Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
belkide [emoji3]
siz nasıl memnun musunuz telefondan?
Ben gayet memnunum her ne kadar kit kat güncellemesi ile pil sorunu ortadan kalkacak diye bir umut oldu isede bir ise yaramadı.Ama discovery gibi bir rezalet de yaşanmadı[emoji106]

rawkid

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,317
Yine ben :) hala alamadim teli malesef. Bi sorum olucakti.

Bu zenfone5 in bataryasini baya yerin dibine sokuyorlar. Teli yogun kullanan birisi degilim. Gunluk 3 saat muzik dinler. Toplam bir saat oyun oynarim. Onlarda grafik isteyen oyunlar degil. Sizce gunu kurtarirmi. Birde tasinabilir sarj aleti almayi dusunuyorum. Ne onerirsiniz.

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Yine ben :) hala alamadim teli malesef. Bi sorum olucakti.

Bu zenfone5 in bataryasini baya yerin dibine sokuyorlar. Teli yogun kullanan birisi degilim. Gunluk 3 saat muzik dinler. Toplam bir saat oyun oynarim. Onlarda grafik isteyen oyunlar degil. Sizce gunu kurtarirmi. Birde tasinabilir sarj aleti almayi dusunuyorum. Ne onerirsiniz.
Kardeş söylediğin şeylere göre elbet kurtarır.Tabi müziği online olarak değilde hafızadan dinliyorsan sıkıntı yok[emoji106]

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Bugün ses nereden geliyor diye neredeyse telefonu kıracaktım [emoji23] Galiba benim ses kapaktan geliyor ama belkide gaipten sesler duyuyor olabilirim [emoji5] Pinpiriklik böyle bir şey işte.
İşte arka kapaktan falan geliyor çıkar tak yaptıysan kenarlardan ses tuşunun altından falan bastırınca tak diye yerine falan oturuyor :D

Asusizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence de kapak tam oturmadıysa ses gelir.
bu arada ben zenfone 6 yı aktif kullanıyorum aşırı oyun ve müzik dinlemedim 1.5 gün şarjı net gitti.ama yarın felan evde iken devamlı oyun,internet ve müzik ile test edeceğim bakalım ne kadar gidecek?
bir de arkadaşlar şarj olurken telefonu kullanmayın iyice bitsin şarjı öyle takın.gerekirse kapalı şarj olsun.

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
bence de kapak tam oturmadıysa ses gelir.
bu arada ben zenfone 6 yı aktif kullanıyorum aşırı oyun ve müzik dinlemedim 1.5 gün şarjı net gitti.ama yarın felan evde iken devamlı oyun,internet ve müzik ile test edeceğim bakalım ne kadar gidecek?
bir de arkadaşlar şarj olurken telefonu kullanmayın iyice bitsin şarjı öyle takın.gerekirse kapalı şarj olsun.
Ben hiç oyun oynamadım daha zenfone 5 de şardan çektiğimden beri neti de 3G den kullanıyorum bi whatsapp, facebook, tapatalk. 2 saat olmuş %81 şarjı var. Ama gün sonunu çıkartıyor tasarruf moduyla.

dogancignakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yukarıda kit-kat güncelleştirmesi yapanlardan deneyim notu isteyenler varmış. Telefon geldiğinde forumu takip ediyordum ve kit-kat yükleyemeyen arkadaşlar olmuş. Ben yüklerken bir sıkıntı çekmedim. Batarya benchmarkini yaptım. Kit-kat batarya süresini baya farkettirdi. Telefonda hafif bir arayüz ve widget değişimi oluyor. Performansta da antti da 1500 puan fark etti. Dokunmatik hassasiyeti çeken arkadaşlar telefon firmalarının önerdiği jelatin markalarını bir araştırırsa daha iyi sonuç alabilirler.3g açık ve %50parlaklık ile 1 saatte %7 şarj kaybettim. Bunun 30-35 dakikası aktif kullandım.

gangarali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler Lolipop tarihi yayınlandı tebrikleri kabul ederim ilk benden duydunuz :)

