ASUS G75 ekran kartı sorunu/değişimi

Bu konuyu okuyanlar

jackers12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba
2013 yılında istanbul bilişim aracılığıyla asus g75 aldım.

Intel Core i7-3610QM 2.3GHz. (Turbo Boost Technology 3.3 GHz.) 6 MB Cache
12GB DDR3 1600 MHz.
NVIDIA GeForce GTX 670M 3GB GDDR5

hemen hemen aldığım günden bu yana ekran aniden 1-2 saniye kararıp sağ alttan kernel mode driver yüklemeyi durdu şeklinde hata veriyordu. Benim için çok sorun olmadığı için hatayı ihmal ettim ancak hata gittikçe sıklaşmaya başladı ardından bilgisayar tamircisine götürdüm özel olarak. Garanti sürem de dolmuştu. Orda görüldükten sonra hata düzelmişti fakat bu sefer kernel hatası yerine bilgisayar kendini olur olmadık yerde yeniden başlatıyordu. En basit grafik gereksinimi isteyen oyunları da oynayamadım.

Sonrasında bilgisayardan anlayan bir arkadaş tavsiyesiyle ekran kartının sürücüsünü kaldırarak yanılmıyorsam işlemcinin
grafik kartıyla bilgisayarı çalıştırdım. 3-4 gündür hiçbir sorun yaşamıyorum. En güncel Nvidia geforce driverı tekrar yükledim. Sorun tekrar başladı. Kaldırınca düzeldi.

Bu uzun hikayeden sonra geleyim asıl sormak istediğime deneme yanılma yoluyla da olsa ekran kartının sorunlu olduğunu düşünüyorum. Hatta belki de aldığım günden beridir sorunu vardı. Şimdi ekran kartını mümkünse değiştirmek istiyorum. Ancak bilgisayar konusunda pek de tecrübem olmadığından bu değişim mümkün mü pek fikrim yok. Bu ekran kartının yerine aynı model ekran kartı mı takmak gerekli ? aynı marka mı takmak gerekli ? soketlerde uyum sorunu yaşanıyor mu ? nedir ne değildir ?

Yardımlarınız için teşekkürler. İyi forumlar