Asosyallik Hayatımı Bitirdi

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Buna bir çare bulamayacağımı bilsem de yazacağım. Arkadaşlar ben bu dünyadaki en gereksiz insanlardan biriyim. Kendimi bildim bileli ilkokuldan beri hep ama hep asosyalim ve arkadaşlar bu benim hayatımı bitirdi. Okul hariç evde 7/24 bilgisayar başından hiç kalkmadım, ders çalışmadım hayatım boyunca hiç. Topluluk içine giremiyor, dışarıda yürürken bile salak salak hareketler yapıyorum başım eğik yürüyorum. Okuduğunu anlama problemim var evet arkadaşlar anlamıyorum algılayamıyorum zeka geriliğim olduğunu düşünüyorum ya bakın bir cümleyi okuyorum o okuduğum cümle hakkında hiçbir çıkarım yapamıyorum direk aklımdan uçup gidiyor. Zeki bir insan da değilim Lise 1'de sınıfta kaldım(Bu sınıfta kalma olayından sonra bende zeka geriliği olduğunu düşünmeye başladım.) şu an Lise 4'e geçtim fakat üniversiteyi kazanamayacağımı biliyorum çünkü gerizekalı beyinsiz salağın tekiyim pratik düşünemem bir şey sorsanız iki kelimeyi bir araya getiremem. Hele kız olaylarına hiç girmiyorum tipsizin tekiyim zaten. Yemin ediyorum şu dünya üzerinde benim kadar gereksiz bir insan daha yoktur. Lise bitince er yada geç hayata atılmam gerekecek malum Türkiye şartlarında bu hiç ama hiç kolay değil asgari ücretle çalıştığımı düşündükçe kafayı yiyorum onca sorunun üstüne bir de parasızlık adama öyle koyuyor ki. Keşke diyorum zengin olsaydım da bütün bu sorunları anında çözebilseydim. Dünya fakirleri sevmiyor, ben buna inanıyorum artık askerlikten önce eğer cesaretimi toplarsam intihar edeceğim. İntiharın kolay bir şey olmadığının da farkındayım ama toplum bana başka bir çare bıraktırmıyor. Ölesiye nefret ediyorum şu iğrenç hayatımdan. Benim artık bundan sonra düzelmem bir mucize olur, hayata çok geç kaldım. Keşke, keşke lan keşke doğmasaydım ne olurdu? 70 yıllık ömürü asosyal bir loser olarak geçirmektense hiç doğmasaydım, ne olurdu yani, dünya ne kaybederdi?

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Bende a sosyal sayılabilirim derslerimi çalışıyom okula gidiyorum diğer vaktiler bilgisiyar annene bilgisiyarı saklasın sende dışarı çık bir iki tur atabilirsin sokakta canın çok istediyse belirli günler 1-2 saat oyna annenin sakladığı günler ise ders çalış dışarı çıkıp merak etme zaman zaman alışçaksın

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şimdi saçma gelebilir ama sosyalleşince unutma o araya getirmediğin cümleyi hemen yapıcaksın kendine güven intihar gireşimine girme

Son düzenleme:

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Bende a sosyal sayılabilirim derslerimi çalışıyom okula gidiyorum diğer vaktiler bilgisiyar annene bilgisiyarı saklasın sende dışarı çık bir iki tur atabilirsin sokakta canın çok istediyse belirli günler 1-2 saat oyna annenin sakladığı günler ise ders çalış dışarı çıkıp merak etme zaman zaman alışçaksın

Şimdi saçma gelebilir ama sosyalleşince unutma o araya getirmediğin cümleyi hemen yapıcaksın kendine güven intihar gireşimine girme
Ya dostum dışarı çıktım diyelim ne yapacağım? Olacağı söyleyeyim bomboş dolanıp eve geri döneceğim amaç yok ki ne spor yapabilirim ne de başka bir şey bilgisayar oyunu oynamaktan başka hiçbir şey yapmadım ben bu hayatta. İşe falan da giremem rahatsızlığım var.

Dora

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,794
İş hayatına girdiğin zaman asosyal nasıl olunur göreceksin :) Okul zamanı gençliğin çoğu (ben dahil) artık asosyal. Teknolojinin getirdiği dezavantajlar bunlar. İş hayatı seni açacaktır.

