Atatürk Tanrı değildir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Hak ve Eşitlikler Partisi Genel Başkanı Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, 'Atatürk Tanrı değildir' diyen Altan Tan'ı canlı yayında dilini yakmakla tehdit etti.

Hak ve Eşitlikler Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu Habertürk'te Yiğit Bulut'un hazırlayıp sunduğu Basın Kulübü programına katılan konuklara adeta şok yaşattı.
Emekli asker Osman Pamukoğlu, Gazeteci Yazarlar Ayşe Böhürler, Can Ataklı ve Altan Tan'ın katıldığı Basın Kulübü programında Atatürk için 'tanrı değildir, dokunulmaz değildir' diyen Altan Tan'ı dilini yakmakla tehdit etti.
Bu tehdit karşısında 'Benim dilimi yakmaya hiçbirinizin gücü yetmez' diyen Altan Tan'la önce Pamukoğlu sonra da Can Ataklı sert bir tartışmanın içine girdi. Tartışmayı sonlandıramayan Yiğit Bulut yayına ara vermek zorunda kaldı.
BÖHÜRLERE 'BAŞINDAKİ NE?' DİYE SORDU
Aynı programda ilginç türban-başörtüsü tartışması da yaşandı. Osman Pamukoğlu, Ayşe Böhürler'in 'Benim başımdaki nedir, türban mıdır başörtüsü müdür?' sorusuna 'hiçbirisi değildir' deyince Böhürler 'o zaman benim başımdaki türbaştır' deyince stüdyoda bir anda kahkalar yükseldi.
Osman Pamukoğlu, Ak Parti'nin türbanla işi batırdığını iddia ederken başörtüsüne kendilerinin de geçit vermeyeceğinin altını çizdi.

kaynak

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
Atatürk
daha kimbilir kimlerin kalemine malzeme olacak kimler yüksekmek için reklam için onu basamak yapacaklar
ölen kişinin kıyameti kopmuştur artık hesabı rabbiyledir şeytan dahi ondan elini ayağını çeker
bunlar şeytandan da öte şeytanın kıyamette şeriinden allah[cc]a sığındıkları kimseler
beyler o haber de geçenler ne kadar ayıpsa burada tartışmaya açmak o derece sakıncalıdır
Atatürkle ilgili konular kanun çerçevesinde değerlendirilir dikkatinizi çekerim

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yani demokrasik olarak bakarsak, herşey tartışılabilme.
Dogma değil sonuçta Mustafa Kemal'de.

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Helal olsun Osman PAMUKOĞLU. Senin gibi evlatlar daha çok ülkemizde.

İnşallah bizi bölmek isteyenleri sen ve senin gibilerle beraber yok edeceğiz. Bu kalleşin lafını yanına bırakmadın helal olsun sana

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Parti adını HAK ve ÖZGÜRLÜK koyacaksın.
Başörtüsüne hayır diyeceksin.
Birde utanmadan milletin önüne çıkıp oy isteyeceksin.
Bu Millet sana verirde ne verir onu bilmem.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Helal olsun osman osman paşa'ya vermiş ağzının payını...

vestanbul

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
bu herif muhtar bile olamaz. iki soru sordular dut yemiş bülbül gibi sustu. sıkışınca ATATÜRK.

chemical

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Helal olsun Osman PAMUKOĞLU. Senin gibi evlatlar daha çok ülkemizde.

İnşallah bizi bölmek isteyenleri sen ve senin gibilerle beraber yok edeceğiz. Bu kalleşin lafını yanına bırakmadın helal olsun sana

Helal olsun osman paşa'ya...

Ne demek şimdi. Siz Atatürk Tanrı mıdır demek istiyorsunuz....:unsure: Tabiki tartışılmalıdır Atatürkün yaptıkları.Allahın varolup olmadığı tartışılıyosa neden tartışılmasın Atatürkün yaptıkları..Demokrasinin gereği budur..

