Aşkın Gözün Kördür....

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Bundan çok uzun yıllar önce dünyada yaratılmadan , insanlar dünyaya ayak basmadan önce, iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilmez halde dolanıyorlarmış. Bir gün toplanmışlar ve her zamankinden daha sıkkın bir şekilde otururlarken, ''SAFLIK'' ortaya bir fikir atmış NEDEN SAKLAMBAÇ OYNAMIYORUZ? orda bulunan herkeste bu fikre sıcak bakmış ÇILGINLIK çılgın olduğun için bağırarak ortaya atılmış..

- Ben ebe olmak istiyorum. ben ebe olmak istiyorum... oradakilerin hiç biri çılgınlık kadar atak olmadığı için oldukları yerde kalakalmışlar. ÇILGINLIK bir ağaca yaslanmış ve başlamış saymaya

- bir iki üç... ÇILGINLIK saymaya başladıktan sonra iyi huylar ve kötü huylar saklanacak yerler aramaya başlamışlar. ŞEFKAT ayın boynuzunu asılmış. İHANET çöp yığınlarının içine girmiş SEVGİ bulutların arasına kıvrılmış YALAN bir taşın altına saklanacağını söylemiş ancak yine herkesi kandırıp gölün dibine saklanmış. TUTKU dünyanın merkezine girmiş PARA HIRSI bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış ve ÇILGINLIK sayamaya devam etmiş

-yetmiş dokuz seksen seksenbir...

AŞK ın dışında bütün iyi huylar ve kötü huylar saklanmışlar AŞK kararsız olduğun için bir türlü nereye saklanacağını bilemiyormuş ÇILGINLIK doksan yediye gelmiş..
-doksan sekiz doksan dokuz ve yüz' e vardığında aşk sıçrayıp etraftaki güllerin arasına girmiş ve oraya saklanmış ÇILGINLIK bağırmış sağım solum sobe saklanmayan ebe demiş...

arkasına döndüğünde ilk önce TEMBELİĞİ görmüş. TEMBELİK ayaktaymıs çünkü saklanacak enerjisi yokmuş ÇILGINLIK sonra ŞEFKATİ ayın boynuzunda görmüş ve İHANETİ çöplerin arasında,SEVGİYİ bulutların arasında, YALANI gölün dibinde ve TUTKUYU dünyanın merkezinde bulmuş.

Sadece biri hariç herkes yavaş yavaş geriye dönmeye başlamış ÇILGINLIK umutsuzluğa kapılmış HASET son saklanan bulunamadığı için haset duyarak, ÇILGINLIĞIN kulağına fısıldamış.

-AŞK ı bulamıyorsun ama o güllerin arasında saklanıyor.... ÇILGINLIK çatal şeklinde tahta bir sopa almış ve güllerin arasına sopayı çılgınca saplamış, saplamış,saplamış... ta ki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar... haykırıştan sonra AŞK elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış ve parmaklarının arasından sicim gibi kan akıyormuş ÇILGINLIK , AŞKI bulmak için heyecandan aşkın gözlerini kör etmiş.

-ne yaptım ben seni kör ettim. Ne yapa bilirim... AŞK cevap vermiş

-gözlerimi geri veremezsin ama istersen bana kılavuzluk yapabilirsin... Ve o günden beri AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR VE HER ZAMAN ÇILGINLIK YANINDADIR!!

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
Defalarca okumama rağmen her okuyuşum da ilk okuyuşummuş gibi etkilenirim
Teşekkürler Şirinem

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bunu seneler önce ortaokul hocamız anlatmıştı bize, çok zekice hazırlanmış bir hikaye.Ayrıca çokta anlamlı.Paylaşım için teşekkürler Şirine.

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Rica ederim arkadaşlar ben de çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim. =)

meçhul_yolcu

Profesör
Reaksiyon puanı
0
flaş flaş.

Bilim adamları, aşkın gözü kördür sözünün gerçek olduğunu gösteren sonuçlar elde ettiler.
Aşk ile beynin eleştirel düşünceyi kontrol eden bölgelerindeki faaliyeti baskılanıyor ve beynin aşık olunan kişinin karakterini ve özelliklerini değerlendirme yetisi azalıyor.

bbc’nin haberine göre, university college london’da (ucl) yapılan ilginç araştırma neuroimage’da yayımlandı.
araştırmada, aşk duygusunun, beynin eleştirel düşünceyi kontrol eden bölgelerindeki faaliyetin baskılanmasına neden olduğu saptandı. bu, bir kişiyle yakınlaşıldığında, beynin bu kişinin karakterini ve özelliklerini değerlendirme yetisinin azaldığını gösteriyor.

ucl ekibi, ayrıca 20 kadar genç anneyi kendi çocukları, başka çocuklar ve yetişkin arkadaşlarına ait resimlere baktıkları esnada beyin filmlerini incelediler. her iki çalışma da annelik sevgisiyle romantik aşkın beyinde aynı etkiyi yarattığını gösterdi.

2930.jpg

kör oldum göremiyorum:D sesimi duyan var mı önümde kimse yok dimi çarparım ha.:D:D
aşkım sen kör müsün ,bende:D:D

Soci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
harika hocam bubun için size teşekür edeim :D:D:D:d:d:d::D:d

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Teşekkürler meçhul_yolcu senden bekleneni yaptın yine =)

meçhul_yolcu

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler meçhul_yolcu senden bekleneni yaptın yine =)

umarım açtığınız güzel konuya değişik bir tad bırakmışımdır.

Ardışık acıların ve çözülemeyen düğümlerin yoğunluğunu gırtlağımda hissediyorum.Yutkunamıyorum.
Kessem diyorum gırtlağımı..! “Sakın” diyor bir fısıltı...
Yitirdiklerim düşüyor beynime bir sancı gibi..! Beynimi uyuşturuyorum...
Sıksam diyorum kafama..! “Sakın” diyor aynı fısıltı...
..ve kalbim
Hüznünü yaydığı an vücuduma “zehir” düşüyor gözbebeklerimden... Uslanmaz, bitmez, dinmez bir telaş alıyor bedenimi... Kapkaranlık bir kendinden geçiş yaşamak istiyor hislerim.
Hangi masalın, hangi satırının, hangi virgülüne takılmış çocuk yanım bilmem ki..bu çocuk yanım.
bu çocuk yanımı maruz gör.
saygılarımla.

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Sakın diyen fısıltı güzel söylüyor....

Duyguları güzel yaşamak güzelleştirir yaşamı....

Her zaman virgül kullanmak gereklidir nokta dememeli ve kullanılmamalıdır...

İstisnalar kadideyi bozmaz kuralını unutmayalım lütfen... :D

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Eyvah göremiyorum... :tt1:

Teşekkürler paylaşım için. :happy:

llavinya

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
92
Teşekkürler şirine :)
yıllar önce bir radyo programında dinlemiştim. çok güzel anlatılmış.

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Rica ederim arkadaşlar paylaşım için buradayım. =)

Reaksiyon puanı
66
ameliyat yaptırsak açılmaz mı:p

Şaka bir yana aşk olunca akıl ile hareket edilmediği için gözler sadece bakar, görmez:)