Antivirüs Anketi [ 2010 ]

Tecrübelerinize Göre En Beğendiğiniz Antivirüs [ 2010 ]

• Kullanılan toplam oy
    473
  • Anket kapatılmış .

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
ona birşey diyen yok zaten.. sonuçda yaygın olarak windowsda kullanılan bir yazılım hakkındaki bir ankette ne yapıp ne edip linuxu araya sıkıştırmışsın..
onu kastetdim ben.. böylelikle mesajımı gene yanlış bir açıdan değerlendiren sen oluyorsun sanırım.. :thumbup1:
(her zamanki gibi demeyide ihmal etmemeliyim değilmi ) her zamanki gibi :D

umarım linuxcunun biri girip linuxda hiç birine gerek yok linuxa geçin vb. şeyler saçmalamaz..
İlla kopyalattıracaksın.

Ben mesajımda "Linux'ta hiçbirine gerek yok, Linux'a geçin." diye saçmalamış mıyım?

Hayır. Zaten ben Linux konusunda pek saçmalamam. :)

O sebeple lütfen ya mesajlarımı düzgün oku, ya da bana kafayı çok takma.

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Şu anda kaspersky 10 kullanıyorum ama bundan önce kullandığım avira premium security suite da çok iyi idi

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
umarım linuxcunun biri girip linuxda hiç birine gerek yok linuxa geçin vb. şeyler saçmalamaz..
burda anlamayan benmiyim senmisin :D
linuxda herşeyi yiyorum virüs girmiyor hesabı yapan siz deilmisiniz..
orda vb. yazıyor illa linuxa geçin demen gerekmez sonuçda millete linuxda antivirüse gerek yok virüsde yok gibilerinden bir mesaj verilmeye çalışılıyor.. milletde linuxa geçeyim ben o zmn desin diye..

orda yazan vb visual basic değil ve-benzeri anlamında ha :D muauehuah xD
bunuda yanlış bi açıdan görme diye dedim :4:

asıl demek istediğim bu ve bunun gibi windows konularında linux takıntısı olan biri girip linux hakkında bişeyler saçmalamaz inşallah gibilerinden demek istemişdim..

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
burda anlamayan benmiyim senmisin :D
linuxda şeyi yiyorum virüs girmiyor hesabı yapan siz deilmisiniz..
orda vb. yazıyor illa linuxa geçin demen gerekmez sonuçda millete linuxda antivirüse gerek yok virüsde yok gibilerinden bir mesaj verilmeye çalışılıyor.. milletde linuxa geçeyim ben o zmn desin diye..

orda yazan vb visual basic değil ve-benzeri anlamında ha :D muauehuah xD
bunuda yanlış bi açıdan görme diye dedim :4:

asıl demek istediğim bu gibi windows konusunda linux takıntısı olan biri girip linux hakkında bişeyler saçmalamaz inşallah gibilerinden demek istemişdim..

Pes yani. :)

Bir şey demiyorum. En iyisini sen biliyorsun. Konu ikili atışmaya dönüşmesin. Yani benimle uğraşma lütfen. Senin yüzünden foruma mesaj yazmaya korkar oldum. Her şeye damlıyorsun. :)

Huzurlu bir ortam dileğiyle...

Bu arada kaç mesajdır söyleyeceğim, unutuyorum. Avira diyen arkadaşlara, Avira (AVG'den sonra) bir numara. :wink:

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Senin yüzünden foruma mesaj yazmaya korkar oldum. Her şeye damlıyorsun.
valla ben windows fanı bir insanım..
girdiğim her windows konusunda senin linux ile ilgili cevaplarını görünce benimde sana cevap verme hakkım doğuyor diye düşünüyorum... ve böyle düşünmeyede devam edicem..

