Android Tablet Wi-Fi Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Android tabletimde ücretsiz Wi-Fi ağı yüzünden bu sorunla karşılaştım. Ücretsiz Wi-Fi ağına girince kullanıcı adı ve şifre istediler. O yüzden kapattım ama eve dönünce resimdeki gibi Wi-Fi anahtarı açıkken hiçbir Wi-Fi ağını görmüyor. Daha fazla seçenekler menüsündeki "Gelişmiş" hariç bütün yazılar silik görünüyor ve "Gelişmiş" hariç hiçbir şeye tıklanmıyor.
Screenshot_2018-02-16-17-50-29.png

Bu sorunu 2 yıldır yaşıyorum. Format desen 2 kere format attım ama düzelmedi. Ağ ayarlarını sıfırlamak desen resimdeki gibi "Diğer" menüsünde ağ ayarlarını sıfırlama düğmesi yok.
Screenshot_2018-02-16-17-50-35.png

O yüzden uygulamaların çoğu 2014 sürümü ama uygulamalardan 1 tanesi Android Türkiye'de çıkmadan önce (2009-2010 yıllarında) yayınlanmış. Onları elle güncelledim. Birisi bu sorunun çözümünü bulsun.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Hocam o tabletin wifisi açılmıyor gördüğüm kadarıyla. Sen tableti yeniden başlat bir daha dene.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Android tabletimde ücretsiz Wi-Fi ağı yüzünden bu sorunla karşılaştım. Ücretsiz Wi-Fi ağına girince kullanıcı adı ve şifre istediler. O yüzden kapattım ama eve dönünce resimdeki gibi Wi-Fi anahtarı açıkken hiçbir Wi-Fi ağını görmüyor. Daha fazla seçenekler menüsündeki "Gelişmiş" hariç bütün yazılar silik görünüyor ve "Gelişmiş" hariç hiçbir şeye tıklanmıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 35242
Bu sorunu 2 yıldır yaşıyorum. Format desen 2 kere format attım ama düzelmedi. Ağ ayarlarını sıfırlamak desen resimdeki gibi "Diğer" menüsünde ağ ayarlarını sıfırlama düğmesi yok.
Ekli dosyayı görüntüle 35245
O yüzden uygulamaların çoğu 2014 sürümü ama uygulamalardan 1 tanesi Android Türkiye'de çıkmadan önce (2009-2010 yıllarında) yayınlanmış. Onları elle güncelledim. Birisi bu sorunun çözümünü bulsun.
Merhaba;
Wifi Fixer isimli uygulamayı apk şeklinde yükleyip bu uygulamayı dene.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Tablet arka planda akıllı güç tasarrufu yapıyorsa bundan da olabilir. Güç ayarlarını kontrol edin.
Güç ayarları ile bir ilgisi yok. Ücretsiz Wi-Fi yüzünden bu sorun başlamış. Bunun için bir çözüm söyler misin? Format bile işe yaramadı.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Stock ROM ile yeniden deneyin cihazın Wi-Fi donanımı çalışıyor mu diye, öyle bakın (satarsanız ilanı buraya ekleyin :) ).

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Stock ROM ile yeniden deneyin cihazın Wi-Fi donanımı çalışıyor mu diye, öyle bakın (satarsanız ilanı buraya ekleyin :) ).
Bu sorun aynı yazılım ile (zamanında ücretsiz bir Wi-Fi ağına bağlanıp Chrome'da internete girince kullanıcı adı ve şifre isteyince Wi-Fi'ı kapatınca) başlamıştı ve format atmak ile bile çözülemedi. Bir yarışmadan (ismini vermek istemiyorum) tablet kazandığım için ve bu sorun yaklaşık 5 yıldır çözülemediği için tabletimi yakında satacağım (daha halen satılmadı ve ilanı paylaşmak istemiyorum).

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Bir yarışmada tablet kazandığımdan dolayı (tabletim gelmek üzere) bu sorunu yaşadığım tableti satmaya hazırlamak için tabletin verilerini yedekleyip tablete format attım ama Wi-Fi halen çalışmıyor. Çok kısa süre sonra tablet elden çıkarılacağı için Stock ROM denemedim.