Teknoloji artık dışarıda gezmeyi boş bir şey olarak gösteriyor bize. Düşünüyorum 15 sene önce otobüste elimde bir şey olmadan saatlerce dışarıyı izleyebiliyor ve bundan keyif alabiliyordum. Şimdi telefon yanımda yoksa o 15 dakikalık otobüs yolculuğum nasıl geçer acaba diye düşünür oldum. Kabul etsen de etmesen de köle olduk.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
İş hayatına girdiğin zaman asosyal nasıl olunur göreceksin :) Okul zamanı gençliğin çoğu (ben dahil) artık asosyal. Teknolojinin getirdiği dezavantajlar bunlar. İş hayatı seni açacaktır.

Teknoloji artık dışarıda gezmeyi boş bir şey olarak gösteriyor bize. Düşünüyorum 15 sene önce otobüste elimde bir şey olmadan saatlerce dışarıyı izleyebiliyor ve bundan keyif alabiliyordum. Şimdi telefon yanımda yoksa o 15 dakikalık otobüs yolculuğum nasıl geçer acaba diye düşünür oldum. Kabul etsen de etmesen de köle olduk.
İşte çalışmak da bir çözüm değil bana kalırsa ben fakir bir ailenin çocuğuyum asgari ücretle çalışacağım çok büyük bir ihtimal çünkü vasıfsızım ben. Bu durumda asgari ücretle çalışan bir insanın sosyalleşebileceğine de inanmıyorum yine aynı şeyler olacak Okul - ev ev - okul yerine iş - ev ev - iş olacak. Kafayı yemeden böyle yaşayabilen insanlara helal olsun diyorum Türkiye'de yaşamak aşırı zor bir şey kimse bunun farkında değil ama durum böyle. Yani tüm bunların sebebi bence fakirlik.

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
Sosyalleş okulunu sevmiyorsan okul dışı takıl.
Lunapark'a git.
Sosyal ve Asosyal hayatını birleştir.

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
Balık Tutmaya git balık parayla değil ki.

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Ya dostum dışarı çıktım diyelim ne yapacağım? Olacağı söyleyeyim bomboş dolanıp eve geri döneceğim amaç yok ki ne spor yapabilirim ne de başka bir şey bilgisayar oyunu oynamaktan başka hiçbir şey yapmadım ben bu hayatta. İşe falan da giremem rahatsızlığım var.
dışarı çıktığında parkların orda spor bölümü var orda aktivite yapabilirsin arkadaşlarınla buluşabilirsin

Buna bir çare bulamayacağımı bilsem de yazacağım. Arkadaşlar ben bu dünyadaki en gereksiz insanlardan biriyim. Kendimi bildim bileli ilkokuldan beri hep ama hep asosyalim ve arkadaşlar bu benim hayatımı bitirdi. Okul hariç evde 7/24 bilgisayar başından hiç kalkmadım, ders çalışmadım hayatım boyunca hiç. Topluluk içine giremiyor, dışarıda yürürken bile salak salak hareketler yapıyorum başım eğik yürüyorum. Okuduğunu anlama problemim var evet arkadaşlar anlamıyorum algılayamıyorum zeka geriliğim olduğunu düşünüyorum ya bakın bir cümleyi okuyorum o okuduğum cümle hakkında hiçbir çıkarım yapamıyorum direk aklımdan uçup gidiyor. Zeki bir insan da değilim Lise 1'de sınıfta kaldım(Bu sınıfta kalma olayından sonra bende zeka geriliği olduğunu düşünmeye başladım.) şu an Lise 4'e geçtim fakat üniversiteyi kazanamayacağımı biliyorum çünkü gerizekalı beyinsiz salağın tekiyim pratik düşünemem bir şey sorsanız iki kelimeyi bir araya getiremem. Hele kız olaylarına hiç girmiyorum tipsizin tekiyim zaten. Yemin ediyorum şu dünya üzerinde benim kadar gereksiz bir insan daha yoktur. Lise bitince er yada geç hayata atılmam gerekecek malum Türkiye şartlarında bu hiç ama hiç kolay değil asgari ücretle çalıştığımı düşündükçe kafayı yiyorum onca sorunun üstüne bir de parasızlık adama öyle koyuyor ki. Keşke diyorum zengin olsaydım da bütün bu sorunları anında çözebilseydim. Dünya fakirleri sevmiyor, ben buna inanıyorum artık askerlikten önce eğer cesaretimi toplarsam intihar edeceğim. İntiharın kolay bir şey olmadığının da farkındayım ama toplum bana başka bir çare bıraktırmıyor. Ölesiye nefret ediyorum şu iğrenç hayatımdan. Benim artık bundan sonra düzelmem bir mucize olur, hayata çok geç kaldım. Keşke, keşke lan keşke doğmasaydım ne olurdu? 70 yıllık ömürü asosyal bir loser olarak geçirmektense hiç doğmasaydım, ne olurdu yani, dünya ne kaybederdi?
İnşallah bütün sorunlar geçer ama unutma herşey zamanla

