Asus Zenfone Zoom S mi yoksa Samsung Galaxy S 7 mi?

Hangisini Tercih Etmeliyim? ( PİL dikkate alınarak)

• Asus Zenfone Zoom S

Kullanılan: 1 6.3%
  • Samsung Galaxy S 7

Kullanılan: 15 93.8%

• Kullanılan toplam oy
    16

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
64
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2.5 senedir Note 3 cihazı kullanıyorum ve değiştirme kararı aldım. Almak istediğim cihazın bataryasının dev gibi olmasını istiyorum çünkü çok aktif ve her an şarj etme fırsatı bulamıyorum. Note 3 te 3200 mah batarya var ve bu benim 1 günümü çıkartamıyor. Şarjı çok hızlı gidiyor. Bir Powerbank aldım fakat taşımak istemiyorum. Telefonda zaten 2.5 saatte 0 dan 100 e geliyor. Bataryası çok uzun giden bir telefon almak istiyorum. Zenfone Zoom S in 5000 mah bataryası var ve bu gerçekten çok göz alıcı fakat Asus hakkında çok şikayet duydum. Zenfone 3 kullanan bir arkadaşım var ve cihaz çok şık. Hızlı ve hafif. Bir yanda da S 7 var. Asusu bırak S 7 al diyende var fakat aşağıda vermiş olduğum linkte Zoom S daha iyi gözüküyor.

Türkiye'de resmi kanallarda satılan tüm cep telefonları için pil testi. Batarya süresi incelemesi.

Gerek pili gerek çift kamerası olsun, Zoom S bana çok yakın geldi. SDN Youtube kanalından kutu açılışını izledim. UKT ile incelemeyi bekliyorum. En geç Kasıma kadar almış olurum telefonu fakat size de danışmak istedim. BÜtçem 2500 TL. Asus alırsam bir problem ya da can sıkıcı şeylerle karşılaşırmıyım? Samsung alırsam daha iyi karar vermiş olurum? Önceliğim PİL. Birde bu Zoom S optik zoom dışında ikincil kamerayla Iphone gibi Bokeh efekti yapabiliyormu ? Yardımlarınız için teşekkürler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7'nin kamerası daha iyi özellikle zoom s gündüz güneşli şartlarda gökyüzünü ışığa boğuyor.

İşlemci tarafında da S7 çok bariz daha önde zoom s'deki işlemci Samsung tarafında note 4 ayarında bir işlemci cihaz hızlı çalışıyor tabi ama S7 yanında işlemci gücü bir hiç
Basit antuu paunlari ile anlatmak gerekirse
Zoom S 65 bin
S7 135-140 bin
S8 ve iPhone 7 Plus 175-180 bin
iPad Pro'nun 2017 versiyonu A10X işlemcisi olan 220-230 bin.
Arada bariz işlemci farkı var.

Reaksiyon puanı
64
Kullanım süresi olarak günümü çıkartmakta rahat edeceğim cihaz Asus gibi duruyor. Öyle kamera işlemci olarak da pek bir eksiğim olacağını düşünmüyorum. Benim tek kafama takılan konu ise Asus beni pişman edermi? Asus pişmanlıktır gibi bir durum varsa S 7 yi tercih edeceğim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Asus pişmanlık değil ama o cihaz o fiyata pişmanlığın zirvesi.
--- Gönderi Güncellendi ---
Anlatamıyorum ama işlemci tarafında bariz daha kötü şimdi hatırladığım OIS tarafında daha kötü.
Kendiniz bilirsiniz tabi.

