bekleyeceğini söyledi. Kömür yatırımları için Çin, Japonya ve Katar'la görüşmelerin olduğunu belirten Yıldız, 2013'te devreye giren kurulu güç miktarının 6985 megavata çıktığını ifade etti.

KUZEY IRAK'TAN SEVKİYAT BAŞLADI
Elektrik üretiminde doğalgazın payının yıldan yıla düşüş gösterdiğini kaydeden Yıldız, kurulu güçte özel sektörün payının yüzde 63'e yaklaştığını söyledi. Yıldız, BOTAŞ'ın nüfusu 10 bini aşan ilçelere doğalgaz taşımasına yönelik düzenleme kapsamında bugüne kadar 202 ilçeden 9'unun başvuruda bulunduğunu belirterek, "Son Bakanlar Kurulu toplantısında, bu konuda 6 ay süre uzatımı yönünde karar aldık. İlçeler müracaat edebilirler" dedi.

Ceyhan'dan Avrupa'ya herhangi bir petrol sevkiyatının söz konusu olmadığını belirten Yıldız, buna karşılık K. Irak'tan Ceyhan'a sevkiyatın başladığını söyledi. Yıldız, "Irak'tan Ceyhan'a petrol akıtılmaya ve tanklara doldurulmaya başlandı" dedi.

Doğalgaz fiyatlarında 2013'te bir değişim yaşanmadığını kaydeden Yıldız, "İran'dan gaz sevkiyatının azalmasında teknik nedenler etkili oldu. İran'dan gelen doğalgaz miktarı günlük 28 milyon metreküpten 20 milyon metreküpe kadar geriledi. Doğalgaz depolama kapasitesinin ise 40 milyon metreküpe çıkarılması gerekiyor" dedi

KaynaK

bu kadar uzun bir aradan sonra bir arkadaşımızı buraya çekebilmişsek bundan herhal mutluluk duymalıyız diye düşünüyorum. Ben Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyorum dostum, ülkem burası benim çünkü. haberin muhtevası doğrultusunda içimden geldiği gibi yazarım. bir mahzuru mu var? eğer yorumum ile haber arasında bir tezat gördüyseniz bunu yazsaydınız izah ederdim size.

edep dediğin böyle bişey olmalı!!!

Edebi sizden ogrenecek degiliiizzz ;p

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Edebi sizden ogrenecek degiliiizzz ;p

İşte böyle düşündüğün için edebi hiç bir zaman öğrenemeyeceksin...

Edepsizliğine bile hakettiğin cevabı vermeyen bir şahsa verecek cevabın olmadığından mütevellit kısıtlı imkanların ve cengaver yaşın sebebiyle kendine yakışan en güzel cevabı vermişsin zaten daha fazlasıda olamazdı

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yahu şaka bi yana da, şu gözlüklerinizin camını merak ettim, galiba taktınız siyahi güneş gözlükleri ruhunuzu da karartmış...

Hali hazırda Almanya'nın aldığından daha düşük fiyata alıyoruz doğalgazı ancak vatandaşımıza daha pahalıya satıyoruz. Rusya ile bir tane inanılmaz saçmalıkta anlaşma var diye, doğalgazı kazık fiyattan alıyoruz mu sanıyorsunuz? Hayır. Türkiye gayet güzel fiyata alıyor doğalgazı, sadece vatandaşına inanılmaz fiyata satıyor.
Bu ezelden beri böyle. Hani sadece AKP'ye vurmak için olmasın, AKP'den önce de böyleydi, AKP de 11 yıldır bunu değiştirmek için bir şey yapmadı.

