Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benden başka ota'dan güncelleme çekemiyen var mı? nerdeyse alalı 1 ay oldu bana bir kere bile otadan güncelleme gelmedi o sözünü ettiğiniz güncellemeleride alamadım. Bu konuda bi bilgisi olan var mı?
Güncellemeler bizede gelmiyor biz internetten firmware olarak indirip yüklüyoruz asus un sitesinden.

Mr.Awesome

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler Lolipop tarihi yayınlandı tebrikleri kabul ederim ilk benden duydunuz :)

170500lxnnnw7paw78rssp.jpg.thumb.jpg

Kaynak

erdem89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zenfone 5 ailesine bir süre önce katılmış bulunmaktayım.tek sıkıntım yoğun bir kullanım alışkanlığım olduğu için batarya yeterli gelmemekte

yukarıda belirtmiş olduğunuz 2.20.40.8 versiyonu sitesinden kaldırılmış
kendi destek sitesine upload edilene kadar beklemek gerekicek

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
zenfone 5 ailesine bir süre önce katılmış bulunmaktayım.tek sıkıntım yoğun bir kullanım alışkanlığım olduğu için batarya yeterli gelmemekte

yukarıda belirtmiş olduğunuz 2.20.40.8 versiyonu sitesinden kaldırılmış
kendi destek sitesine upload edilene kadar beklemek gerekicek
Asus un Fotadan her güncelleme indirilebiliyor. Desteğe gelmeyen güncellemeler var onları fotadan yapıyoruz.

hkunc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zenfon 6 aldım HATTI TAKTIM BENİM TELEFONDA KAPANDI ŞU AN SERVİS GÖNDERDİM 4.4 KİTKAT GÜNCELLEME AKŞAM YAPTIN DAHA COK KAPANMIYA BAŞLADI

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar telefon çarşamba günü elimde olacak bir aksilik olmazsa. Bende bu kulüpten sayılırım artık :)

Asus Zenfone 5 kırmızı renkli olanı sipariş etmiştim.

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefon çarşamba günü elimde olacak bir aksilik olmazsa. Bende bu kulüpten sayılırım artık :)

Asus Zenfone 5 kırmızı renkli olanı sipariş etmiştim.
Kırmızısı çok hoşuma gitti benim ama gold kullanıyorum. Flipcover kapak alırsam kırmızı alicam ama :D

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar sonradan tekno kask falan yaptırabiliyoruz mu? Hepsiburada'dan kaskosuz aldım çünkü, bütçem izin vermiyordu. 15 gün sonra kılıf, ekran koruyucu falan sipariş edeceğim o zaman kasko yaptırabilir miyim? Bir de teknosa'ya gidip yaptırabilir miyim?

Kırmızısı çok hoşuma gitti benim ama gold kullanıyorum. Flipcover kapak alırsam kırmızı alicam ama :D

Evet, bu yüzden gold yerine red tercih ettim. İşte ss:

ASUS_ZenFone5_Back_Cover.jpg

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sonradan tekno kask falan yaptırabiliyoruz mu? Hepsiburada'dan kaskosuz aldım çünkü, bütçem izin vermiyordu. 15 gün sonra kılıf, ekran koruyucu falan sipariş edeceğim o zaman kasko yaptırabilir miyim? Bir de teknosa'ya gidip yaptırabilir miyim?

Evet, bu yüzden gold yerine red tercih ettim. İşte ss:

ASUS_ZenFone5_Back_Cover.jpg
Malesef sadece tanışmadan alınan üründe geçerli teknokask. Bundan biraz daha kapalı olması lazım kırmızının ben tanışmada incelemiştim geçen hafta

MertYurdakul

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asus zenfone 6 siyah modelini almış bulunmaktayım.Öncellikle gördüklerimi yazmak istedim şuan android 4.3 sürümü yüklü daha güncelleme yapmadım ekran parlaklığı en az seviyede 5 dkda şarj %97 lere iniyor.Sonracığıma bazen hafif takılmalar oluyor sürüm ile alakalı sanırsam telefon hiç ısınmıyor bu arada ısınan tek yer var oda camerası bölümü.Şu şarj işine bakıyorum eğer düzelmezse geri iade edicem sormak istediğiniz birşey varsa cevaplayabilirim.