Reaksiyon puanı
64
Fiyatının ne zaman düşeceği hakkında bir fikriniz varmı ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Biraz araştırma yaptım ve işlemcinin pil süresi artsın diye az tüketen bir işlemci olduğu fakat fiyatı düştüğünde iyi bir cihaz olabileceği yazıyor. Şuanda kafamdaki tek soru bu cihazın fiyatı ne zaman düşer. 2000 TL bandına düşerse düşünmeden alabileceğim bir cihaz. Hepinize yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. İyi forumlar.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Tek kelimede s7 daha güzel bir telefon özellikle edge serisi çok şık duran bir telefon

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Pili abartiyorsan p2 al dicemde s7 var yanimda powerbank tasirim yinede s7 alirim

Zafer Aydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
dostum eger batarya bukadar öneliyse lenovo p2 düşünebilirsin. Mükemmel bir batarya performansı sunuyor ve kalan özellikleri ortalamanın biraz üstünde diyebiliriz. kamerası cok çok iyi degil lakin sırıtmıyor yani fena olmayan bi kamerası var. fiyatıda iyi ben 3 aya yakın süredir kullanıyorum. lakin hala android nougat almadı türkiyede bunuda söyleyeyim

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bütçeni zorlayabilirsen Samsung galaxy s7 edge tabiki arada dağlar kadar fark var

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2.5 senedir Note 3 cihazı kullanıyorum ve değiştirme kararı aldım. Almak istediğim cihazın bataryasının dev gibi olmasını istiyorum çünkü çok aktif ve her an şarj etme fırsatı bulamıyorum. Note 3 te 3200 mah batarya var ve bu benim 1 günümü çıkartamıyor. Şarjı çok hızlı gidiyor. Bir Powerbank aldım fakat taşımak istemiyorum. Telefonda zaten 2.5 saatte 0 dan 100 e geliyor. Bataryası çok uzun giden bir telefon almak istiyorum. Zenfone Zoom S in 5000 mah bataryası var ve bu gerçekten çok göz alıcı fakat Asus hakkında çok şikayet duydum. Zenfone 3 kullanan bir arkadaşım var ve cihaz çok şık. Hızlı ve hafif. Bir yanda da S 7 var. Asusu bırak S 7 al diyende var fakat aşağıda vermiş olduğum linkte Zoom S daha iyi gözüküyor.

Türkiye'de resmi kanallarda satılan tüm cep telefonları için pil testi. Batarya süresi incelemesi.

Gerek pili gerek çift kamerası olsun, Zoom S bana çok yakın geldi. SDN Youtube kanalından kutu açılışını izledim. UKT ile incelemeyi bekliyorum. En geç Kasıma kadar almış olurum telefonu fakat size de danışmak istedim. BÜtçem 2500 TL. Asus alırsam bir problem ya da can sıkıcı şeylerle karşılaşırmıyım? Samsung alırsam daha iyi karar vermiş olurum? Önceliğim PİL. Birde bu Zoom S optik zoom dışında ikincil kamerayla Iphone gibi Bokeh efekti yapabiliyormu ? Yardımlarınız için teşekkürler.
Sabaha Kadar S7

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
dostum eger batarya bukadar öneliyse lenovo p2 düşünebilirsin. Mükemmel bir batarya performansı sunuyor ve kalan özellikleri ortalamanın biraz üstünde diyebiliriz. kamerası cok çok iyi degil lakin sırıtmıyor yani fena olmayan bi kamerası var. fiyatıda iyi ben 3 aya yakın süredir kullanıyorum. lakin hala android nougat almadı türkiyede bunuda söyleyeyim
nougat almayacak internette resmi sitesinde belirtilmiş Turkiye almayacak.

Anıl Bozkurt

Asistan
Reaksiyon puanı
23

lenovo p2 hem düşük fiyat hem de batarya canavarı, şarj olma süresi de 1-1buçuk saat diye duydum. bakabilirsin illaha 2000 tl üstü telefon alacam demezsen :)

Reaksiyon puanı
64
Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Ailemle konuştum. S8 Plus batarya olarak ta , performans olarak ta çok iyi bir cihaz. Şuanda da fiyatı indirimde. Eğer 2 hafta sonraya kadar fiyatı böyle olursa onu alacağım.