Kürt petrolünün ucuz şekilde ulaşmasının faydası nedir? Aynı toplantıda Taner Bey bu petrolün yurtdışına gideceğini söyledi. Geçtim o kısmını. :) Fazlası elimizde kalıyor diye yurtdışına astronomik ucuz fiyatlarla petrol ihraç ediyoruz, bundan haberiniz var mıydı? Bu da aynen bir yetkilinin açıklamasıdır, benim uydurmam değil.

ssslytherin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hali hazırda Almanya'nın aldığından daha düşük fiyata alıyoruz doğalgazı ancak vatandaşımıza daha pahalıya satıyoruz. Rusya ile bir tane inanılmaz saçmalıkta anlaşma var diye, doğalgazı kazık fiyattan alıyoruz mu sanıyorsunuz? Hayır. Türkiye gayet güzel fiyata alıyor doğalgazı, sadece vatandaşına inanılmaz fiyata satıyor.
Bu ezelden beri böyle. Hani sadece AKP'ye vurmak için olmasın, AKP'den önce de böyleydi, AKP de 11 yıldır bunu değiştirmek için bir şey yapmadı.

Kürt petrolünün ucuz şekilde ulaşmasının faydası nedir? Aynı toplantıda Taner Bey bu petrolün yurtdışına gideceğini söyledi. Geçtim o kısmını. :) Fazlası elimizde kalıyor diye yurtdışına astronomik ucuz fiyatlarla petrol ihraç ediyoruz, bundan haberiniz var mıydı? Bu da aynen bir yetkilinin açıklamasıdır, benim uydurmam değil.

yanlış anlama, yalanlamak için değil de merakımdan soruyorum; son söylediğin yetkili açıklamasına kaynak gösterebilir misin?

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
İşte böyle düşündüğün için edebi hiç bir zaman öğrenemeyeceksin...

Edepsizliğine bile hakettiğin cevabı vermeyen bir şahsa verecek cevabın olmadığından mütevellit kısıtlı imkanların ve cengaver yaşın sebebiyle kendine yakışan en güzel cevabı vermişsin zaten daha fazlasıda olamazdı

yapmış olduğum ironiye bile ciddi ciddi cevap yazmışsın :D
güzel edebiyat parçalıyorsunuz orası ayrı....
yukarı da dediklerin de zerre kadar umrumda değil edepten bahsedenlerin edepsizlikleri olmasın yeter...
ben gereken cevapları gerekli kişilere veririm şüphen olmasın.. yaşın 35 diye böbürlenmeyi bırak (tavsiye)... biz ne 35-40 yaşında olanları gördük ...

artık sizin gibi bilgelik taslayanlardan da gına geldi...

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
kimler nemalanacak burdan bakalım
yine gazı yiyecek olan vatandaş olacak ucuza al pahalıya sat

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
yapmış olduğum ironiye bile ciddi ciddi cevap yazmışsın :D
güzel edebiyat parçalıyorsunuz orası ayrı....
yukarı da dediklerin de zerre kadar umrumda değil edepten bahsedenlerin edepsizlikleri olmasın yeter...
ben gereken cevapları gerekli kişilere veririm şüphen olmasın.. yaşın 35 diye böbürlenmeyi bırak (tavsiye)... biz ne 35-40 yaşında olanları gördük ...

artık sizin gibi bilgelik taslayanlardan da gına geldi...

Bak isteyince seviyeli bir tartışmaya girebilecek birsi olduğunu kanıtladın :clap:

İkincisi kardeşim konuşulanları bilgelik taslaması olarak görmen kusura bakma senin komplekslerinder öte bişey değil kaldıki bi ayna tutsan kendine (ah çok pardon filozof tarafın kabardı yine sen sevmezdin pek unuttum ben ) kendini nerelerde gördüğünü görsen, karşı taraftan böyle zerre umursamadığın muhabbetlere girişmesen, edebi nerden yada kimden gelirse alsan:hammer: cık ben saçmaladım haklısın bunları yapabilecek olsan bu muhabbet hiç olmazdı değilmi

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bak isteyince seviyeli bir tartışmaya girebilecek birsi olduğunu kanıtladın :clap:

