Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

Asusizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bravo:thumbup:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

asus zenfone 6 dan bahsediyorsan ben en az 2 günde 50 çekim yaptım.süper!
140416zenfone501.jpg

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet İzmirli arkadaşım zen6.ekranı hd.video çekiminide hd sanıyordum.meğer full hd çekebilyormuş

OzereN89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba değerli arkadaşlar. bende bugün zenfone 5 ailesine katıldım. önceki kullandığım telefone göre çok çok iyi ve tatmin edici. yalnız klavye ile ilgili bi sorum olacak. mesela mesaj yazarken nümerik tuşlu yani eski sistem klavye varmı varsa nasıl yaparız bunu. teşekkürler

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayırlı olsun ozan akıllı bi tercih yaptın.
aramıza hoş geldin.
yalnız klavyede tam olarak ne yapmaya çalıştığını anlayamadım

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
merhaba değerli arkadaşlar. bende bugün zenfone 5 ailesine katıldım. önceki kullandığım telefone göre çok çok iyi ve tatmin edici. yalnız klavye ile ilgili bi sorum olacak. mesela mesaj yazarken nümerik tuşlu yani eski sistem klavye varmı varsa nasıl yaparız bunu. teşekkürler
İyi secim [emoji106]
hayırlı olsun ozan akıllı bi tercih yaptın.
aramıza hoş geldin.
yalnız klavyede tam olarak ne yapmaya çalıştığını anlayamadım
Sağ tarafı sayısal klavye istiyor galiba doğru anladıysam. Play store da vardır belki :D

Eren0704

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yarın gidip almayı düşünüyorum Zen 5 güncellemeyle,pille vs. sorunları var mı varsa da çok rahatsız edici mi ?

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Şimdi yeniden deneyecegim UL-ASUS_T00F-WW-2.20.40.8-user.zip
Bu hatalı olan.
_____
UL-ASUS_T00F-WW-2.20.40.9-user.zip
Bu da fix olan çökerten telefonu bunu birdaha deneyecegim olursa yazarim.

1 ay kadar oluyor yapalı. Güncellemeden memnunum ancak yeni gönderdikleri firmware hatalı, rehber hatası alıyorum sürekli facebook u rehberle senkronize edemiyorum, birini eklediğinde rehbere zenui durduruldu hatası geliyor. Fix verdiler ama telefonu çökertti allahtan formata gerek kalmadan son yüklü firmwaredan başlatma seçeneği koymuşlar ordan geri döndüm. Kitkattan memnunum asus firmwarelerinden memnun değilim :D

Arkadaşlar yarın gidip almayı düşünüyorum Zen 5 güncellemeyle,pille vs. sorunları var mı varsa da çok rahatsız edici mi ?
Sanırım yukarıda ki alıntılardan anlamışsındır tek sorunu ;) ama düzelir sıkıntı değil pek :D

FurkanColak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 haftadır ASUS Zenfone 6 kullanıyorum.

Telefonun tasarımı gerçekten harika, kaliteyi hissettiriyor. Zaten 2014 Red Dot tasarım ödülünü aldı. Büyük ekran sevenler için Zenfone 6, aksi takdirde Zenfone 5'i tavsiye ederim. Aralarında batarya dışında bi fark yok. Zenfone 6 3300 mAh, Zenfone 5 2150 mAh.

Ekranın 720p olması çok iyi olmuş. Ben 1080p taraftarı değilim. 720p ekran şarj kapasitesini belirgin miktarda değiştiriyor ama şarj kapasitesinden çok memnun değilim. Sanırım işlemciden kaynaklı.

Yurtdışındaki T00G modelinde Intel Atom Z2580 işlemci mevcut. Türkiye'deki Z002 modelinde Intel Atom Z2560. Z2580 2.0 Ghz, Z2560 1.6 Ghz hızında çalışan 2 gerçek, 2 sanal olmak üzere 4 çekirdekle çalışan işlemciler. Isınma sıkıntısı yok denecek kadar az.

İlgilenenler için söylüyorum; aldığımda AnTuTu puanı 19631'di. Şu an 22938. KitKat 4.4 sürümüne güncelledim.