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Şu anda Norton 2010 kullanıyorum performansı ,sistemi yormadan çalışması ve virüslere karşı tam koruması harika

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
SORU: (Internet Security) Eset Smart Security nin internet koruması aynı zamanda nod32 gibi PC üzerinde güvenli koruma yaparmı? ikisinide aynı anda yüklemekmi gerekir? yoksa eset smart security her iki işi birden görür mü?
ben ESET NOD32 ANTİVİRÜS 4.0 kullanıyorum. ikinci bir internet security ye gerek var mıdır?:helpsmilie:

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
SORU: (Internet Security) Eset Smart Security nin internet koruması aynı zamanda nod32 gibi PC üzerinde güvenli koruma yaparmı? ikisinide aynı anda yüklemekmi gerekir? yoksa eset smart security her iki işi birden görür mü?
ben ESET NOD32 ANTİVİRÜS 4.0 kullanıyorum. ikinci bir internet security ye gerek var mıdır?:helpsmilie:

Antivirüsle internet security dediğimiz yazılımlar farklı. Biri bilgisayarını korurken, diğeri internetten gelecek tehditlere karşı koyar.

Çaglayan48

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Ben Avast ve Nod 32 kullandım.
Nod 32 bilgisayarı zorlamıyor. Daha istikrarlı ve daha güvenli.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Antivirüs sadece bilgisayarınızdaki zararlıları bulup etkisiz hale getirirken,
Internet Security hem bilgisayarınızdaki zararlıları bulup etkisiz hale getirir hemde internetten gelen tehditlere karşı sizi korur, msn gibi anlık mesajlaşmalarda anlık koruma sağlar vb...
Internet security'ler ayrıca windowsun standart güvenlik duvarını devre dışı bırakarak firmanın kendi güvenlik duvarını etkin hale getirir..

Bu yüzden Internet Security'ler daha pahalıdırlar çünkü hem antivirüsün özelliklerini hemde kendi extra özelliklerini bünyesinde barındırırlar.

Kapsamlı koruma isteyenler Internet Security,
Sadece indirdiği dosyaları taratmak gibi rutin basit koruma isteyenler ise Antivirüs tercih etmelidir.

SORU: (Internet Security) Eset Smart Security nin internet koruması aynı zamanda nod32 gibi PC üzerinde güvenli koruma yaparmı? ikisinide aynı anda yüklemekmi gerekir?
Eset Smart Security 'yi yüklersen Eset Antivirüs ün özellikleri ve daha fazlası bilgisayarına yüklenmiş olur... bu yüzden antivirüse gerek kalmaz çünkü internet security antivirüse göre daha gelişmiş bir koruma sağlar..

Antivirüsle internet security dediğimiz yazılımlar farklı. Biri bilgisayarını korurken, diğeri internetten gelecek tehditlere karşı koyar.
yanlış.

Murathan2012

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bitdefender ve kaspersky, denediğim 2010 antivirüsler içinde en iyileri diyebilirim. Bitdefender' in artı özelliği sistemi kaspersky kadar zorlamaması, oyum Bitdefender 2010 için :)

nevrans

Asistan
Reaksiyon puanı
6
norton 1 numara bence yenı avast 5 pro cok guzel bır yazılım olmus tavsıye ederım

jsrcb

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Oyumu Kaspersky'a verdim ama NOD32 gerçekten bukadar güzel bir yazılımmı?

nevrans

Asistan
Reaksiyon puanı
6
nortondan baskası yalan 2009 yılının 1 numarası secıldı

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
böyle anketler hep nod32 ile kasper arasında gidiyor

nevrans

Asistan
Reaksiyon puanı
6
av testte ve dıger buyuk testlerde nod 32 kasper bırıncı olamıyorlar ama bunlar oluyor norton g-data avıra

Birkan14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben Norton dedim . . Bence kesinlikle diğerlerinden daha iyi en azından çıkardıkları son 2 sürüm ama Bitdefenderda iyidir zamanında kullanmıştım artık linux kurduğum için antivirüsle uğraşmıyorum hiç :)

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
2 Popüler Antivirüste Haklı Yerinde Ankette

1. ESET
2. Kaspersky

ESET'in En Sevdiğim Özelliği İse Herşeyi Tehdit Olarak Algılamıyor . Akıllı Algoritması Ölü Durumdaki Virüs Veya Solucanlar Kullanıcı İsteyi ile Çalıştırılmak İstenince izin Veriyor Ama Kendi Otomatik Çalışmak İsterse Yokediyor

Kaspersky Da Aynı İşlemi Yapsan Zank Diye Bilgisayar Yeniden Başlar

Özellik Private Server Oynayan Arkadaşlar Bu Durumu iyi Bilir . Veya SXE Kullananlar

Kullanıcıya En iyi Hitap Eden Program neyse Odur Aslında!