Biliyonmu beni 5 tane sevgilim terk etti hiçbiri beni sevmemiş :(

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,171

Öncelikle psikoloji ile ilgilenen biri olarak sen geri zekalı değilsin. Zeka geriliği bulunan insanlar bu kadar uzun bir paragrafı bu kadar mantıklı kelimelerle dizemez. Hemen konuştuklarıyla (yazdıklarıyla) kendilerini belli ederler. Sendeki sorun kendini geri zekalı olduğuna inandırmış olman.

Konuya başlamadan sana şunu söylemeliyim burada takılanların yarısı asosyal diğer yarısıda aşırı sosyal(o ayrı bir konu:D)

Eğer şimdiye kadar sosyalleşmek için bir kaç GERÇEK adım attıysan(arkadaş kurmaya çalışmak gibi) yapabileceğin en iyi şey whatsapp kullanmak yerine arkadaşlarını telefonla ara.

Eğer hiç arkadaşım yok diyorsan sınıf arkadaşlarının ihtiyaçlarını önden edin. Mesela hocalarınız bi fotokopi istedi sen 2 tane çektir ve babam fazla çektirmiş de sonra onu birine fotokopi parası karşılığında sat.(Sakın beleşe verme kendini kullandırtma)

Müzikle ilgilen ama gerçekten ilgilen. Spotify satın al (şuan 3 aylığı 1tl) 3 ay sonrada fizy kullanırsın.
Evde bağıra bağıra müzik söyle. Bu sayede sesini açarsın.

Ve bide Müzikle uğraşmanın şöyle bir avantajı var sürekli müzik konusu açılır. Ve sen ilk duyduğunda çekinip konuya katılmayabilirsin. 2. Duyduğunda belki yine çekinip konuya katılamayabilirsin. Ama en sonunda cesaretini toplayıp ortaya 3 5 kelime atabileceğin bir konu denk gelir.

Yine aynı şekilde futbol ile ilgilen(zaten bir türk erkeğinin her 5 muhabbetinden 3ü futboldur)

Üniversite konusuna gelince üniversite sınavının teogdan bir çok farkı var. Bu sınavı sadece çalışanlar yapabiliyor.(şimdi açığa al diyeceğimde o zaman seni iyicene kaybederiz) ve barajı aşmak o kadarda zor değil. Eğer aran matematik ile iyiyse tm matematik ile kötüyse türkçe sosyale yönel.

Üniversite haxırlığı boyunca öncelikle kendine paragraf kitabı al. Çok kolay olsun.ve çözmeye başla. Ardından tercih edeceğin bölime göre senle plan yapalım

(Okuduğunu anlayamama olayı işi kafanda bitirmenle alakalı. O durumu bende yaşadım. Ne zaman mı yaşadım? Kafamdan çok sıkıldım, mola vermeden daha fazla soru çözemeyeceğim cümlesini geçirdikten sonra burak okuduğumu anlamayı kelimeye okuduğum an iç sıkılmasından ölüyordum. Neden mi? Çünkü sıkıldığımı kendime kabul ettirmiştim.)

Ha bu arada söylemeyi unuttum büyük ihtimal saçın kısa. Kendine olan özgüvenini topla ve saçını arkadan bağla. Ben saçı bakımlı olupta özgüvensiz hiçbir kşmseyi görmedim çünkü özgüvensiz insan saçına bakmaya utanır. Millet ne der düşünceleri ile kendini yer bitirir....

