Amerika'da okumak.

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
''MSÜ'' sınavına gireceğim eğer askeriyeye giriş yapamazsam ''YKS''de de iyi bir okul kazanamaszam ''SAT'' sınavına hazırlanıp amerikada okumak istiyorum bu konu hakkında görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim konu hakkında mantıklı bir görüşü olmayan yada konuya sadece yazmak için yazacaklar cevap vermesin

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Evet görüşleriniz nelerdir bu konuda?

Son düzenleme:

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Şu sıra Amerika karışık önümüzdeki 6-7 ay daha karışık olacak gibi duruyor zira başkanlık seçimleri var. Seneye gidebilirsen çektir git
Zaten hazırlık sürecim felan derken 3-4 ayı bulacak sınava girmem sonrasında da yapacak birşey yok gideceğim ama eğitim masrafları hakkında bir öngörüm yok maalesef.

Reaksiyon puanı
5,171
SAT sınavı çok zor bir sınav. YKS de sadece Türkiye deki öğrencilerle yarışıyorsan SAT sınavında tüm dünya ile yarışıyorsun.

Onun yerine YKS ye çalış üni bittikten sonra git amerikaya

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
SAT sınavı çok zor bir sınav. YKS de sadece Türkiye deki öğrencilerle yarışıyorsan SAT sınavında tüm dünya ile yarışıyorsun.

Onun yerine YKS ye çalış üni bittikten sonra git amerikaya
Yks'ye göre kolay bir sınav ben kazanabileceğime inanıyorum o yüzden kesin kararım bu konuda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sat.PNG
yks.jpg

sat ve yks örnek soruları.

Evet baya uçuk son 2 senedir.
Tl ile okumak baya zor orada benim 4 sene içerisinde sadece okul için en az 544.000 TL param olması gerek o yüzden orada çalışıp okumam lazım bir yandan da.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,171
Yks'ye göre kolay bir sınav ben kazanabileceğime inanıyorum o yüzden kesin kararım bu konuda.

Ekli dosyayı görüntüle 104801Ekli dosyayı görüntüle 104800
sat ve yks örnek soruları.

Evet baya uçuk son 2 senedir.
Tl ile okumak baya zor orada benim 4 sene içerisinde sadece okul için en az 544.000 TL param olması gerek o yüzden orada çalışıp okumam lazım bir yandan da.
4 farklı aşaması var...

Yıldırım E.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,681
''MSÜ'' sınavına gireceğim eğer askeriyeye giriş yapamazsam ''YKS''de de iyi bir okul kazanamaszam ''SAT'' sınavına hazırlanıp amerikada okumak istiyorum bu konu hakkında görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim konu hakkında mantıklı bir görüşü olmayan yada konuya sadece yazmak için yazacaklar cevap vermesin
Gidebilirsen direk git başka ülkeye gitsende olur mağlum durum :)

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
hocam sat e girecekseniz çok güçlü bir ingilizceye sahip olmanız gerekiyor, zaten matematik kısmı yks nin 1/50 zorluğunda, bu yüzden belirleyici faktör ingilizce seviyesi.

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
hocam sat e girecekseniz çok güçlü bir ingilizceye sahip olmanız gerekiyor, zaten matematik kısmı yks nin 1/50 zorluğunda, bu yüzden belirleyici faktör ingilizce seviyesi.
ingilizceye odaklandım artık öğreneceğim inşallah.

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
evet başka bilgisi olan var mı

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Bildiğim kadariyla sinavi kazanman yeterli degil. Bankada da belli bir mevla gerkeiyor ve bir amerikada bir de turkiyede (en az) gayrimenkul. Ama insallah gidersin, olmazsa kanadayi dene daha kolay oraya gitmek. Hakkinda hauirlisi, turkiyenin senin gibilere ihtiuaci var.https://forum.shiftdelete.net/konular/bilgisayar-onerisi.683615/ bu arada linke bi bakar misiniz lufen? Iyi aksamlar dilerim hepinize.

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Bildiğim kadariyla sinavi kazanman yeterli degil. Bankada da belli bir mevla gerkeiyor ve bir amerikada bir de turkiyede (en az) gayrimenkul. Ama insallah gidersin, olmazsa kanadayi dene daha kolay oraya gitmek. Hakkinda hauirlisi, turkiyenin senin gibilere ihtiuaci var.https://forum.shiftdelete.net/konular/bilgisayar-onerisi.683615/ bu arada linke bi bakar misiniz lufen? Iyi aksamlar dilerim hepinize.
teşekkür ederim inşallah hepimizin hakkında hayırlısı olur.

Reaksiyon puanı
109
şu durumda amerika işi çok tehlikeli