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Asus zenfone 6 siyah modelini almış bulunmaktayım.Öncellikle gördüklerimi yazmak istedim şuan android 4.3 sürümü yüklü daha güncelleme yapmadım ekran parlaklığı en az seviyede 5 dkda şarj %97 lere iniyor.Sonracığıma bazen hafif takılmalar oluyor sürüm ile alakalı sanırsam telefon hiç ısınmıyor bu arada ısınan tek yer var oda camerası bölümü.Şu şarj işine bakıyorum eğer düzelmezse geri iade edicem sormak istediğiniz birşey varsa cevaplayabilirim.
Piller sonradan açılıyor ya benim günde 6-7 saat gidiyordu şimdi 12 saat rahat gidiyor.

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bir şey daha soracağım; hepsiburada'dan aldığım Zenfone 5'i diyelim ki 3 gün denedim şarjını beğenmedim (farzedelim ki çok çabuk bitiyor), telefonun üzerindeki hiçbir naylonu sökmeden aynen kutusuna koyup göndersem iade alırlar mı?

Pilin sonradan forma girdiğini biliyorum, bir süre kullanmak lazım. Ben 1 hafta deneyeceğim, beğenmezsem öyle iade edeceğim. Özellikleri dolayısıyla beğeneceğimi düşünüyorum ancak iade ihtimalini kaçırmak istemiyorum. Aklımda Moto G'de vardı önceden ve hâlâ var, telefonu iyice görüp irdeledikten sonra tam kararımı vereceğim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bu telefonu kısa zaman içinde alacağım çok araştırdım ve bunda karar kıldım şimdi bu gorilla glass 3 ekranı kalitesiyle korunuyor aldıgım zaman ekrana jelatin çektirmelimiyim sizce dokunmatiğini falan etkiler diyolar ama ben şeffaf parlak ekran koruyucu film alacağım ?

ulutan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar bu telefonu kısa zaman içinde alacağım çok araştırdım ve bunda karar kıldım şimdi bu gorilla glass 3 ekranı kalitesiyle korunuyor aldıgım zaman ekrana jelatin çektirmelimiyim sizce dokunmatiğini falan etkiler diyolar ama ben şeffaf parlak ekran koruyucu film alacağım ?

Kılıf aldığımda yanında koruyucu vermişlerdi, her ihtimale karşı taktım her hangi bir sorun yaşamadım, problem yok yani.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:(:(Arkadaşlar zen fone 6 kullanıcısıyım telefon uygulama paylaş ile bluetooth ile gönderilen uygulamaları almıyor uygulama gönderilemiyor diyor neden acaba ?

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27

Gorilla Glass 3 cam olduğu doğrudur. Ama malesef çiziliyor :D Bizde gorillaya güvendik küçük kılcal çizikler görünce hemen film taktık.

Telefonu alır almaz, film takın veya taktırın. Dokunmatiğe olumsuz hiç bir etkisi yok. İsterseniz film takmadan önce ve film taktıktan sonra dokunmatiği test edin, fark olmadığını anlarsınız.

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Gorilla Glass 3 cam olduğu doğrudur. Ama malesef çiziliyor :D Bizde gorillaya güvendik küçük kılcal çizikler görünce hemen film taktık.

Telefonu alır almaz, film takın veya taktırın. Dokunmatiğe olumsuz hiç bir etkisi yok. İsterseniz film takmadan önce ve film taktıktan sonra dokunmatiği test edin, fark olmadığını anlarsınız.
Çizilmeler kullanımdan kaynaklı. Ben 1 hafta filmsiz kullandım sonra film taktim o 1 haftada çizilmemiş en sık kullandığım dönemdi zaten çözmeye çalışıyordum telefonu :D

