Soru ATT nasıl olunur?

Bu konuyu okuyanlar

Quantum99

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Üniversite 4. sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda mesleğim ile alakalı bir firmada yarı zamanlı çalışıyorum. Bölümümden memnunum ancak, çoğu kişide olduğu gibi bende de hoşlandığım ve biraz özendiğim, ATT alanı dikkatimi çekmekte. Küçüklükten beri içimde olan bir istek. Fakat pekte tatmin edici cevaplar alamadım.
Ambulans şoförü olmak istiyorum, ehliyetim var ve aktif şekilde araç kullanıyorum. Nasıl ATT veya ambulans şoförü olabilirim? sorum bu. Yol göstermenize ihtiyacım var, çok araştırdım internette fakat çok karışık bilgiler. Şoför için gerekli psikoteknik, motor ve ilk yardım eğitimlerinden geçmenin yeterli olduğu ve gerekli belgeyi alabildiği belirtilmekte.
Ekstra bir bilgisi olan veya yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa ve yorum yaparsa sevinirim. Nasıl bir yol izlemeliyim, nereden başvuru yaparım veya eğitimi nereden alırım?

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
ATT'nin ataması az hocam. Bildiğim kadarıyla da 2 yıllık bölümünü okumanız gerekiyor.

humanlander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
ATT'nin ataması az hocam. Bildiğim kadarıyla da 2 yıllık bölümünü okumanız gerekiyor.
Üniversite 4. sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda mesleğim ile alakalı bir firmada yarı zamanlı çalışıyorum. Bölümümden memnunum ancak, çoğu kişide olduğu gibi bende de hoşlandığım ve biraz özendiğim, ATT alanı dikkatimi çekmekte. Küçüklükten beri içimde olan bir istek. Fakat pekte tatmin edici cevaplar alamadım.
Ambulans şoförü olmak istiyorum, ehliyetim var ve aktif şekilde araç kullanıyorum. Nasıl ATT veya ambulans şoförü olabilirim? sorum bu. Yol göstermenize ihtiyacım var, çok araştırdım internette fakat çok karışık bilgiler. Şoför için gerekli psikoteknik, motor ve ilk yardım eğitimlerinden geçmenin yeterli olduğu ve gerekli belgeyi alabildiği belirtilmekte.
Ekstra bir bilgisi olan veya yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa ve yorum yaparsa sevinirim. Nasıl bir yol izlemeliyim, nereden başvuru yaparım veya eğitimi nereden alırım?
Önlisans ilk ve acil yardım programını bitirmeniz gerekmekte fakat daha önce bir lisans dereceniz var ise önlisans kpss puanınız ile tercih veremezsiniz memurluk için. Özel ambulans şirketlerinde çalışabilirsiniz. daha fazla bilgi için kafanıza takılan soruları sormanız halinde cevap verebilirim.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Çok çok zor ataması olan bir bölüm. Asgari ücretin az üstü bir maaş alacaksınız zaten devlete atanamayacağınız için.

humanlander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Çok çok zor ataması olan bir bölüm. Asgari ücretin az üstü bir maaş alacaksınız zaten devlete atanamayacağınız için.
Zor değil kendine güvenen 95+ puan alıp atanabiliyor. Alımları da gayet iyi. Her alımda 1,5-2 bin kişi alım yapılıyor. Mezun sayısı fazla olduğundan dolayı zor gibi lanse ediiliyor. Lisans okuyna bir kişinin önlisans kpss de zorlanacağını hiç sanmıyorum.

humanlander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
95+ puan az mı acaba?

Kaç kişi üzerinden 1.5-2 bin kişi alımı oluyor?
Şuanda eğitim kurumu değil de ticarethane olarak işletilen özel üniversiteler sayesinde yaklaşık 1-1,2 milyon mezunu olan bir bölüm olduğu söyleniyor. Bundan sebeple de atanmanın zor olduğu yazılmış fakat benim önlisans kpss den 95+ al dememe bakmayın. Fakat lisans derecesiyle ilgili olan uyarımı unutmayın. Doğru tercih ile 85-90 arası bir puan ile atanabilirsiniz. Çalışma koşulları zor olan bir meslek. Sağlık sektörü genel olarak dışarıdan basit görünmekte bu sizi yanıltmasın.

yucelxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
4 yıllık üni bitince att okumanız çöpe gidecek çünkü lisans mezunları önlisans sınavına giremez att önlisans maalesef