Babam bana hiçbir şey almıyor.

Bu konuyu okuyanlar

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Bu arada tablet tavsiyeniz var mi

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Tablet lazım ne alabilirim düşük butce

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
1 aydır başka mecralardaydım. Diğer arkadaşların yorumlarını okumadan cevap veriyorum. Babanız sizinle ilgilenmiyorsa babalık görevini yapmıyor demektir. Bunun yanı sıra babanız cimri de olabilir. Aşırı cimrilik aileyi varlık içinde sefalete sürükler. Tutumlu olmak ayrı cimrilik ayrı. Ama olayı bilmiyorum. Tek ağızdan da dinlemek iyi değildir. Babanız belki de parayı yanlış işlere harcamanızdan korkuyordur. Ondan dolayıda vermiyor olabilir. Çünkü bazı babalar vardır ki evladı okusun diye onu para ile şımartmaz. Kumar meselesine gelince bana kalırsa yanlış ama saygıda duyarım. Kaldı ki rağbet var bu işe ve sen de değerlendirmek istemişsin. Yani dostum eğer gerçekten bir ihtiyacın varsa annene danış. Baban sana para vermiyorsa annen aracı olsun. Ya da ailecek babanıza bildirin. İhtiyacını söyle. Ağlamayan bebeğe süt vermezler. Dünyanın kanunu bu

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Bazı babalar öyle olabilir. Geometri öğretmenimiz bir anısında kendi isteği ile 7. sınıfın 2. döneminden beri babasından para istemediğini anlatmıştı.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Daha sonra bir şeyde başarılı olduğunda babası benim sayemde buralara geldin gibisinden şeyler söylemesin diyeymiş. Biraz ilginç geldi bana ama.
Bana da ilginç geldi. Şimdi benim evladım başarılı olsa iftihar duyarım. Ne ilginç aileler varmış arkadaş

emirbayrak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kardeşim üzülerek söylüyorum bizede babamız veya kimse birşey almadı okul bittikten sonra çalışarak istediğimiz herşeyi özgürce hesap vermeyerek almanın hazzı hiç birşeyde yok :)

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Beyler galiba babam benle dalga geçiyor. Eski kendi aldigim bilgisayarım bozulmuştu. Bilgisayar istedim. 2 aydır söyleyip duruyorum. Dün akşam getirmiş pentium 4 3.0ghz 80gb HDDli 64gb ekran kartlı DDR1 bir şey getirmiş. Ben bununla oyun oynamayı bırak ebaya bile giremem dedim. O da bilgisayar istedin aldım nankör evlat diyor. Sizce ne yapmalıyım.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Beyler galiba babam benle dalga geçiyor. Eski kendi aldigim bilgisayarım bozulmuştu. Bilgisayar istedim. 2 aydır söyleyip duruyorum. Dün akşam getirmiş pentium 4 3.0ghz 80gb HDDli 64gb ekran kartlı DDR1 bir şey getirmiş. Ben bununla oyun oynamayı bırak ebaya bile giremem dedim. O da bilgisayar istedin aldım nankör evlat diyor. Sizce ne yapmalıyım.
Benim pc de öyle. Ebaya girersin.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Burada babayı savunmak saçma. Kendisine her şeyi alırken oğluna hiçbir şey almayan bir baba kabul edilemez. Benim babamda bu duruma yakın aslında fakat para istediğim zaman özellikle eğitimle ilgiliyse veriyor.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,427
Nefret ediyorum böyle konulardan neymiş babası bir lira veriyomuş ben babamın yüzüne bakıp bi kere baba diyemedim fırsatım olmadı bi kere elini öpemedim işten gelince hoş geldin diyemedim siz yaşıyor diye sevineceğinize buraya gelip konu açıyorsunuz.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Nefret ediyorum böyle konulardan neymiş babası bir lira veriyomuş ben babamın yüzüne bakıp bi kere baba diyemedim fırsatım olmadı bi kere elini öpemedim işten gelince hoş geldin diyemedim siz yaşıyor diye sevineceğinize buraya gelip konu açıyorsunuz.
Adamın babası anlattığına göre var ile yok arasında bir durumda kendisi için. Neden sevinsin ki?

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,427
Adamın babası anlattığına göre var ile yok arasında bir durumda kendisi için. Neden sevinsin ki?
Evet ama o buraya konu açtı ne değişti açmasına ne gerek vardı büyük ihtimal kimseye ihtiyaç duymasın diye bu kadar kötü davranmış belkide gerçekten kötü biridir

Reaksiyon puanı
646
Merhaba arkadaslar. Sorunum başlıkta yazdığı gibi babamın bana hiçbir şey almaması ve bana hiç para vermemesi. İlkokulda günde 1 lira falan verirdi, ortaokula geçtim. Hiç para vermedi ne okul kıyafeti aldı ne kırtasiye aldı ne ayakkabı aldı ne kitap ne yemek parası verdi. Ben de nereden para bulabilirim diye araştırırken okulda kumar oynatmaya ve telefon alıp satmaya başladım. 4 sene bu şekilde kendi kendime her şeyimi aldım kenara yüklü miktarda para koydum. Simdi liseye geçtim kitap parası istedim kaale bile almadı. Kıyafet alayım dedim para istedim ne yapacaksin kıyafetin var diyor. Kendi gardırobu marka kıyafetlerle dolu ama benim 2 pantolon 2 tişört 1 gömleğim var. Maddi durumu kötü de degil. Hem müdür yardimcisi hem de esnaf. Ne yapmalıyım bu adamdan nasıl para alabilirim.
böyle direnmeye devam etmelisin yakında bitecek

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,611
Babani tehtid et. Memurluk yaparken esnaflik yapiyorsun sikayet etmemem icin belirttigim noktaya istedigim parayi koyacaksin de ?????
bu mantıklı alsında memur olan birinin başka bir şekilde para kazanması yasal değil :D tabikide işin goygoy kısmı babanın karşısına geçip konuşmayı dene bence

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Ne duyar kastın şimdi boş yere? Sevilecek baba var sevilmeyecek baba var gereksiz benim babam olmadı olayına gerek yok.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Boş yere değil.
Dostum adamın babası lüks giyinmesine rağmen oğluna kitap parası bile vermeyen cimri birisi. Ben olsam ben de öyle bir babayı sevmem milletin kimi sevip sevmeyeceğine karışmayı ne kadar çok seviyorsunuz. Adam buraya derdini anlatmış yok baban haklı falan diyorsunuz mental anlamda adama çok yardımcı oldunuz gerçekten.

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,015
monıtor alcaktım babam monıtor getırmıs ama all ın one cıkmıstı sevınmıstım 6 gb ram i5 650 4.10 ghz 2 gb amd hd 5570 640 gb hdd

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Dostum adamın babası lüks giyinmesine rağmen oğluna kitap parası bile vermeyen cimri birisi. Ben olsam ben de öyle bir babayı sevmem milletin kimi sevip sevmeyeceğine karışmayı ne kadar çok seviyorsunuz. Adam buraya derdini anlatmış yok baban haklı falan diyorsunuz mental anlamda adama çok yardımcı oldunuz gerçekten.
Konuyu okumadınız galiba.
Sizin alıntı yapıp duyar kastın dediğiniz kişiye siz karışmışsınız dikkat ederseniz.

Reaksiyon puanı
8,022
Yeni nesil istiyor ki, babam ne istersem yapsın, hiç neden diye sormasın. Eskiden bir şey isterken biz babamızdan çekinirdik yeni nesil direkt olarak hayır cevabı aldığında foruma doluyor.