Apple iademi kabul etti!!!!

Akyskkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba telefonu almaya geldiklerinde aksesuar larıda yolluyomusunuz ve yeni telefonla yeni aksesuarlar geliyomu şarj aleti kulaklık falan

Theorange

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba telefonu almaya geldiklerinde aksesuar larıda yolluyomusunuz ve yeni telefonla yeni aksesuarlar geliyomu şarj aleti kulaklık falan
Aksesuarı teslim etmek size kalmış. Ben teslim etmedim sadece cihazı paketledim. Gelecek olan yeni cihaz sıfır kutu geldiği için onunda içerisinde aksesuarları mevcuttur.

Kenanan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba benim telefon da değişecek 6s 8 ekimde onaylandı apple bana 6s üretimi su an yok muhtemelen üst model gelir demişti ama gelen mailde ürünüzün yapılandırması 6s diye yazıyordum aradım apple dedi demekki varmiş acaba üst model gelirmi yoksa 6s mi gelir yine

Kenanan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Giden telefona cok bakmiyormuşlar zaten arızali cihaz diye aliyorlar bakmazlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana üst model yollarız diye kutulu değişime gittim yoksa hiç ugraşmazdım ama kıdemli departman insifiyatındaki bi durum anladıgım kadarıyla üst model de telep edebilirdi

Reaksiyon puanı
11
O giden cihaz zaten 4 kere servis gördüğü için bakmıyorlar. Kanıtlanmış bişey daha söyliyim giden cihazım ın sorunu iç kazasının apple logosunun bulunduğu taraflardan güç tuşuna bastıkça cızırtı sesi geliyordu bu güç tuşuna basmadan da şarjdayken de çok geliyor. Bana gönderilen 0 kutu iphone 7 de de kutuyu açar açmaz cihaza güç verdiğimde o ses o cihazda da vardı sonrasında başka bir arkadaşımın cihazına baktım iphone 7 marka yine onda da ufaktan cızırtı vardı. Bu cızırtı sesi kronik bir sıkıntı olabilir ben cihazı yeni aldığım için tekrar tekrar uğraşmak istemedim ama yine de hemen hemen her cihazında bu sesler var. Burdan yeni telefon bekleyen arkadaşlara sesleniyorum cihazınızın arka apple logosu tarafına kulağınızı yasayın ve güç açma tuşuna basıp çekin veyahut ekran açık kalsın ve cızırtı sesi geliyor mu dinleyin eğer geliyorsa kronik olduğu ap açık belli dir.

Giden telefona cok bakmiyormuşlar zaten arızali cihaz diye aliyorlar bakmazlar

Bana üst model yollarız diye kutulu değişime gittim yoksa hiç ugraşmazdım ama kıdemli departman insifiyatındaki bi durum anladıgım kadarıyla üst model de telep edebilirdi
O kıdemli departmanı insiystifinde değil kurallar gereği yapılan bişey diye biliyorum bende cihazın rengini değiştirmek istemiştim onu kabul etme işleri mesela

Kenanan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aksesuarı teslim etmek size kalmış. Ben teslim etmedim sadece cihazı paketledim. Gelecek olan yeni cihaz sıfır kutu geldiği için onunda içerisinde aksesuarları mevcuttur.

O giden cihaz zaten 4 kere servis gördüğü için bakmıyorlar. Kanıtlanmış bişey daha söyliyim giden cihazım ın sorunu iç kazasının apple logosunun bulunduğu taraflardan güç tuşuna bastıkça cızırtı sesi geliyordu bu güç tuşuna basmadan da şarjdayken de çok geliyor. Bana gönderilen 0 kutu iphone 7 de de kutuyu açar açmaz cihaza güç verdiğimde o ses o cihazda da vardı sonrasında başka bir arkadaşımın cihazına baktım iphone 7 marka yine onda da ufaktan cızırtı vardı. Bu cızırtı sesi kronik bir sıkıntı olabilir ben cihazı yeni aldığım için tekrar tekrar uğraşmak istemedim ama yine de hemen hemen her cihazında bu sesler var. Burdan yeni telefon bekleyen arkadaşlara sesleniyorum cihazınızın arka apple logosu tarafına kulağınızı yasayın ve güç açma tuşuna basıp çekin veyahut ekran açık kalsın ve cızırtı sesi geliyor mu dinleyin eğer geliyorsa kronik olduğu ap açık belli dir.