Telefona aksesuar bulmak sıkıntı. Ama zaten 699-799 TL'lik telefonda bu performans olduktan sonra aksesuar da bulunamasın artık :)

Özellikle GloveTouch fonksiyonu çok hoşuma gitti. Soğuk kış günlerinde üşümeye son :)

Kendine has bir arayüz ile geliyor. Şöyle söyleyeyim; ilk kez bir telefonun orjinal launcherını kullanıyorum. Oldukça başarılı. Kilit ekranda What's Next, AccuWeather widgetları ve Kamera, Çağrı ve Mesajlaşma kısayolları mevcut. Estetik ile pratiğin birleşimi olmuş diyebilirim.

Karşılaştırma olarak Samsung'un phableti Galaxy Mega'yı gösterebilirim. Ekranı 6.3''. Performansları aynı denebilir. Asus Zenfone 6 799 TL, Samsung Galaxy Mega ~1400 TL.

Almayı aklından geçirenler tereddütsüz alabilirler. İyi günlerde kullanın :)

enes0306

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
performans olarak nasıl ram 1gb intel işlemci batarya?? ram az gibi sanki 2 olsaydı keşke

enes0306

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6 yla arasında kararsızdım da zatn bulunmuyor bide büyük kamera sadece lens lerle alakalı 8 miş 13 müş farkyapmaz

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
6 yla arasında kararsızdım da zatn bulunmuyor bide büyük kamera sadece lens lerle alakalı 8 miş 13 müş farkyapmaz
Aynen zf6 antutuda 20.000 civarı puan alıyor zf5 23000-24000 puan alıyor oda ekranla boyutuyla alakalı bi durum sanırım.

FurkanColak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AnTuTu'ya bu yüzden pek güvenmiyorum çok saçma sonuçlar çıkabiliyor. TAA'da Z5 27000 almıştı. Oysa her şeyi Z6 ile aynı. Ekran boyutu böyle bi fark yaratmaz.

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
AnTuTu'ya bu yüzden pek güvenmiyorum çok saçma sonuçlar çıkabiliyor. TAA'da Z5 27000 almıştı. Oysa her şeyi Z6 ile aynı. Ekran boyutu böyle bi fark yaratmaz.
Bende öyle düşünmüştüm ama kıyaslama yapan sitenin birinde denk gelmiştim ekran olayına.

FurkanColak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram 2 zaten gta san andreas oynuyorum ben kasmadan anla artık ;) mc4 ve fazlasıda var :)

GTA SA nasıl oynuyosun? Uyumluluk sorunu var şu an bende. Nereden indirdiysen link atabilir misin?

Bende öyle düşünmüştüm ama kıyaslama yapan sitenin birinde denk gelmiştim ekran olayına.

Ekran küçük olduğundan dolayı FPS değişebilir sadece. Bana mantıksız geldi. FPS önemli bi etken tabi ki ama 4000-5000 fark yaratması pek mümkün değil :D

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
GTA SA nasıl oynuyosun? Uyumluluk sorunu var şu an bende. Nereden indirdiysen link atabilir misin?

Valla htc desire 500 vardı bende onu kullanırken indirmiştim sitenin birinden, geçen gün bilgisayarda buldum deneyeyim dedim problem çıkmadı. Sildim şimdi 2.5 gb yer kaplıyordu sd karttan da açmıyor çözemedim neden ama :S Müzik arşivi dolu, 2000-2500 fotoğraf var zor yetiyor :D

FurkanColak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon iyi hoş da KitKat'a güncelledikten sonra root yapamıyorum. Benim için önemli bi eksiklik.

MertYurdakul

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefonun arka kapağı baya adi bir plastikmiş dün annem yere düşürdü telefonu halı üzerine gerçi halıdan ne zarar gelicekse kulaklık giriş yerinin ordaki plastik çatladı :clap:ve son olarak daha güncelleme yapmadım bir yerde okumuştum burdamı hatırlamıyorum servisi aramış biri telefona otomatikmi ne güncelleme geliyormuş kendiniz manuel güncelleme yapmayın demişler doğrumu acaba ?

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
an itibariyle kitkat 4.4.2 ye sorunsuz geçmiş bulunmaktayım

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar zenfone 5 en güncel sürümü nasıl telefona faydası varmı yoksa yapmamak dahamı iyi olur?