Ama Popüler Olarak 2 Antivirüsünde Adları Yerleri Belli

AVG Kullanmayında ne Kullanırsanız Kullanın "Dinamik DLL" Kullanan Bir Trojeni Yedi . Hala Deniyorum AVG yi Hala Tanımıyor Trojanı Programa Bu İndirdiğim Dosya Trojandır Dedim Genede Sesi Çıkmadı :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
2 Popüler Antivirüste Haklı Yerinde Ankette

1. ESET
2. Kaspersky

ESET'in En Sevdiğim Özelliği İse Herşeyi Tehdit Olarak Algılamıyor . Akıllı Algoritması Ölü Durumdaki Virüs Veya Solucanlar Kullanıcı İsteyi ile Çalıştırılmak İstenince izin Veriyor Ama Kendi Otomatik Çalışmak İsterse Yokediyor

Kaspersky Da Aynı İşlemi Yapsan Zank Diye Bilgisayar Yeniden Başlar

Özellik Private Server Oynayan Arkadaşlar Bu Durumu iyi Bilir . Veya SXE Kullananlar

Kullanıcıya En iyi Hitap Eden Program neyse Odur Aslında!

Ama Popüler Olarak 2 Antivirüsünde Adları Yerleri Belli

AVG Kullanmayında ne Kullanırsanız Kullanın "Dinamik DLL" Kullanan Bir Trojeni Yedi . Hala Deniyorum AVG yi Hala Tanımıyor Trojanı Programa Bu İndirdiğim Dosya Trojandır Dedim Genede Sesi Çıkmadı :)

Nod32 iyi güzelde trojen kaçıyor :)

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Nod32 iyi güzelde trojen kaçıyor :)

Valla Hiç Kaçırdığını Görmedim O Kadar Crack ve Warez Sitelerde Cirit Atarım .!
Şehir Efsanesi Olmuş Artık ESET Trojan Kaçırıyor Kaspersky Çok Kasıyor Avira Sistem Dosyalarını Siliyor Diye :)

Hangi Dosyayı Kaçırmış Bana Bi .Rar Layın Gönderin Yada Linki Verin !

Gerçi Hiç Bir Program %100 Güvenlik Sağlamaz bunda Hem Fikiriz! En iyisi Bilinen Virüs Ve Trojan Türevlerinin Ancak %96-97 Sini Tanımlar "Hepsini Tam Temizlediği Veya Tamamen Kaldırdığıda Söylenemez . Bazı Programlar Virüsü Silemez Sadece Yapısını Bozup Ölü Hale Getirir Ama Kalıntıları Durur Bilgisayarda.!" Anti-Phishing Saldırılarının %80 inin Hit-Click Uygulamaların da En Fazla %75 ini Engelleyebilir .Rootkit Lerde veya Backdoor Ataklarda Başarı iyice Düşüyor Heleki Son Yıllardaki Solucanlara Karşı !

Ama Sisteme En İyi Entegre Olan ESET'tir

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ben oyumu AVG yönünde kullandım ama Bitdefender 2010 bu kadar güzelmi yaa... Bi çok kişi Bitdefender demiş bizzat müsait bi zamanda deneyecem...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Siteden Herhangi Bir Sızıntı Yok

Kaspersky Yanlış Alarm Vermiş

Zaten Sezgisel Tarama Trojan Var Demiyor Şüpheli Davranış Diyor Spy Yedin Bitirdin beni :)

Hım benim keyi iptal ettiler ya bende nod32 ye döndüm trojenleri bol bol depolarız şimdi:D

Son mesajlar