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Osman paşa başlamadan bitti bu kelimeden sonra :)

tasci_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı arkadaşlara hayret ediyorum adamın konşmasını dinledinizmi donanımsız biri bide karşısındaki emrinde asker sanıyo herhalde emekli paşa efendi dilini yakarım seviyesizce kendi düşüncesini benimsemeyeni yakacak herhalde tahamülsüz biri sadece askerliği üzerinden prim yapmaya çalışıyo efsane paşamız konşmlarını dinledikçe iğrendiriyo kendinden:thumbdown::thumbdown:

helal olsun anti akp anti başörtüsü..

anti başörtüsü diyosun islamın emrine karşı anti olmak herhalde müslüman değilsinz.

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32

Tebrik ediyorum bence en güzel cevap bu!

yavuzd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben izledim programı pratik zeka sıfır olan bir insan soru soruluyor kimse atatürke laf edemez diyor sıkışınca atatürk bunun gibilere ver emekli maaşını otursun lojmanında

aliservi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17

sen önce bir partinin adını öğren iki programı adam gibi izleyin öyle konusun komutan Atatürkle kıyaslama yapıp atatürk kim oluyor sorusu üzerine bu sözlerin üzerine dilini yakar dedi ya böyle bir serefsizlik böyle bir olay varmı bu elden gitmiş vatanın kurucusuna Atatürk kimde onu eleştirmicez diyor manevi degerlermiz konusa konusa bu hale geldik

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Ne demek şimdi. Siz Atatürk Tanrı mıdır demek istiyorsunuz....:unsure: Tabiki tartışılmalıdır Atatürkün yaptıkları.Allahın varolup olmadığı tartışılıyosa neden tartışılmasın Atatürkün yaptıkları..Demokrasinin gereği budur..

Atatürk elbette tanrı değildir. Biri Atatürk tanrıdır diye bir şey mi dediki bu altan mıdır nedir o herif böyle bir tartışma çıkarıyor. Bu sözleriyle Atatürk'ü alaya aldığını gösteriyor. Osman Pamukoğlu'da buna güze bir cevap veriyor: Senin dilini yakarım..

aliservi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
yazık yazık bu tarz seyleri saptırıyorlar atatürke tanrı mı dedi herif ya atatürkü baskası ile kıyaslamayın sen boyle lakayıt bü elden gitmiş vatanın kurucusuna böyle konusursan atatürk dilini yakar dedi az bile dedi ben olsam kafasını keser eline veririm

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
can ataklının "Atatürk tanrı değil" derken ne amaçla söylediğini bildiği için Osman Pamukoğlu sertcevap verdi..
o günkü programın sadece bu kısmına takılmamak gerek..
diğer konularda güzel düşünceleri var Osman Pamukoğlunun..

Bazı konularda sert konuşması kısmına gelirsek , kendisine birebir sorma imkanım oldu.Niye bu kadat sert söylemleriniz var diye.
benim yaşadıklarımı sende yaşasaydın beni anlardın dedi.
Sert görünsede oturup rahatlıkla konuşabilinecek birisi.
mecliste okadar gereksiz insan varken kendisini meclisde görmek isterim :)

chemical

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Atatürk elbette tanrı değildir. Biri Atatürk tanrıdır diye bir şey mi dediki bu altan mıdır nedir o herif böyle bir tartışma çıkarıyor. Bu sözleriyle Atatürk'ü alaya aldığını gösteriyor. Osman Pamukoğlu'da buna güze bir cevap veriyor: Senin dilini yakarım..

Yanlış anlattım kendimi heralde. Ben Atatürk Tanrımıdır kısmında değilim. Onu herkes biliyor. Ben neden tartışamıyosunda senin dilini yakarım diyorsun. Madem biri böyle bir edepsizlik yapıp böyle bir konu açıyor, karşısındakine de onu susturmak düşer. Yakıp yıkmak değil.. Siyasetçi öncelikle sabırlı olmalıdır. Bu adam karşısındakini Asker sanıyor. Yakarım yıkarım la çözülmez bu ülkenin var olan sorunları...

