Banka Hesabı Nasıl Açılır

Bu konuyu okuyanlar

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
18 yaşıma girdim ve banka hesabı açmak istiyorum birçok yerde gerek oluyor özellikle iban vs için .. bundan önce papara kullanıyordum lakin dediğim gibi başkasından iban ile para alma özelliği olmadığı için yetersiz kalıyor .. sözün özü hesap açmak için ne yapmam gerekiyor ?

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Hangi bankadan istiyorsanız o bankaya gitmelisiniz, internetten oluyormuş gibi gösteriyorlar görüntülü konuşuyorsunuz falan ama hesabı açıp kartı vermiyorlar maalesef çünkü imzalamanız gereken sözleşmeler oluyor. Kısacası bankaya gitmeniz gerek.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
Hangi bankadan istiyorsanız o bankaya gitmelisiniz, internetten oluyormuş gibi gösteriyorlar görüntülü konuşuyorsunuz falan ama hesabı açıp kartı vermiyorlar maalesef çünkü imzalamanız gereken sözleşmeler oluyor. Kısacası bankaya gitmeniz gerek.
şu an öğrenciyim yani herhangi bir sürekli gelirim yok sıkıntı oluşturur mu sizce

syrexdll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
63
Lütfen yanlış yönlendirme yapmayın. Ben banka uygulamasından başvuru yaptım görüntülü konuşma ile herşeyi hallettim. Kartta 2 güne eve geldi.

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
18 yaşıma girdim ve banka hesabı açmak istiyorum birçok yerde gerek oluyor özellikle iban vs için .. bundan önce papara kullanıyordum lakin dediğim gibi başkasından iban ile para alma özelliği olmadığı için yetersiz kalıyor .. sözün özü hesap açmak için ne yapmam gerekiyor ?
bankaya git deki ben hesap istiyom gerekli şeyleri yaparlar ztn ne yapmanız gerektiğini söylüyolar bide sözleşmeleri TAM okumaya özen gösterin biliyorum destan gibi yazıyolar ama okumanızda BÜYÜK fayda var :)

syrexdll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
63
hangi bankayı istiyosan onun uygulamasını indir başvuruyu yap.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Lütfen yanlış yönlendirme yapmayın. Ben banka uygulamasından başvuru yaptım görüntülü konuşma ile herşeyi hallettim. Kartta 2 güne eve geldi.
Ben Garanti Bankası'ndan denedim kayıt olurken internetten hesap açılabildiği yazıyordu, açtım sonrasında telefon geldi şubeye gidip sözleşmeyi imzalayın diye.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
bankaya git deki ben hesap istiyom gerekli şeyleri yaparlar ztn ne yapmanız gerektiğini söylüyolar bide sözleşmeleri TAM okumaya özen gösterin biliyorum destan gibi yazıyolar ama okumanızda BÜYÜK fayda var :)
oraya gidip sözleşme okumayayım iki saat,internette sözleşmenin pdf hali var mı acaba bir de hangi bankayı tavsiye edersiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Garanti Bankası'ndan denedim kayıt olurken internetten hesap açılabildiği yazıyordu, açtım sonrasında telefon geldi şubeye gidip sözleşmeyi imzalayın diye.
garantiyi seçmenizdeki sebep neydi acaba merak ettim

hangi bankayı istiyosan onun uygulamasını indir başvuruyu yap.
hangi banka

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
oraya gidip sözleşme okumayayım iki saat,internette sözleşmenin pdf hali var mı acaba bir de hangi bankayı tavsiye edersiniz

garantiyi seçmenizdeki sebep neydi acaba merak ettim
her nasıl okuyosanız okuyun ama okumayı ihmal etmeyin

syrexdll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
63
Bende yapı krediden başvurdum. 1.gün sözleşme geldi eve onu imzalayıp verdim diğer günde kart geldi.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
hepinize cevaplarından ötürü teşekkür ederim ek olarak yeni konu açmayıp bu konuda sorayım sizin banka öneriniz var mı ?