O kıdemli departmanı insiystifinde değil kurallar gereği yapılan bişey diye biliyorum bende cihazın rengini değiştirmek istemiştim onu kabul etme işleri mesela

Oyle olsa gecen ay 6s yerine 7 8 geldi bana 6s gelecek sanki eylül ekimde 6s mi üretildi

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
11
Apple gönderdiği mail in içeriğinde hangi cihazı yolluyacaksa onun bilgilerini yazıyor. İphone 6s ise 6s yazıyor 7 ise 7 yazıyor onlara bağlı

Reaksiyon puanı
11
Faturasını sormadılar yani cihazın imei üzerinden herşey halledildi. Bu arada hala 6s taksidi ödüyorum ama 7 var ?

Kenanan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Bende İPhone 6s kullanıcısıyım. Cihazım 2 yılda tam 4 defa değişti. Swap cihaz olarak kullandım hep. Mevcut sorunum ise yaklaşık 2 hafta önce İOS 13 güncellemesinden dolayı kaynaklandı. Cihazının garanti kapsamı ise Haziran 2019 da bitmişti. Cihaz güncellendikten 1 gün sonra kapanıp açılmadı. Güç hiç yok. Bunun üzerine Apple müşteri hizmetlerini aradım. Şansıma direk kıdemli departmandan Bi hanım efendi çıktı. Sorunlarımı dinledi VS vs benden cihazı yetkili bir Apple servisine götürüp servis raporu almamı istedi. Fakat kesinlikle onarım merkezine gelmemesini söyledi. Bende cihazı yetkili bayiye bıraktım, bayi bataryadan kaynaklı ana kart arızası olabileceğini, garanti kapsamı dışında olduğu içinde değişim ücretini talep edeceklerini söylediler. Bende ne diyorsanız bunu rapora ekleyin dedim. Sağolsunlar rapora bütün sıkıntıları ekleyip bunun karşılığında 1.999 TL değişim ücreti çıkmış. Apple a tekrardan mail attim. Bu arada bu servise verme vs süreci 5 ekimde başladı. 7 ekimde servis raporunu yetkili bayi apple gönderdi. Aradan 2 gün geçtikten sonra Apple dan Bi mail aldım. Cihazınız IPHONE 7 32 GB ile değiştirilecektir diye. Sonra Apple dan beklediğim kuryenet ile bu mailden 1 gün sonra elime ulaştı. Şaşırdım bu kadar hızlı olmasına. Evrağı imzalayıp danısmana gönderdikten sonra tnt kargo 1 gün sonra arayıp ertesi güne randevu oluşturdu. Kısacası 5 ekimde başlayan süreç bu hafta içi sonuçlanacak gibi. Cihazım garanti kapsamında olmadığı için yine bu işlem yapıldı. Apple bu konuda takdire şayan Bi şirket. Hakkını vermek lazım. Sırf bu yüzden ömür boyu Apple kullanıcam gibi :)))
Hocam garantisiz yapmazlar size verdiği swap cihazın ek garantisine istinaden yapmişlardır

Faturasını sormadılar yani cihazın imei üzerinden herşey halledildi. Bu arada hala 6s taksidi ödüyorum ama 7 var ?
Apple ara iptal etsinler

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
11
Hocam garantisiz yapmazlar size verdiği swap cihazın ek garantisine istinaden yapmişlardır

Apple ara iptal etsinler
Turkcell den faturaya yansıtmalı aldım cihazı zamanında öyle iptal edileceğini sanmıyorum

Reaksiyon puanı
11
O iş okadar basit değil ki be hat yaklaşık 30 senelik ve 3 tane cihaz daha var üstüne

Kenanan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
TNT, orijinal ürününüz ve aksesuarlarınız için teslim alma randevusu ayarlamak üzere 1-5 iş günü içinde telefon veya e-posta yoluyla sizinle irtibat kuracaktır.Yeni geldi

Reaksiyon puanı
11
Yarın seni ararlar kurye bu gün içerisinde gelicek tir evdemisiniz diye amberin olsun

Kenanan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gelsin bakalım diğeri haftaya mi gelir

Reaksiyon puanı
11
Benim de senin gibi olmuştu cihazı cuma günü teslim ettim cumartesi onlara ulaştı en geç salı günü elime yeni cihaz ulaştı

Kenanan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeni cihaz yurdışından gelmiyor demek

Birde gelecek cihaz a ait net bilgiler bana göderilirmi kaç gb falan diye

Reaksiyon puanı
11
Yeni cihaz aslında yurt dışından gelen cihaz ama istanbulda bekletiliyor. Senin gönderdiğin cihaz ise irlandaya gidiyor. Eski cihazın kaç GB ise o gelen cihaz da aynı GB da gönderiliyor

Kenanan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ama 32 yazıyordu ürününüz yapılandırmasinda