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Paşa karşısında acemiliğini çeken asker var zannediyor. :D

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Hak ve Eşitlikler Partisi Genel Başkanı Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, 'Atatürk Tanrı değildir' diyen Altan Tan'ı canlı yayında dilini yakmakla tehdit etti.

Hak ve Eşitlikler Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu Habertürk'te Yiğit Bulut'un hazırlayıp sunduğu Basın Kulübü programına katılan konuklara adeta şok yaşattı.
Emekli asker Osman Pamukoğlu, Gazeteci Yazarlar Ayşe Böhürler, Can Ataklı ve Altan Tan'ın katıldığı Basın Kulübü programında Atatürk için 'tanrı değildir, dokunulmaz değildir' diyen Altan Tan'ı dilini yakmakla tehdit etti.
Bu tehdit karşısında 'Benim dilimi yakmaya hiçbirinizin gücü yetmez' diyen Altan Tan'la önce Pamukoğlu sonra da Can Ataklı sert bir tartışmanın içine girdi. Tartışmayı sonlandıramayan Yiğit Bulut yayına ara vermek zorunda kaldı.
BÖHÜRLERE 'BAŞINDAKİ NE?' DİYE SORDU
Aynı programda ilginç türban-başörtüsü tartışması da yaşandı. Osman Pamukoğlu, Ayşe Böhürler'in 'Benim başımdaki nedir, türban mıdır başörtüsü müdür?' sorusuna 'hiçbirisi değildir' deyince Böhürler 'o zaman benim başımdaki türbaştır' deyince stüdyoda bir anda kahkalar yükseldi.
Osman Pamukoğlu, Ak Parti'nin türbanla işi batırdığını iddia ederken başörtüsüne kendilerinin de geçit vermeyeceğinin altını çizdi.

kaynak

Bazı arkadaşlara hayret ediyorum adamın konşmasını dinledinizmi donanımsız biri bide karşısındaki emrinde asker sanıyo herhalde emekli paşa efendi dilini yakarım seviyesizce kendi düşüncesini benimsemeyeni yakacak herhalde tahamülsüz biri sadece askerliği üzerinden prim yapmaya çalışıyo efsane paşamız konşmlarını dinledikçe iğrendiriyo kendinden:thumbdown::thumbdown:

anti başörtüsü diyosun islamın emrine karşı anti olmak herhalde müslüman değilsinz.

Tebrik ediyorum bence en güzel cevap bu!

Yanlış bilenlere/söyleyenlere doğrusu Hak ve Eşitlik Partisi.

Burada yorumlayanlar sadece okuduklarını yorumladıklarını sanıyorum. Programı izleyip yorumlayan korkarım yok.

Osman Pamukoğlu orada tamamen haklı. Internetten aratın izleyin programın tamamını.

Osman Pamukoğlu orada dilini yakarım demedi. "Atatürk'ü yargılamaya ne senin ne de benim kapasitem yetmez. Atatürk senin dilini yakar." dedi.

Bu arada Atatürk Tanrı lafını nerden nasıl uydurdunuz anlayamadım.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Programı tamamen izledim ve bu adamın hayatta iktidar olamayacağı kanısına vardım Çok sallıyor çook vaad veriyor sanki baştaki adam bilmiyor bunları yapmayı başta türban olayında kaybettin hem askerlikten gelme adamsın senin emrinde kaç tane türbanlı ananın çocuğu şehit oldu öyleyse alma onlarıda askere neden alıyorsunki ? Yok şunu yapıcaz Türk ekonomisini canlandırıcaz Yalandan kim ölmüş Siyasetçi gibi diil sokak kabadayısı gibi konuşuyor Boş iş boş laf değil bize çok iş Çok para lazım...

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
Osman pamukoglu gereken cevap vermıstır oradakı kadını ve o gereksız konusan can altan mıdır nedır kısılerı sevmıyorum

chemical

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Yanlış bilenlere/söyleyenlere doğrusu Hak ve Eşitlik Partisi.

