Öneri Bilgisayar Toplayorsanız Muhakkak Dikkat Edin

FauxNoir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
4 Ay önce PttAVM üzerinden MSI NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti Ventus 3X OC LHR Ekran Kartı satın aldım. Aynı ürün Amazon'da da aynı firma üzerinden satıldığı için fiyat sebebiyle orayı tercih ettim tereddüt etmeden. Aldığımda oyunlarda çökme gibi bir sorunla karşılaştım. Hata uyarısı olarak da "Uygulamanın Grafik Donanımına Erişimi Engellendi" gibi bir bildirim geliyordu Windows tarafından. Birçok çözüm yöntemi denedim hatta farklı ekran kartları ve farklı sistemlerle birçok kombinasyon ile deneme şansım oldu. Her kombinasyonda aldığım ekran kartı sıkıntı çıkartırken, o ekran kartının olmadığı tüm kombinasyonlar düzgün çalışıyordu. İnternet üzerinden bir çözüm yöntemi buldum ve downclock ederek sorunun üstesinden gelebildim fakat normal ayarları ile kullanmak istediğimden dolayı hazır garantisi mevcut iken MSI servisine götürdüm. MSI servisi bu ürünün tedariğinin Penta firması üzerinden yapılmadığını ve yurt dışından satıcı firmanın bizzat tedarik ettiğini söyledi ve bu durumda yardımcı olamayacaklarını belirttiler. Ben de bunun üzerine satıcı firma ile iletişime geçtim. DFS Elektronik adındaki bu firma tedariğin kendileri üzerinden sağlandığını ve servis hizmetini de kendilerinin verdiklerini söylediler (Ürünün yurt dışına ait bir ürün olduğu satış sırasında hiçbir yerde belirtilmemişti). Ben de kendilerine ekran kartını gönderdim düzeltmeleri için fakat an itibari ile ekran kartında bir sorun olmadığını ve bu yüzden hiçbir işlem yapmadan geri göndereceklerini söylediler. Kendilerince bir takım teste tabi tutmuşlar fakat zaten ekran kartı benchmark testleri sırasında bir sorun çıkarmıyordu. Böylece herhangi bir şekilde servis alamadan ürün ile kalakaldım. O yüzden internet üzerinden ürün alırken özellikle bu firmanın ürünlerine çok dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuşmalar da ss olarak aşağıda var.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    425 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    448.9 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    479.9 KB · Görüntüleme: 34