yalan19m

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar,
3 aylık Araştırma Sonunda Büyük Bir Risk Değil Diyerek Asus ZenFone6 Aldım
1 Haftadır Kullanıyorum İlk İzlenimim Parasının Telefonu Fakat Çok Fazla Beklentiyle
Almak Hayal Kırıklığı Yaratabilir Diyerek Genel İzlenimimi Paylaşmak İsterim;
Çift Simkart Ve Batarya Uyumu
Öncelikle Beni Cezbeden Özelliği Çift Sim kart Özelliği Ve 3300 mah Baratyası Oldu
Hayal Kırıklığım Tam Bu Noktada Oldu Bazen Telefon Arama Yapmayabiliyor
İki Hatlada Denememe Rağmen Restart Etmeden Düzeltemiyebiliyorum (Tek Hat Kullanıcıları İçin Bu Tür Problem Çıkacağını Sanmıyorum)
Batarya Yoğun Kullanıma Yeterli Değil;
Ben İlk Kullanımda 4 Mail Kurdum Bluetooth Kulaklıkla 3G Açık Olarak Kullanımda Şarj 7 Saatin Sonunda Bitebiliyor iphone Bırakıp ZenFone6 Alırken Şarj Bağımlılığından Kurtulucam Ümidim Vardı Umduğum Gibi Olmadı
(2g Olarak Kullanılırsa Bu da Problem Olmaz Diye Düşünüyorum)
Genel Performansı İyi
Fotorafla Pek İşim Olmadığından Bu Önemli Değil Söylenecek Tek Şey Gece Cekimi Çok İyi.
Büyüklüğünü Problem Etmedim
3,5 ten 6 ya Geçiş Yapan Biri Olarak Ben Ekrandan Memlunum Kenarlardan İnceltildiği İçin Cepte Pek Rahatsız Etmiyor (Tabi Bu Kişisel Görüşüm)
Performans Olarak Clash Of Clans Tarzı Tarzı Oyunlar İçin Problem Yok Ama PS Emulatörde Hayal Kırıklığı Yaratır (PS Emulatörle Tekken3 Kurdum Oynanmayacak kadar Kastı Aynı Oyun Note3de Gayet Stabildi) Bende Oynamamaya Karar Verdim =)
Bunun Dışında Aklıma Gelen Birşey Yok Fakat Sorularınız Varsa Yanıtlayabilirim.
Özetle Çok Beklenti İle Alacak Arkadaşlar 800 Lira Segmentine Göre Değenlendirerek Yaklaşmaları Telefondan Soğumamaları İçin İyi Olacaktır.

MertYurdakul

Asistan
Reaksiyon puanı
0
test amaçlı 5dk full parlaklık ayarladım 10dkda otomatik sonra kapattım nette surf yaptım resim çektim vs 2 saat 30 dk felan oldu şarj %62 başka forumlarda görüyorum adamlar 1-1.5 gün çıkartıyorlar ben max 4-5 saat en düşük ayarlarda birde artık kafaya koydum böyle olursa geri verip lg g3 alıcam bilseydim böyle olcağını almazdım hiç yahu şarjdan çıkartamıyorum asus sayfasına yazıyorum takmıyorlar bile nerde müşteri memnuniyeti

DİNSİZ YOBAZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ASUS ZENFONE 5 İÇİN ROOTSUZ RADYO
http://www.dropbox.com/s/j9qkx8aab5nls2c/FMRadio.apk?dl=0

ASUS ZENFONE 6 İÇİN ROOTSUZ RADYO
http://www.dropbox.com/s/trgeim2x2rwf0hv/FMRadioZenfone6.apk?dl=0

HAYIRLIOLSUN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!................................

BULAA KADAR CANIM ÇIKTI!!!...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Marketten rasgele bir klavye indir 1 kre kullan sonra giriş yöntemi seçten asus klavyeye dön sonrada marketten yüklediğini sil.Not:Google Klavye yok!

YILDIZAVCISI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
test amaçlı 5dk full parlaklık ayarladım 10dkda otomatik sonra kapattım nette surf yaptım resim çektim vs 2 saat 30 dk felan oldu şarj %62 başka forumlarda görüyorum adamlar 1-1.5 gün çıkartıyorlar ben max 4-5 saat en düşük ayarlarda birde artık kafaya koydum böyle olursa geri verip lg g3 alıcam bilseydim böyle olcağını almazdım hiç yahu şarjdan çıkartamıyorum asus sayfasına yazıyorum takmıyorlar bile nerde müşteri memnuniyeti

Telefonu kapanıncaya kadar kullan kendisi kapansın.kapalı jarja takın dolana kadar yeşil lamba yanana kadar bekleyin.%1 sorunu olanlar bataryası çabuk bitenler bunu yapın.ayrıca bataryayı bitirmeden jarja takmayın taktıktan sonra jarj cihazını telefondan jarj bitmeden çkartmayınız.