İkincisi kardeşim konuşulanları bilgelik taslaması olarak görmen kusura bakma senin komplekslerinder öte bişey değil kaldıki bi ayna tutsan kendine (ah çok pardon filozof tarafın kabardı yine sen sevmezdin pek unuttum ben ) kendini nerelerde gördüğünü görsen, karşı taraftan böyle zerre umursamadığın muhabbetlere girişmesen, edebi nerden yada kimden gelirse alsan:hammer: cık ben saçmaladım haklısın bunları yapabilecek olsan bu muhabbet hiç olmazdı değilmi

eee edebiyat dersleri nasıl gidiyor... :D

konuya damdan düşer gibi katılan sensin.. konuşmamdan rahatsızsan hiç laf atmazsın böyle muhabbetler de çıkmaz... bana karşı tarafı anlamam gibisinde şeyler söylerken kendine bakarsan iyi olur... bir de neyin kompleksi ya yüz yüze dahi görüşmediğim kişilersiniz (sanal insanlar) neyin kompleksini yapacam :D .

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Değil Barzaniden ucuz gaz Ankaranın ortasında taş dan bedava gaz çıksa yakıt fiyatları gene ucuzlamaz.Göstermelik 10 kuruş indirip yapıp stok maaliyeti vs.. diye gene 15 kuruş zam yapılır.Kimse boşuna hayal kurmasın.

Reaksiyon puanı
10,325

sana kesinlikle katılıyorum [MENTION=291218]thekillingroad[/MENTION], şöyle adam gibi yorum yapınca, anlaşabileceğimiz noktaların olduğunu da görebiliyor insan işte.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Benzin, Lpg ve tüp fiyatları almış başını gitmiş...
>>Verse ne değişecek ki...
>>Bi ton vergi...
>>Yine milletin anası ağlayacak...

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
@-Hewal-, üzme tatlı cancağızını be yeğenim, gaz 2017'de gelecekmiş, kim öle kim kala, daha köprünün altından ne sular akacak kim bilir? bakarsın sam amca bir alicengiz oyunu oynar, biz de bu zam'dan kurtulmuş oluruz, demi ama! :D

Seyyah bak canım kardeşim bu senle ilk tartışmam değil seninde ilk kez biriyle tartışman değil nerede görsem alttan alttan laf sokmalar kinayeli konuşmalar susayım diyorum ama çok oluyorsun sen nerede yaşıyorsun be kardeşim görmüyormusun olan bitenleri programlamışsın kendini hükümete asıl sen onlardan başka bir şey görmüyorsun yeter da hortumladınız ülkeyi be kürdü türkü birbirine düşürende siz oramar katliamı,lice katliamı,roboski deki olaylar ne istiyorsunuz olum milletten kalk git şurdan insanların 2 kuruşluk keyfini kaçırma bir sizden birde püskevit milliyetçilerinden başka kimseden çekmedik arkadaş ya...

foruma geliyoruz kafa dağıtmak için olanlara bak ya güzel haberini yapmışsında yorum yapan arkadaştan ne istiyorsun güzel kardeşim...

arkadaşlar bırakın kötü yorum yapacaksanız gelmeyin ama bir bildiğiniz var ise buyurun başımın üstünde yeriniz var seyyah kardeşimizlede tartışmaya girmeyin çünkü ne yapıp ediyor üste o çıkıyor...

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Boş versene işin altında kim bilsin ne var. Ceyhana gelen Türkiye'yemi geliyor sanıyorsunuz? Cehan'a petrol geldi haber yapalım birilerini poh pohlayalım. Gündem değişsin hepsi bu kadar.

Ucuz gazmış mış yersen.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
"Hak söyleyen evvel menfûr idi gerçi,
hainlere amma ki riayet yeni çıktı."

Devletimizi daha doğrusu milletimizi, açıkça tehdit eden,
Herkesçe bilinen yandaş kanalında Türkiye'yi bölmüş,topraklarının işgal edilmiş haritalarını gösteren,
Açıkça teröre destek veren,
Açıkça bir Devleti bölmüş,kendi hükümranlığını ilan etmiş,
Hani bugünlerde Suriye'deki Türkmenler akıllarına gelenler var ya onlara lafım,
Kerkük'te unutulmuş Türkmenleri katleden,mallarına konan,

Dünün kabile reisi,bugünlerin onur konuğu,ülkenin %50 sinin pek bi' gurur duyduğu,
eskinin peşmergesi yeni dünyanın devlet adamı,alnı ak başı diklerin yol arkadaşı,yoldaşı..