Halktan Biri

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Olacağı söyleyeyim bomboş dolanıp eve geri döneceğim amaç yok ki ne spor yapabilirim ne de başka bir şey bilgisayar oyunu oynamaktan başka hiçbir şey yapmadım ben bu hayatta
Ben de çok sosyal biri değilim. Biz insanlar bazen kendimizi her ne kadar sosyal olarak görmesek de insan sosyal bir varlıktır.
Benden bir tavsiye kendinizi zorlamadan spor yapmayı deneyin. Spor yapmak gerçekten insana özgüven veriyor.

İntihar etmek bir çözüm değildir. Neden mi? İntihar ettikten sonra çevrendekiler, seni seven ailen ve dostların çok üzülecektir.
Her insan değerlidir. Bence insan kendine değer verdikçe daha değerli olur. Kendinize değer verin ve sorunları bir kenara bırakıp spor vb. aktiviteler yapın.

Dora

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,794
Ha bu arada söylemeyi unuttum büyük ihtimal saçın kısa. Kendine olan özgüvenini topla ve saçını arkadan bağla. Ben saçı bakımlı olupta özgüvensiz hiçbir kşmseyi görmedim çünkü özgüvensiz insan saçına bakmaya utanır. Millet ne der düşünceleri ile kendini yer bitirir....

Saçımın uzun olduğu dönem çok fazla özgüvenim olduğunu söyleyemem. İş hayatı benim özgüvenimi açtı :) Uzun saç sadece sana kendini iyi hissettiriyor.

Reaksiyon puanı
5,171

Saçımın uzun olduğu dönem çok fazla özgüvenim olduğunu söyleyemem. İş hayatı benim özgüvenimi açtı :) Uzun saç sadece sana kendini iyi hissettiriyor.

Bence arkadaşın ihtiyacı olan şeyde bu[emoji4] Lise öncesi bende çok sosyal değildim. Yürürken değişik hareketler yapacak kadar toplımdan çekiniyor arkadaş. Bence böyle birine yapılacak en iyi öneri saç uzatmak ama tabi yinede görüşlere açığım[emoji4]

Reaksiyon puanı
16,118
bir gitar bul çalmayı öğren park,bahçe,çayır,çimende Nirvana şarkıları çal akar arkadaşlar.

Dora

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,794
And nothing else matters..

Reaksiyon puanı
10,325
Ah be yeğenim, ah... Diyorum, başka birşey elimden gelmiyor.
Kendini insanlara beğendirme yerine, seni yaradana beğendirmeye çalışsaydın, onu tanısaydın, onunla hemhal olmak isteseydin emin ol bugün dünyanın en mutlu, mesut ve müreffeh insanı olabilirdin. Ne ki bunu anlatmak o kadar zor ki, belki imkansız.
Çünkü seni yaradan o, sana o hayatı bahşeden o, kim bilir sende ne cevherler gizlemiştir de haberin bile yok. Einstein ve nietche gibi tarihin gördüğü en büyük dahiler de senin gibi asosyal insanlardı. En büyük hatan ne biliyor musun yeğenim, kendini değersiz hissetmen. Halbuki seni yaratan çok büyük, çok değerli ve sonsuz bir kudrete sahip biri. Onun yarattığı hiçbir şey gereksiz ve değersiz değildir, olamaz da. Lakin sen bunu idrak edememişsin. Allaha doğru bir yolculuğa çık yeğenim, onu aramaya bak, onu tanımaya çalış. Sen ona yaklaştıkça, onu tanıdıkça göreceksin ki çok değerlisin, çok kıymetlisin ve asla boşuna yaratılmamışsın. Eğer onu gerçek bir dost olarak edinebilirsen göreceksin ki herkes seninle dost olacak, sen onu sevdikçe insanlar da seni sevecek. Çünkü kalplerin sahibi odur, o birini sevmeye başladı mı, yarattığı bütün mahlükata da onu sevdirir. Kalplerine senin sevgini ilkah eder. Bu tavsiyelerimi tutarsan yarınlarda birgün bana mutlaka çok dua edeceksin. Allah yardımcın olsun.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
kız arkadaşı edin karşı cins iyi gelir