MertYurdakul

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefonu kapanıncaya kadar kullan kendisi kapansın.kapalı jarja takın dolana kadar yeşil lamba yanana kadar bekleyin.%1 sorunu olanlar bataryası çabuk bitenler bunu yapın.ayrıca bataryayı bitirmeden jarja takmayın taktıktan sonra jarj cihazını telefondan jarj bitmeden çkartmayınız.
Eyvallah hocam deniyorum

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar.23 ekim 2014 te kırmızı zen 6 aldım.
telefonu alırken çok araştırdım.beyenerek aldım.beklentilerimi karşıladı hatta beklentimin üzerinde bi cihaz çıktı.kurcaladıkça yeni şeylerini öğreniyorum.keyif veriyor.biraz büyük ama gülü seven dikenine katlanıyor.tek sorun kitkat güncellemelerini ota ile vermemesi.biraz uğraştırıyor sanırım formdan takibettiğim kadarıyla.
kitkat yapan arkadaşlar bazı sorunlar yaşamışlar sanırım bu yüzden kitkat a geçme konusunda kararsızım.kitkat kullanan zen 6 kullanıcıları varsa telefonda ne gibi değişiklikler olduğunu veya sorun ile karşılaştıysa neler olduğunu biraz açıklayabilirse memnun olurum.

Çizilmeler kullanımdan kaynaklı. Ben 1 hafta filmsiz kullandım sonra film taktim o 1 haftada çizilmemiş en sık kullandığım dönemdi zaten çözmeye çalışıyordum telefonu :D

ben film taktıktan sonra dokunmatik hassasiyetinde bayağı yavaşlama hissettim

film taktıktan sonra hissedilir derecede hassasiyet azalması oldu.

belki cahilce olacak bu soru ama 'fota' nedir

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar sizlerde de donanımhaber'de bahsedildiği gibi Zenfone 5'lerde yamulma var mı?

Yamulma olup-olmadığını anlamak için telefonunuzu ekran üzeri masa gibi düz bir zemine koyup köşelerinden hızlıca bastırın ve eğer bir taraf yamuksa tık sesi gelecektir.

Donanımhaber'de bu çok sorun haline getirildi. Burada kimse bahsetmemiş. Tuhaf bir durum. Video ve fotoğraf paylaşanlar var. Benim telefonda çok az bir miktar yamulma vardı, elimle düzelttim. Millet kronik sorun haline getirdi hayret ettim. Sizlerinde bu konudaki tecrübelerini almak istiyorum :)

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar sizlerde de donanımhaber'de bahsedildiği gibi Zenfone 5'lerde yamulma var mı?

Yamulma olup-olmadığını anlamak için telefonunuzu ekran üzeri masa gibi düz bir zemine koyup köşelerinden hızlıca bastırın ve eğer bir taraf yamuksa tık sesi gelecektir.

Donanımhaber'de bu çok sorun haline getirildi. Burada kimse bahsetmemiş. Tuhaf bir durum. Video ve fotoğraf paylaşanlar var. Benim telefonda çok az bir miktar yamulma vardı, elimle düzelttim. Millet kronik sorun haline getirdi hayret ettim. Sizlerinde bu konudaki tecrübelerini almak istiyorum :)
Valla kardeş yatayım diyordum merakıma yenik düşerek bildirimi okudum [emoji5] Söylediğin şeye gelirsek gerçekten bende de arada bir küçük bir çıt sesi gibi bir şey geliyor ama bi nereden geliyor diye hiç sormadım acaba bu olmasın.

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Valla kardeş yatayım diyordum merakıma yenik düşerek bildirimi okudum [emoji5] Söylediğin şeye gelirsek gerçekten bende de arada bir küçük bir çıt sesi gibi bir şey geliyor ama bi nereden geliyor diye hiç sormadım acaba bu olmasın.
Ses tuşlarının altına hafif bastırınca oluyor bendede var aynısı :D bükülme olsaydı gece olurdu ustune yatmışım telefonun hiçbirşeyde yok :D

Asusizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler arkadaşlar.
Ben asus zenfone 6 aldım memnunum.şu an için özellikler sta
bilize şekilde ve düzgün vaziyet de çalışmaktadır.bu fiyata bu özellikler marka denilen telefonlara göre çok iyi deneme aşamasındayım bol bol kurcalamaktayım,eninde sonunda kullanıcı hatası olacaktır ama en sonunda en iyi şekilde çalışan bir telefon olacak olması beni daha çok sevindirecektir.
ben şimdiden tavsiye ediyorum.zamanla eksiklikler ve kullanımla ilgili paylaşımlar olursa sevinirim.
:thumbup1:

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Ses tuşlarının altına hafif bastırınca oluyor bendede var aynısı :D bükülme olsaydı gece olurdu ustune yatmışım telefonun hiçbirşeyde yok :D
Bugün ses nereden geliyor diye neredeyse telefonu kıracaktım [emoji23] Galiba benim ses kapaktan geliyor ama belkide gaipten sesler duyuyor olabilirim [emoji5] Pinpiriklik böyle bir şey işte.