170500lxnnnw7paw78rssp.jpg.thumb.jpg

Kaynak
Ben daha önceden haber vermiştim geç kaldın :D

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yukarıda kit-kat güncelleştirmesi yapanlardan deneyim notu isteyenler varmış. Telefon geldiğinde forumu takip ediyordum ve kit-kat yükleyemeyen arkadaşlar olmuş. Ben yüklerken bir sıkıntı çekmedim. Batarya benchmarkini yaptım. Kit-kat batarya süresini baya farkettirdi. Telefonda hafif bir arayüz ve widget değişimi oluyor. Performansta da antti da 1500 puan fark etti. Dokunmatik hassasiyeti çeken arkadaşlar telefon firmalarının önerdiği jelatin markalarını bir araştırırsa daha iyi sonuç alabilirler.3g açık ve %50parlaklık ile 1 saatte %7 şarj kaybettim. Bunun 30-35 dakikası aktif kullandım.[/QUOT

doğan bilgiler için sağol.
anladığım kadarıyla kitkat güncellemesinden sonra herhangi bir sorunla karşılaşmamışsın, performans vb artmış bu güzel işte.
bi sorum olacak
bazı forumlarda şarj göstergesi %1 olduğunda telefon hala saatlerce çalışmaya devam ettiğini söylüyorlar şu anda bendede aynı şey oluyor.çok sorun değil aslında ama
kitkat öncesinde sendede bu sorun varmıydı _? ve kitkattan sonra düzeldimi_?
şimdiden teşekkürler

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Aynı şey bendede var ya %1 sarjla 1 saat oyun oynadım deli oldum :D şarja takıcam takamıyorum :D

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
staryum kitkat ile düzeliyordur inşallah henüz güncellemedim ben

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
staryum kitkat tan memnun musun peki. bazı arkadaşlar güncelleme yaparken cihazda sorunlar yaşamız sonra geri de dönememişler yeni cihazı servise göndermişler mecburen.
nezaman yaptın güncellemeyi nekadar oluyor_?

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Bende bugün bi deneyeyim bakalım [emoji5]

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
staryum kitkat tan memnun musun peki. bazı arkadaşlar güncelleme yaparken cihazda sorunlar yaşamız sonra geri de dönememişler yeni cihazı servise göndermişler mecburen.
nezaman yaptın güncellemeyi nekadar oluyor_?
1 ay kadar oluyor yapalı. Güncellemeden memnunum ancak yeni gönderdikleri firmware hatalı, rehber hatası alıyorum sürekli facebook u rehberle senkronize edemiyorum, birini eklediğinde rehbere zenui durduruldu hatası geliyor. Fix verdiler ama telefonu çökertti allahtan formata gerek kalmadan son yüklü firmwaredan başlatma seçeneği koymuşlar ordan geri döndüm. Kitkattan memnunum asus firmwarelerinden memnun değilim :D

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 ay kadar oluyor yapalı. Güncellemeden memnunum ancak yeni gönderdikleri firmware hatalı, rehber hatası alıyorum sürekli facebook u rehberle senkronize edemiyorum, birini eklediğinde rehbere zenui durduruldu hatası geliyor. Fix verdiler ama telefonu çökertti allahtan formata gerek kalmadan son yüklü firmwaredan başlatma seçeneği koymuşlar ordan geri döndüm. Kitkattan memnunum asus firmwarelerinden memnun değilim :D

firmware ota dan otomatik mi güncelliyor. bahsettiğin hatalı firmware in bir kodu varmı.aynı sorunla karşılaşmamak için indirmeyeyim bende

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
firmware ota dan otomatik mi güncelliyor. bahsettiğin hatalı firmware in bir kodu varmı.aynı sorunla karşılaşmamak için indirmeyeyim bende
Şimdi yeniden deneyecegim UL-ASUS_T00F-WW-2.20.40.8-user.zip
Bu hatalı olan.
_____
UL-ASUS_T00F-WW-2.20.40.9-user.zip
Bu da fix olan çökerten telefonu bunu birdaha deneyecegim olursa yazarim.

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam dene bakalım
bu arada sen zen 5 mi kullanıyorsun.

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pekala.bence daha fazla zorlama telefonu.böyle kalsın

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ooo sende de daha ne sorunlar varmış meğer :yes:

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen :D Full HD video kaydı yaparken dönüp kapanıyor ve kamerayı açıp odaklanırken takılıyor. Bu problemlerden biri olan var mi başka acaba :D

kamerada bi sorun yok insallahda çıkmaz.bu arada zen 5 full hd çekim yapabiliyormu. zen 6 da fullhd mi çekiyor acaba hiç dikkat etmemiştim

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç farkında değildim.iyi oldu bunu öğrendiğim.
sağol