Burada yorumlayanlar sadece okuduklarını yorumladıklarını sanıyorum. Programı izleyip yorumlayan korkarım yok.

Osman Pamukoğlu orada tamamen haklı. Internetten aratın izleyin programın tamamını.

Osman Pamukoğlu orada dilini yakarım demedi. "Atatürk'ü yargılamaya ne senin ne de benim kapasitem yetmez. Atatürk senin dilini yakar." dedi.

Bu arada Atatürk Tanrı lafını nerden nasıl uydurdunuz anlayamadım.

Bende izliyorum gerçekte ne demiş diye. Youtube da yaklaşık 17 partlık videosu var. 12. parttayım bakalım nerde demiş..

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Evet izlediyseniz Pamukoğlu'na hak vereceksiniz.

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10

başörtüsü İslamın emri midir?

iyi düşünün.. bence kur'anı açıp okuyun ( nur suresi, 31. ayet ) -> Elmalılı Hamdi Yazır

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yanlış anlattım kendimi heralde. Ben Atatürk Tanrımıdır kısmında değilim. Onu herkes biliyor. Ben neden tartışamıyosunda senin dilini yakarım diyorsun. Madem biri böyle bir edepsizlik yapıp böyle bir konu açıyor, karşısındakine de onu susturmak düşer. Yakıp yıkmak değil.. Siyasetçi öncelikle sabırlı olmalıdır. Bu adam karşısındakini Asker sanıyor. Yakarım yıkarım la çözülmez bu ülkenin var olan sorunları...
Programı izlemediğiniz çok açık. Osman Pamukoğlu Kürt sorunu diye tabir edilen sorun hakkında ve iktidar olduğunda yapacaklarını da anlattı o programda. Bugünkü hükümet gibi analar ağlamasın, kan akmasın gibi soyut şeyler söylemedi. Birçok somut tedbirden bahsetti ve bunların hayata geçirilmesi durumunda bölge halkının birçok probleminin çözüleceğinden emin. Ayrıca unutmayın Kürt açılımı adı altında ne kadar sorunları gidermeye çalışırsanız çalışın terör bitmeyecek. Sadece terör örgütü PKK marjinalleştirilecek ve de yalnızlaştırılacak. Üstelik bu Kürt açılımının zamanlamasını da biraz sorgulamanız gerek. 2002 yılında iktidara gelmiş bir parti, terör sıfır noktasında ve bugüne kadar nerdeyse hiçbir önlem alınmadı, bölgeye yatırım yapılmadı. Yıl 2009 AKP hâla iktidarda ve bir anda kafasına Kürt açılımı yapmak esti. Veya 2011 yılında Amerika askerlerini Irak'tan çektiği için bölgedeki Kürtleri güvence altına almak istiyor. Bu nedenle de AKP'ye bunu dayattı. AKP de efendi hazretlerine kayıtsız şartsız itaat etmeye devam ediyor tabii ki de. :thumbdown:

chemical

Asistan
Reaksiyon puanı
5
http://www.youtube.com/watch?v=mJCLSyPyjtY&feature=channel

3:30 la 5:00 arasında geçiyor Atatürk ve Tanrı kelimeleri yanyana. Ve Osman Pamukoğlu Atatürkü tartışamazsınız kapasiteniz yok deyip Atatürk senin dilini yakar diyor. Ama belirtildiği gibi bir "ben dilini yakarım ifadesi yok. Tümevarımdan dilini yakarım çıkarmışlar sanırım...

chemical

Asistan
Reaksiyon puanı
5
başörtüsü İslamın emri midir?

iyi düşünün.. bence kur'anı açıp okuyun ( nur suresi, 31. ayet ) -> Elmalılı Hamdi Yazır

31.Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar. Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz."

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
31.Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar. Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz."
Ku'an ın arapçasında "örtü" diye geçmektedir, baş örtüsü gibi bir söylem yoktur.Bu nedenle bu kadar tartışmaya açık bir konudur.Ama kendini başı kapalı daha rahat hissedecekler kapatsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...