Babam bana hiçbir şey almıyor.

Bu konuyu okuyanlar

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Ortacagdan kalma bir inanc sisteminin ogretileri arasinda yer almadigi icin calmadigini ima eden biri , ahlak anlayisi 1500 yillik doktrinler tarafindan sekillendirilmis insanlarin her turlu kotulukle arasinda cok ince bir cizgi olmali
Dediginden tam olarak bir şey anlamadım. Lütfen kısa ve öz ne demek istediğini söylersen sevinirim. :)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Haram diye bir sey yoktur, ahlaki olcutunuz ortadogu inanc sistemini temel aliyorsa tumuyle carpik bir ahlak anlayisidir, ahlaki degerleriniz evrensel ahlak degerlerini referans almalidir,
Türkiye bir müslüman ülke onu söylemeden geçmeyeyim, ülkenin büyük kısmı ben de dahil olmak üzere Müslümanlar var ve çoğun insanlar kumarın haram olduğunu bilmekte. Burada İslam'ın dediği olur. Yani söylediğin şey ahlakla alakası yok, kumarın haksız kazançla kazanılması sebebiyle İslam'da haram. Bu arada şunu merak etmekteyim, bu düşünceni neye dayanarak söyledin?

@|Ⓢєччαh| @bilexsamet

Son düzenleme:

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
Türkiye bir müslüman ülke onu söylemeden geçmeyeyim, ülkenin büyük kısmı ben de dahil olmak üzere Müslümanlar var ve çoğun insanlar kumarın haram olduğunu bilmekte. Burada İslam'ın dediği olur. Yani söylediğin şey ahlakla alakası yok, kumarın haksız kazançla kazanılması sebebiyle İslam'da haram. Bu arada şunu merak etmekteyim, bu düşünceni neye dayanarak söyledin?
Afganistan collerinde yasadigina inandirilmis bir bedevinin "burada islamin dedigi olur" seklinde bir onermede bulunmsidir, burasi hala ataturkun kurdugu laik, demokratik bir cumhuriyettir, islami hukumler burada gecerli degildir,

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Nereden para bulabilirim sorusuna bulduğun ilk cevap kumarsa babanın olmanı istediği kıvama gelmemişsin demektir.

İlkokuldan beri çalışan biri olarak söyledim.
İlk cevap ticaret oldu. Ama ticareti okulda yapınca kantin yönetimi tarafindan okula şikayet edilip uzaklaştırma alınca bu ise yöneldim.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
İlk cevap ticaret oldu. Ama ticareti okulda yapınca kantin yönetimi tarafindan okula şikayet edilip uzaklaştırma alınca bu ise yöneldim.
Kantin mutlu en azından :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi hatırladım, biz ilkokulda bakkaldan kart alıp sayısının son hanesine bakarak kart oyunu oynuyorduk kazanan kaybedenin harcadığı kartları alıyordu. 60 lira, 600 kart.. Aga be..

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Biz şöyle yapıyoruz. İlk önce kumar oynatmak istediğimiz sınıfa bedava clash Royal kartı dağıtıyoruz. Sonra 3 adamım var. Bunlar hileli destelerle bütün kartları ele geçiriyorlar. Ondan sonra kartları parayla satıp kendi aralarında oynatıp kart satıyoruz. Genelde kartlar sınıfta belli kişilerde birikir. Onları hileli destelerle soyup soğana çevirip kartları tekrar defalarca satıyoruz. Borc verirken ise borç karşılığı telefonunu aliyorum borcu zamanında odeyemezse telefona el koyuyorum. Kumardan günde 60 70 lira kazaniyorum. 5 er lira adamlarima bolusuyorum. Sistem bu.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Biz şöyle yapıyoruz. İlk önce kumar oynatmak istediğimiz sınıfa bedava clash Royal kartı dağıtıyoruz. Sonra 3 adamım var. Bunlar hileli destelerle bütün kartları ele geçiriyorlar. Ondan sonra kartları parayla satıp kendi aralarında oynatıp kart satıyoruz. Genelde kartlar sınıfta belli kişilerde birikir. Onları hileli destelerle soyup soğana çevirip kartları tekrar defalarca satıyoruz. Borc verirken ise borç karşılığı telefonunu aliyorum borcu zamanında odeyemezse telefona el koyuyorum. Kumardan günde 60 70 lira kazaniyorum. 5 er lira adamlarima bolusuyorum. Sistem bu.
Ben onun online halini yapmayı planlıyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Adamları sisteme oturtmuşsun resmen. Desteği artır Mafya babasına kadar yolun var.

İçindeki işığı görüyorum.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Susuz kalsan dusunulebilir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belki de senin oz baban degildir ve bunu biliyordur, ve belki henuz senin bir cop konteynirinda bulunup evlat edinildigini ogrenmen icin erken oldugunu dusunuyordur,
Ne bu fantezi seninle evlenecek kişi ye Allah rahmet eylesin

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Kendi kendini geçindirmene hayran kaldım. Tabi artık daha iyi şekilde yap bunu çocukken bile yapmadıysa baban bu saatten sonra hiç yapmaz bence sen kendini en iyi şekilde geliştirmeye bak :D

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Allah sen oyle istiyorsun diye rahmet eyler mi? Allah ne yapacagini sana mi soracak? Ya da sen diledin diye ilahi planlarini ya da levhi mahfuzu mu degistirmesini bekliyorsun?

Tanim; bos bir dilektir
İstekte bulunuyor sadece. Sen nasıl müslümansın? Bunu bile mi bilmiyorsun?

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
Müslüman'ı küfür sanacak kadar küçük bir yaşta olduğun için sana birşey demeyeceğim.
Peki tesekkur ederim, 3,5 yasimdayim, buyumek icin sabirsizlaniyorum, kendi telefonum olacak, sevgilim olacak, kendi hikayemi yazacagim, 2yil icinde bagimsizligimi ilan edip ayri bir eve cikacagim,

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Peki tesekkur ederim, 3,5 yasimdayim, buyumek icin sabirsizlaniyorum, kendi telefonum olacak, sevgilim olacak, kendi hikayemi yazacagim, 2yil icinde bagimsizligimi ilan edip ayri bir eve cikacagim,
Önemli değil.
-TKKAIEK, Üyecik, 5