Babam bana hiçbir şey almıyor.

ömerim55

Doçent
Merhaba arkadaslar. Sorunum başlıkta yazdığı gibi babamın bana hiçbir şey almaması ve bana hiç para vermemesi. İlkokulda günde 1 lira falan verirdi, ortaokula geçtim. Hiç para vermedi ne okul kıyafeti aldı ne kırtasiye aldı ne ayakkabı aldı ne kitap ne yemek parası verdi. Ben de nereden para bulabilirim diye araştırırken okulda kumar oynatmaya ve telefon alıp satmaya başladım. 4 sene bu şekilde kendi kendime her şeyimi aldım kenara yüklü miktarda para koydum. Simdi liseye geçtim kitap parası istedim kaale bile almadı. Kıyafet alayım dedim para istedim ne yapacaksin kıyafetin var diyor. Kendi gardırobu marka kıyafetlerle dolu ama benim 2 pantolon 2 tişört 1 gömleğim var. Maddi durumu kötü de degil. Hem müdür yardimcisi hem de esnaf. Ne yapmalıyım bu adamdan nasıl para alabilirim.
 

ömerim55

Doçent
Vay be. Sen kasa oluyordun o zaman?
Çok dayak yedim ama. Şikayet ediyorlardi ailelerine. Yok telefonuma el koydu yok 50 lirami aldı. Borç falan veriyordum karşılığında telefonunu alıyordum borcu ödeyene kadar. Ödemezse telefona el koyuyordum. Ama tabi bu seferde her yaptığım işte bir bit yeniği arıyorlardı tabi.
 

_Zaur_

Dekan
Çok dayak yedim ama. Şikayet ediyorlardi ailelerine. Yok telefonuma el koydu yok 50 lirami aldı. Borç falan veriyordum karşılığında telefonunu alıyordum borcu ödeyene kadar. Ödemezse telefona el koyuyordum.
Adamım sen bir harikasın. Evraklarla borç verebilirsin birisine.

Yani Bir şeyini al evraklaştır ver borcu. Sonra gitsin seni mahkemeye versin yine sen kazanırsın.
 

ömerim55

Doçent
Şu anda kumar oynatmıyorum. Askerlere tuşlu telefon satiyorum ama piyasada artık cihaz kalmadı. O iş de yattı. Devlet de burs yatiriyordu oda 10 gün gecikti. Beş parasız dolaniyorum yapacak bir şey yok. Test kitabı alacaktım sadece matematik alabildim. Neyse... Ama üstte bir arkadaşın da dediği gibi biraz da kendi ayaklarimin üstünde durmayı öğretti.
 
Son düzenleyen moderatör:
Üst