Amerika Hayali

Bu konuyu okuyanlar

Yiğit Yurduseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Merhaba, ben şu anda 9. sınıfa gidiyorum lise için önümde güzel bir üç yıl var, ileride Amerika Birleşik Devletlerinde yaşamak istiyorum bunun için lisans derecemi orada yapmak istiyorum, bunun bana maliyeti ne kadar olur? (orada çalışacağım) ve Amerika üniversitelerine kabul almam için şu andan itibaren neler yapmalıyım ?

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
maliyeti eğer iyi burs alamazsan pahalı olabilir özellikle sağlam üni ler. Amerikada ünilere girmek için dil lazım. Ve ayrıca sosyal ülke sistemi olan yerlerde okumak(ve yaşamak) daha kolay olacaktır(Almanya; danimarka)

Yiğit Yurduseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
maliyeti eğer iyi burs alamazsan pahalı olabilir özellikle sağlam üni ler. Amerikada ünilere girmek için dil lazım. Ve ayrıca sosyal ülke sistemi olan yerlerde okumak(ve yaşamak) daha kolay olacaktır(Almanya; danimarka)
Ben küçüklüğümden beri hep Amerika'yı istedim, tam burs için neler yapmalıyım önerileriniz var mı?

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Amerika çok çok zor gitmesi. En iyinin de en iyisi olman lazım. Ülke olarak İskandinav ülkelerinde refah düzeyi daha iyi.

Yiğit Yurduseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Amerika çok çok zor gitmesi. En iyinin de en iyisi olman lazım. Ülke olarak İskandinav ülkelerinde refah düzeyi daha iyi.
Zor olduğuna eminim ama benim hayallerimi gerçekleştirebilmem için bana en iyi imkanları sunabilecek tek ülke orası.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Zor olduğuna eminim ama benim hayallerimi gerçekleştirebilmem için bana en iyi imkanları sunabilecek tek ülke orası.
İşiniz zor o zaman. Türkiye de çok başarılı olsanız da derece yapsanız da orada tuvalet temizleyeceksiniz ya da garson olacaksınız bir süre. Ya da burada işe girip oraya geçmeye çalışacaksınız ki o da zor. Yabancı firmalarla tabi. Dediğim gibi iyinin de iyisi olmanız lazım.

Yiğit Yurduseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
İşiniz zor o zaman. Türkiye de çok başarılı olsanız da derece yapsanız da orada tuvalet temizleyeceksiniz ya da garson olacaksınız bir süre. Ya da burada işe girip oraya geçmeye çalışacaksınız ki o da zor. Yabancı firmalarla tabi. Dediğim gibi iyinin de iyisi olmanız lazım.
Hedefim orada hukuk okuyup mesleğimi yapmak ancak okulumu okurken her türlü işte çalışacağımdan eminim.

Yiğit Yurduseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Merhaba, ben şu anda 9. sınıfa gidiyorum lise için önümde güzel bir üç yıl var, ileride Amerika Birleşik Devletlerinde yaşamak istiyorum bunun için lisans derecemi orada yapmak istiyorum, bunun bana maliyeti ne kadar olur? (orada çalışacağım) ve Amerika üniversitelerine kabul almam için şu andan itibaren neler yapmalıyım ?
Hocam niye yurt dışında yaşamak istiyorsunuz ki güzelim ülkemiz varken orada oku gel uzaktan çalış mesela gene oranın parasını alıyorsun

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
Hocam niye yurt dışında yaşamak istiyorsunuz ki güzelim ülkemiz varken orada oku gel uzaktan çalış mesela gene oranın parasını alıyorsun
Hazır gelişmişi varken ben niye kendi ülkemi geliştireyim diye düşünüyorlar veyahut iktidardan dolayı gitmek istiyorlar. İktidardan dolayı gitmek isteyenlere bir şey diyemem fakat hazır gelişmiş ülkeye gitmek isteyenler çekip gitmeli zaten. İmkanın olursa gitmek istemez misin derseniz ise, bilgi edinmek için giderim sonra ülkeme geri dönüp o bilgileri ülkeye faydalı olacak şekilde kullanırım :)

Zaten ben iş arama durumuna gelinceye kadar reis gitmiş olur, o yüzden pek dert etmiyorum.

Fazla Kurtlar Vadisi izlemenin faydaları :D

Son düzenleme:

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Hazır gelişmişi varken ben niye kendi ülkemi geliştireyim diye düşünüyorlar veyahut iktidardan dolayı gitmek istiyorlar. İktidardan dolayı gitmek isteyenlere bir şey diyemem fakat hazır gelişmiş ülkeye gitmek isteyenler çekip gitmeli zaten. İmkanın olursa gitmek istemez misin derseniz ise, bilgi edinmek için giderim sonra ülkeme geri dönüp o bilgileri ülkeye faydalı olacak şekilde kullanırım :)

Bu beyin göçü olayı oluyor eğer beyin göçü yaparsa ülke gelişemez neyse siyasete girmeyelim

Yiğit Yurduseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40

Türkiye muhtemelen hiç o seviyelere gelemeyecek. ?

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Bu beyin göçü olayı oluyor eğer beyin göçü yaparsa ülke gelişemez neyse siyasete girmeyelim
Bu siyaset değil ki elmaya elma dersin armut olamaz o. Dolara bakın iş imkanlarına bakın ona göre düşünün. Burada a partisi b partisi kötülenmiyor.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Baktın oraya gidemiyorsun bizim buraya gel. Hiç olmazsa Dolar 1.70 e dayanmış İleride belki düşer ama bizim para kolay kolay dalgalanmıyor.
İyi iş bulursan bide kötü adamlara denk gelmezsen hayat sana güzel olur :D

Reaksiyon puanı
37
Merhaba, ben şu anda 9. sınıfa gidiyorum lise için önümde güzel bir üç yıl var, ileride Amerika Birleşik Devletlerinde yaşamak istiyorum bunun için lisans derecemi orada yapmak istiyorum, bunun bana maliyeti ne kadar olur? (orada çalışacağım) ve Amerika üniversitelerine kabul almam için şu andan itibaren neler yapmalıyıM
Mesaj otomatik birleştirildi:

İngilizce bilmen gerekli, lise mezunu olmak zorundasın abd'ye gitmek için. Orada yaşamayı düşünüyorsan yeşil kart alacaksın, bu yeşil kartın süreleri vardır süreye göre fiyatı da değişir.

Yiğit Yurduseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Mesaj otomatik birleştirildi:

İngilizce bilmen gerekli, lise mezunu olmak zorundasın abd'ye gitmek için. Orada yaşamayı düşünüyorsan yeşil kart alacaksın, bu yeşil kartın süreleri vardır süreye göre fiyatı da değişir.
Teşekkürler zaten burada liseyi bitirip orada üniversite okuyacağım.

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
Türkiye muhtemelen hiç o seviyelere gelemeyecek. ?
Eh, iyi bir eğitim sistemi lazım önce. Tabii yeni sistemler meyvelerini hemen vermez 40-50 sene lazım en az. Ekonomimiz düzelirse İzmir gibi şehirlerde yaşamak hani Almanya kadar güzel olmasa da çoğu ekonomisi iyi dediğimiz ülkeden güzel olabilir.

Son mesajlar