Bu kişi ile işbirliği yapar mısınız ?

100 dolar daha ucuz gaz için,beleş petrol için ne yapmazsınız ?

---
Moderatör arkadaş yorumu sildikten sonra iki kelimelik de olsa bir açıklama yaz ki niye sildiğini bilelim.
Şiir mi sevmiyorsun ? Söyle yazmayalım.Kelime mi beğenmiyorsun söyle yasaklı kelimeleri kullanmayalım.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
"Hak söyleyen evvel menfûr idi gerçi,
hainlere amma ki riayet yeni çıktı."

Devletimizi daha doğrusu milletimizi, açıkça tehdit eden,
Herkesçe bilinen yandaş kanalında Türkiye'yi bölmüş,topraklarının işgal edilmiş haritalarını gösteren,
Açıkça teröre destek veren,
Açıkça bir Devleti bölmüş,kendi hükümranlığını ilan etmiş,
Hani bugünlerde Suriye'deki Türkmenler akıllarına gelenler var ya onlara lafım,
Kerkük'te unutulmuş Türkmenleri katleden,mallarına konan,

Dünün kabile reisi,bugünlerin onur konuğu,ülkenin %50 sinin pek bi' gurur duyduğu,
eskinin peşmergesi yeni dünyanın devlet adamı,alnı ak başı diklerin yol arkadaşı,yoldaşı..

Bu kişi ile işbirliği yapar mısınız ?

100 dolar daha ucuz gaz için,beleş petrol için ne yapmazsınız ?

---
Moderatör arkadaş yorumu sildikten sonra iki kelimelik de olsa bir açıklama yaz ki niye sildiğini bilelim.
Şiir mi sevmiyorsun ? Söyle yazmayalım.Kelime mi beğenmiyorsun söyle yasaklı kelimeleri kullanmayalım.

Şiir değil muhalif sevmiyorlar. Bir konuya yağmur geldiyse o konu ölmüştür. Sözde siyaset yasak ama aksi görüşlü mesajlari silince siyasetin krali yapiliyor kimse farkinda değil. Aslinda herkes farkinda da nys

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Şiir değil muhalif sevmiyorlar. Bir konuya yağmur geldiyse o konu ölmüştür. Sözde siyaset yasak ama aksi görüşlü mesajlari silince siyasetin krali yapiliyor kimse farkinda değil. Aslinda herkes farkinda da nys

Uzun zamandır söylemek istiyorum da söylememek daha hayırlıdır diyordum.

Paradoks içinde paradoks var.
Konu baştan siyasi,bu bölümdeki çoğu konu gibi.
Ama siyasi yorum yapmak yasak.
Ama konuya yazılacak olan hemen hemen her yorum siyasi çünkü konu siyasi.
Hatta bazı konularda evirsen de çevirsen de siyasetten uzaklaştıramayacağın yorumlar mevcut.

Hele kapatılan konulara hiç değinmek bile istemiyorum ama değinmeliyim.

Niye kapattın konuyu ? Siyasi.
Konu açıldı,onlarca yorum yapıldı ama.
Kapattın niye tekrar açtın ? Yorum yok.
İyi, güzel açtın da tekrar niye kapattın ?
Tartışma ve benzeri şeyler yüzünden.
Allah aşkına tartışma nedir ?
Tartışmayı geçtim Forum nedir ?

Uzun lafın kısası,yönetim paradoksta kalmış.
Ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.
Ya bize tahammül ettikleri kadar yorum yazabileceğiz.
Ya forumu terk edeceğiz,yada paradokstan kurtulmalarının bir yolunu bulacağız.

Ben nasıl bir paradoksta olduklarını gösterdiğime inanıyorum,gerisi onlara kaldı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...