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
her şeyin zeka ile ilgisi yok. her insanın yetenekli olduğu bir konu vardır. bazısı bunu erken bulur. bazısı bunu paraya çevirir.
sen biraz şansız başlamışsın. aramayı bırakırsan kaybedersin. gereksiz insan konusunda ise yanılıyorsun. askere gidersen görürsün çok daha gereksizler de var bu hayatta.

kendini eleştiriyor olman bir meziyettir. şu an beğenmediğin konumu çok isteyecek milyonlarca insan var. fakat sen daha iyisini istiyorsun bu da bir meziyettir. hayat adil değil fakat bu seni denemekten geri koymamalı. çünkü diğer alternatifin kimseye faydası yok

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Sosyallik nedir kim tarafından belirlenmiştir. Kendine haksızlık etme kardeşim. İnsanların kalıplarının içine kendini koyma, bak bir konuna kaç kişi cevap vermiş. Her şeyin olumsuzunu görmek istersen, kimse düşüncelerini değiştiremez.

Önce bakış açını değiştir. Zamanla her şey değişir. Ölüm kaçınılmaz bir son zaten...

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37

Bu yazını okuyunca kendini gayet net ifade etmişsin, zeka geriliğin olduğunu sanmıyorum, 2 üniversite mezunuyum yıllarca asgari ücret çalıştım ülkenin şartları bu maalesef. İlkokul mezunu arkadaşım var benden zengin :) hayatın ne getireceğini bilemezsin.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Yeter ya bu forumda benim gördüğüm 4.İntihar girişimi vakası falan, şu intihar lafını aklınızdan çıkarın intihar diye birşey YOK! Şimdi sakinleş ve ailene bunu anlat ardından bir Psikolog'a falan danış onlar sana yardımcı olacaktır daha Lise 4'e gidiyorum diyorsun. Daha hayatın başındasın. Unutma mücadele et sadece mücadele hiç olmazsa askere git belki asker olursun ne biliyim Teğmen falan olursun ülkemiz için savaşırsın.

Wiseguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Kendine gerizekalı diyorsun ama ne gerizekalılar gördüm para babası, akademisyen oldular.

Kendine tipsiz diyorsun ama bu ülkede kızlar tipsizleri seviyor zaten. Kıvanç mıvanç hariç dizi film oyuncuları da senden yakışıklı değil yani.

Kendine gereksiz diyorsun. Şu ülkede dünyaya gerekli bir tane insan görmedim:)

İntihar diyorsun ama yakında herkes ölecek. Otur ve 3. Dünya Savaşı'nı seyret! Bu yüzden işim yok diye de üzülme, kimsenin işi, parası, pulu, bir hayatı kalmayacak. Türkiye sıfırlanacak, herkes dımdızlak olacak.

Diğer taraftan ne yapabilirsin: Mutlaka liseyi bitir ve spor yap! Sana tek bir spor öneririm: Vücut Geliştirme. Hem harika görünürsün, hem güçlenirsin, hem kendine güvenin artar, hem de sağlıklı bir mental yapıya sahip olursun! Böylece sosyal de olursun! Kendine iyi bir salon bul ve mutlaka body yap!

Üniversiteyi dert etme, en kötü ihtimalle AÖF'den bir diploma alırsın!

Biraz da İngilizce öğrenirsen, harika olur!

Bunları yaptıktan sonra ileri de belki master da yaparsın!

Ayrıca bunların dışında derhal bir psikiyatra git, sana seni rahatlatacak düşük dozda bir ilaç yazsın! Bunun yanında bir de diyetisyene git, insülin direncin veya başka şeyler var mı baksınlar ve ruhsal sorunlarına uygun bir beslenme programı hazırlasınlar!

Dediklerimi yaptıktan sonra eğer hala ölmek istiyorsan ve intihar edemiyorsan, seni askere almazlar ama savaş çıktığında girebiliyorsan orduya gir, düşman güçleri icabına bakacaklardır...

Rahat ol, hiçbir şeyi dert etme, dediklerimi yap ve ye, iç keyfine bak, koçum!

Şu dünyada ne güzellikler var.

Patlamış mısır ve cipslerini de hazırlamayı unutma! Yakında naklen savaş seyredeceğiz. Osmanlı vs Yedi Düvel...