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Bunu geçtiğimiz gün itibarıyla sonlandırdılar sanırım. Yani artık ıslak imzasız online hesap açma dönemi başladı. Reklamda aynen böyle dedi çünkü.

banka öneriniz var mı
Üniversite öğrencisi olduğunuzda iş bankası(maximum genç), onun dışında enpara, ziraat ve garanti önerebilirim. Dördünü de severek kullanıyorum. İş bankası yüksek limitli kredi kartı vermesiyle, bol maxipuan kampanyaları ve faizsiz taksit imkanlarıyla güzel, enpara masrafsız olmasıyla güzel. Garantinin de bonus kampanyaları zaman zaman güzel oluyor. Ziraatin pek bir artısı yok ban göre :)

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
Bunu geçtiğimiz gün itibarıyla sonlandırdılar sanırım. Yani artık ıslak imzasız online hesap açma dönemi başladı. Reklamda aynen böyle dedi çünkü.

Üniversite öğrencisi olduğunuzda iş bankası(maximum genç), onun dışında enpara, ziraat ve garanti önerebilirim. Dördünü de severek kullanıyorum. İş bankası yüksek limitli kredi kartı vermesiyle, bol maxipuan kampanyaları ve faizsiz taksit imkanlarıyla güzel, enpara masrafsız olmasıyla güzel. Garantinin de bonus kampanyaları zaman zaman güzel oluyor. Ziraatin pek bir artısı yok ban göre :)
bi kaç yazı okudum internette enparada paranızı tutmayın gelecekte yararınıza olması için iş bank/akbank gibi banklarda tutun diyorlar katılıyor musunuz

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
bi kaç yazı okudum internette enparada paranızı tutmayın gelecekte yararınıza olması için iş bank/akbank gibi banklarda tutun diyorlar katılıyor musunuz
Sanmıyorum şahsen hiç duymadım. Enpara zaten QNB Finansbank'a ait. Bu sebeple kolay kolay sıkıntı çıkacağını sanmam. Ha derseniz ki senin paranın çoğunluğu hangi bankada duruyor diye, paramın büyük çoğunluğu ziraat bankasında duruyor. İş bankasını kredi kartıyla alışveriş ve hisse senedi yatırımı için kullanıyorum daha çok.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
Sanmıyorum şahsen hiç duymadım. Enpara zaten QNB Finansbank'a ait. Bu sebeple kolay kolay sıkıntı çıkacağını sanmam. Ha derseniz ki senin paranın çoğunluğu hangi bankada duruyor diye, paramın büyük çoğunluğu ziraat bankasında duruyor. İş bankasını kredi kartıyla alışveriş ve hisse senedi yatırımı için kullanıyorum daha çok.
verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim ..büyük ihtimal iş bankası ve enparada aynı anda hesap açarım

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Enparanın tek avantajı masrafsız olması. Şahsen ben sürekli para transferi yaptığım için kullanıyorum. Yoksa bir numarası yok. Rica ederim. Kolay gelsin :) Şu yeni çıkan "Temassız hesap açma" olayını bir araştırmanızı öneririm. Şubeye gitmenize gerek kalmadan kolayca açarsınız diye biliyorum artık.

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
online alabilirsin fakat düzenli gelirin olmadığı için fazla harcama yapma

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Paparanın cashback uygulaması olan yerlerde (youtube, spotify gibi) papara kullanmaya devam etmenizi öneririm. Şahsen öyle yapıyorum.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
Paparanın cashback uygulaması olan yerlerde (youtube, spotify gibi) papara kullanmaya devam etmenizi öneririm. Şahsen öyle yapıyorum.
evet ama enpara kullanırsam orda da var diye biliyorum reklamlarında gösteriyordu lakin sırf metal kart alabilmek için kullanmaya devam edeceğim metal kart kırmızı çizgim keşke koşullarını söyleseler metal kartı alabilmenin

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
enpara kullanırsam orda da var diye biliyorum
Maalesef şartları var. Aynen metni yazıyorum, "Kampanyadan yararlanmak için en az 2 fatura ödeme talimatınızın olması ve Enpara.com Kredi Kartı ekstre borcunuzun en az 1500tl olması yeterli" Ve ben enparadan kredi kartı alamadım öğrenci belgemle, ne zaman ki iş bankası ve garanti bana kredi kartı verdiler ve kredi notum oluştu, o zaman enpara bana kart vermeyi teklif etti. Bu sebeple bu tarz cashback olayları için şuan en iyisi papara. Koşulu yok çünkü.