Android Tablet Wi-Fi Sorunu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Android tabletimde ücretsiz Wi-Fi ağı yüzünden bu sorunla karşılaştım. Ücretsiz Wi-Fi ağına girince kullanıcı adı ve şifre istediler. O yüzden kapattım ama eve dönünce resimdeki gibi Wi-Fi anahtarı açıkken hiçbir Wi-Fi ağını görmüyor. Daha fazla seçenekler menüsündeki "Gelişmiş" hariç bütün yazılar silik görünüyor ve "Gelişmiş" hariç hiçbir şeye tıklanmıyor.
Screenshot_2018-02-16-17-50-29.png

Bu sorunu 2 yıldır yaşıyorum. Format desen 2 kere format attım ama düzelmedi. Ağ ayarlarını sıfırlamak desen resimdeki gibi "Diğer" menüsünde ağ ayarlarını sıfırlama düğmesi yok.
Screenshot_2018-02-16-17-50-35.png

O yüzden uygulamaların çoğu 2014 sürümü ama uygulamalardan 1 tanesi Android Türkiye'de çıkmadan önce (2009-2010 yıllarında) yayınlanmış. Onları elle güncelledim. Birisi bu sorunun çözümünü bulsun.

FurkanT.

Profesör
Hocam o tabletin wifisi açılmıyor gördüğüm kadarıyla. Sen tableti yeniden başlat bir daha dene.

Ömer Canbaz

Dekan
Onursal Üye
Android tabletimde ücretsiz Wi-Fi ağı yüzünden bu sorunla karşılaştım. Ücretsiz Wi-Fi ağına girince kullanıcı adı ve şifre istediler. O yüzden kapattım ama eve dönünce resimdeki gibi Wi-Fi anahtarı açıkken hiçbir Wi-Fi ağını görmüyor. Daha fazla seçenekler menüsündeki "Gelişmiş" hariç bütün yazılar silik görünüyor ve "Gelişmiş" hariç hiçbir şeye tıklanmıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 35242
Bu sorunu 2 yıldır yaşıyorum. Format desen 2 kere format attım ama düzelmedi. Ağ ayarlarını sıfırlamak desen resimdeki gibi "Diğer" menüsünde ağ ayarlarını sıfırlama düğmesi yok.
Ekli dosyayı görüntüle 35245
O yüzden uygulamaların çoğu 2014 sürümü ama uygulamalardan 1 tanesi Android Türkiye'de çıkmadan önce (2009-2010 yıllarında) yayınlanmış. Onları elle güncelledim. Birisi bu sorunun çözümünü bulsun.
Merhaba;
Wifi Fixer isimli uygulamayı apk şeklinde yükleyip bu uygulamayı dene.

Stock ROM ile yeniden deneyin cihazın Wi-Fi donanımı çalışıyor mu diye, öyle bakın (satarsanız ilanı buraya ekleyin :) ).
Bu sorun aynı yazılım ile (zamanında ücretsiz bir Wi-Fi ağına bağlanıp Chrome'da internete girince kullanıcı adı ve şifre isteyince Wi-Fi'ı kapatınca) başlamıştı ve format atmak ile bile çözülemedi. Bir yarışmadan (ismini vermek istemiyorum) tablet kazandığım için ve bu sorun yaklaşık 5 yıldır çözülemediği için tabletimi yakında satacağım (daha halen satılmadı ve ilanı paylaşmak istemiyorum).

Stock ROM ile yeniden deneyin cihazın Wi-Fi donanımı çalışıyor mu diye, öyle bakın (satarsanız ilanı buraya ekleyin :) ).
Bir yarışmada tablet kazandığımdan dolayı (tabletim gelmek üzere) bu sorunu yaşadığım tableti satmaya hazırlamak için tabletin verilerini yedekleyip tablete format attım ama Wi-Fi halen çalışmıyor. Çok kısa süre sonra tablet elden çıkarılacağı için Stock ROM denemedim.

Son mesajlar