Sigara, alkol ve uyuşturucudan da uzak dur!

Unutma, en iyi uyuşturucu body'dir. Geliştikçe yapasın gelir ve her antrenmandan sonra kuş gibi rahatlarsın!

Bunları sana 4 spor (Tenis, Karate, Body ve Kondisyon) dalında uzman olan bir insan olarak söylüyorum.

Günde 8 saat antrenman yaptığım, 40km koştuğum, 25kg ağırlıkla saatlerce yürüdüğüm günler olurdu benim.

SAT'lardan bir farkım yoktu:)

Dediklerimi mutlaka yap!

Başarılar...

Son düzenleme:

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum yazdıklarınız için ama içimde bir sıkıntı var hiç mutlu değilim ölü gibiyim sanki. Hiçbir şey yapmak istemiyorum stajım var ona bile zorlana zorlana gidiyorum. Nereye kadar böyle gidecek hayatım? Amaçsızlık cidden kötü bir şey.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Bak kardeşim daha gençsin intihar çözüm değil ahiret hayatını yakarsın
Bende asgari ücretle çaluşıyorum şimdilik ehliyet almak biraz aileme ayardımcı olmak için benim ailemde fakir şimdi biz intihar mı edelim fakiriz diye ben de dışarı fazla çıkmam hatta hiç sevgilim olmadı bunlar dünyanın sonu değil
Sende mesela 1 tane arkadaş bul iyi birarkadaş 10 arkkştan iyidir
Asgari ücretle başla belki sonra yükselrsin
Askerlik sınavına gir en az 4 bin maaş alırsın
Oyun oynayarak para lazanma öntemleri var
Belki evleneceğin kişide çalışır durumun iyi olur unutma bu dünyada herşey tip değil saten snin tipinle alay eden küçümseyen insanlardan uzak dur seni kabul edenlerle arkadaş ol. Allah hın yaratığı insanlarız kimsenin laf etmeye hakkı yok
O yüzden fazla takma herkes yakışıklı ve ya çirkin olacağına karar veremez

bende çok yakışıklı bişey değilim mesela

Ne okuyorsun hangi okul

Son düzenleme:

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Tamı tamına 3 ay geçmiş konunun üzerinden bende hala tık yok. Allah benim belamı versin. Ölmek istiyorum.

BHA

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Zeki bir insan olmasan burnunun dikine gider ve bu konu da ki tespitini fark edemezdin kardeşim. Öncelikle size şundan bahsedeyim. Bende seni kendimi görüyorum yaşım 23 ve hayatımın neredeyse tamı tamı 20 yılı bilgisayar başında geçti ve anladım ki sonu yok. Ve dedim ki benim hayatıma renk katmam gerek sevgili yaptım ve onunla görüşüyor işe gidiyor ve geliyorum git gide bilgisayar kullanımım azaldı. Şimdi ise neredeyse hiç oturmamam için motor aldım ve hayatımı tamamen normale çevirdim. Sana tavsiyem git bir sevgili yap ve fiziksel olarak çalışabileceğin bir iş bul. KAsların bir harekete geçsin ve üşengeçliği üzerinden at.

Reaksiyon puanı
10,325
sevgili yaptım...
Sana tavsiyem git bir sevgili yap...

Ah be yeğenim, diplomanızı kasaptan mı yoksa marketten mi aldınız bilmem ama okuldan almış olsaydınız Türkçe hocanız kulağınızı çok çekerdi eminim. :)

Sevgili yapılmaz, edinilir cancağızım. Keser, testere, rende gibi aletlerim var da sevgili yapamıyorum, neylersin! :D

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Ya sevgili yap, spor yap, dışarı çık gez gibi yüzeysel yaklaşımlarla çözülebilecek bir şey değil bu arkadaşlar inanın bana değil. Tipsizim bir kere özgüvenim çok düşük dışarı çıktığımda bile aşırı kasılıyorum insan içinde rahat hareket edemiyorum. Sevgili olayı da olmaz tipsizim bir kere kadınlar öyle tipsiz erkeklere bakmaz kandırmayalım kendimizi hiç. Fakir olmasam bir ihtimal sosyal olabilirdim.